Skocz do zawartości

[2000-6000zł] Rower dla taty/dziadka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mojemu tacie stuknie w tym roku 60'tka i chcieliśmy mu kupić w prezencie rower.

Oczywiście na mnie spadł wybór czegoś co będzie przyzwoite :)

Wzmagania:

- rower o komfortowej, wygodnej pozycji, koniecznie z "damską" ramą,

- najlepiej ze sztywnym stalowym lub karbonowym widelcem, bez taniego badziewnego amorka/uginacza,

- możliwie lekki (przerażają mnie trekkingi co ważą po 17-18kg)

- hamulce tarczowe, przyzwoity napęd, dobre koła,

- może mieć fabryczne błotniki i bagażnik, ale nie jest to warunek konieczny (zawsze można samemu doposażyć)

- rower do typowo rekreacyjnych wyjazdów i wycieczek, trochę asfaltu, trochę leśnych szutrów, czasem dojazdy do pracy

Myślałem o Marinie Kentfield ST z opcją doposażenia go w akcesoria i montażu lepszego napędu (np. kompletne Alivio) lub Riverside Elops...? A może ktoś jeszcze coś ciekawego i dostępnego poleci?

pozdrawiam 

stpman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stpman napisał:

- najlepiej ze sztywnym stalowym lub karbonowym widelcem, bez taniego badziewnego amorka/uginacza,

Dokładnie to samo sobie założyłem gdy kupowałem ostatnio rower w prezencie dla osoby "nierowerowej". Wybraliśmy się razem na tour po sklepach i wszystkie rowery bez amora nie pasowały, musiał być amor ze względu na wygodę na stare lata i już. Plus widać było dużą nerwowość w prowadzeniu tych rowerów na sztywnych widłach. Nie kieruj się tym że coś jest dla Ciebie badziewne. Tańszy amortyzator działa i odciąża nadgarstki, chociaż kijem byś tego nie tknął to wiem.

Ważna zasada nie kupować komuś roweru dla siebie ;)

Którego Elopsa masz na myśli? Jest tego kilka modeli.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec odrzucił wszystkie rowery, które mu proponowałem ponieważ miały „damską” ramę🤔 chociaż wcześniej poprosił aby mu coś poszukać ponieważ na obecny rower ma problem z wsiadaniem ze względu na kontuzje stawu biodrowego 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest rama pośrednia, może to Was zainteresuje. 

Serwis w każdym mieście może zaoszczędzić nerwów. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-niska-rama/_/R-p-305061 

Są też wersje z wysoką ramą. 

A może wersja ze wspomaganiem ? 

Może się przydać na koniec wycieczki. 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c1ach myślałem właśnie o podlinkowanym przez kolegę @XC100S Elops 900. Wygląda bardzo fajnie :)

 

Co do sztywnego widelca - obecnie ojciec ma rower właśnie na sztywnym widelcu i mu to odpowiada. 

A damska rama właśnie po to, żeby na starość łatwiej się na rower wsiadało. To ma jeździć a nie wyglądać :)

Edytowane przez stpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak patrzę na swojego ojca, który za miesiąc skończy 61 to jestem się w stanie zgodzić, że w tym wieku to jeszcze "młody facet". Siwych włosów dopiero kilka a tętno spoczynkowe 36

Jak jesienią wchodziliśmy na Kasprowy (w sumie pierwszy raz po górach chodził) to mijaliśmy ludzi jak tyczki, już się bałem ze sam w tyle zostanę 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elops ma amortyzator o wadze 1600g, crossowy amortyzator typu RS Paragon waży 1850, Suntour GVX 1720. Zysk wagowy dla mnie nie jest warty pójścia w to rozwiązanie, nie wiadomo jak z częściami i serwisem. Co gdy osłona gumowa sparcieje - da się gdzieś dokupić?

Fajne i szybkie damki oferuje Cube. Np. coś takiego waży 10,3 kg katalogowo. https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-pro-grey-n-black/651200Z, są też wersje od razu z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można rozważyć opcje wymiany amortyzatora na coś z wyższej półki. Celowałbym coś co pomieści 42c, da to już naprawdę wysoki komfort. Jeśli chodzi o jazdę rekreacyjną to uważam że pierwsze trzeba zadbać o komfort jazdy, wtedy kilometry same się nabijają.

Edytowane przez Imar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru z Decathlona (Elops 900) to właśnie martwi mnie ten amortyzator. Słusznie zauważyliście, że zapewne będzie problem z ewentualnym serwisem. 

Cube super, ale z wyposażeniem kosztuje prawie 7k zł, a to już za dużo trochę...

Ale ten Trek jest moim faworytem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...