Skocz do zawartości

[lasy] "Polski rząd przegrywa w Tsue z Komisją Europejską ws. lasów "


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Gdyby drzewa mogły rżnąć, zaczęły by od Lasów Państwowych, żeby młode pokolenie mogło zmienić leśnych dziadków.   Też widziałem: poręba w suchym lesie,  jak plaża żeby gatunki wytrzebić inwazyjne. Będzie w lecie piasek parzył wiatr rozgoni suszę, kolejny placek gorąca na mapie.  Czy zarośnie? Kiedy?  Rżną lasy do gołej ziemi, nawet w Parku Narodowym, nie wspominając zwykłych. A kraj wysycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pisiory potrzebuję kasę na kampanię wyborczą to LP rżną bardziej niż zwykle. Konsekwencje mają gdzieś.

Godzinę temu, Greg1 napisał:

jakiś leśniczy, nadleśniczy czy inny pracownik LP tłumaczył dlaczego wycinają drzewa - że to jest ja w społeczeństwie, że musi być równowaga i nie mogą być tylko stare osobniki, że trzeba zrobić miejsce dla młodego pokolenia... masakra

Typowa propaganda, którą większość Januszy łyka jak wygłodniały pelikan makrelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg1 napisał:

Ostatnio w radio słuchałem jak jakiś leśniczy, nadleśniczy czy inny pracownik LP tłumaczył dlaczego wycinają drzewa - że to jest ja w społeczeństwie, że musi być równowaga i nie mogą być tylko stare osobniki, że trzeba zrobić miejsce dla młodego pokolenia... masakra

Przypomniałem sobie - to było odnośnie wycinania Puszczy Bukowej pod Szczecinem: RSnW: co dalej z Puszczą Bukową - Region - Radio Szczecin - szkoda, że akurat tu nie ma nagranej całej audycji i tych dyrdymałów o młodym pokoleniu

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, itr napisał:

Rżną lasy do gołej ziemi, nawet w Parku Narodowym, nie wspominając zwykłych. A kraj wysycha.

Ja jestem z górami związany i pamiętam jak opowiadali, że robią przebudowę lasu bo kornik. Miało to się kończyć jakoś teraz a daliśmy się zrobić w jajo bo faktycznie zrobili lasy gospodarskie. Ale karma wróci bo zawsze wraca. Każda szeroka szutrówka z tymi pięknymi odpływami, każdy szlak zrywkowy to tysiące dodatkowych m2 czegoś co działa jak rynna. W Andrychowskich okolicach co chwila borykają się albo z suszą albo zniszczeniami przez rwącą wodę. Pamiętam zniszczenia w Złatnnej i Ujsołach kiedy na zboczach Lipowskiej i okolic Krawcowego rósł świerk na świerku. Obecnie tam nie ma nawet połowy lasu. 

Przy okazji po tak niektórzy bronią tego sprzątania szlaków. Mamy już zaraz wakacje a jedyny "terenowy" szlak w Puszczy Niepołomickiej czyli ten przy rez Długosza zawalony drzewami. Od asfaltu od strony północnej to raptem niecałe 500 m. Jak byłem zimą po okiści to gonili jak ze sraczką i czyścili szutrówki. A szlakiem to kto by się przejmował. Pod Mogilanami w lesie Bronaczowa też szlak zawalony choć obok robią piłami już całą wiosnę a do niego samego idzie szeroka droga. 

A co pisiorskiej zarazy to następny cwaniak po wspomnianych układach pod Mogielicą tym razem w Sądeckim; https://next.gazeta.pl/next/7,172392,29788511,samowolka-ryszarda-florka-miliarder-buduje-kompleks-sportowy.html#s=BoxMMtImg1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...