Skocz do zawartości

[11000] Trekking


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak to wygląda. Testy w "prasie" są zazwyczaj bardzo pochwalne. Ale z drugiej strony to co może być nie tak w nowych rowerach z wyższej półki, które najczęściej są tematem testów? Musiałyby to być jakieś ewidentne wady montażowe lub konstrukcyjne. Choć mam wrażenie że wtedy artykułu by po prostu nie było. Rowery to zasadniczo proste konstrukcje. Nowy rower na sensownym osprzęcie i sensownie zaprojektowany po prostu jeździ 🙂

Możesz poszukać opinii na zagranicznych forach. 

Zasadniczo ta Koga jest droga patrząc po prostu na osprzęt. Forumowicz @Mihau_wrzucił Ci bardzo fajne kontrpropozycje. Dodam jeszcze wyposażony podobnie jak ta Koga rower Raymon Tourray 6.0 https://www.r-raymon-bikes.com/en-pl/bicycles/trekking/tourray-6-0-2021.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są ciekawe propozycje ale nie mają żadnej przewagi jeśli chodzi o osprzęt a kosztują właściwie tyle samo, no i nie mają amortyzatorów. I podkreślam, ważą raczej bardzo podobnie!

 

Cytat

Zasadniczo ta Koga jest droga patrząc po prostu na osprzęt. Forumowicz @Mihau_wrzucił Ci bardzo fajne kontrpropozycje. Dodam jeszcze wyposażony podobnie jak ta Koga rower Raymon Tourray 6.0 https://www.r-raymon-bikes.com/en-pl/bicycles/trekking/tourray-6-0-2021.html

A jeśli chodzi o Raymona to właśnie @szy który jest właścicielem takiego roweru, polecał odpowiednik tej Kogi z lat poprzednich, jako droższą ale lepszą alternatywę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche po czasie może ale dołoże trzy grosze

Ja Koge kupiłem żonie dwa lata temu. Chyba najtańszy model z serii F3, jakiś "powystawowy" po sporej przecenie, ale faktycznie nie miał najmniejszych śladów uzytkowania, chyba sprzed seoznu lub dwóch bo jeszcze na V-brake'ach, oznaczenie F3 2.1, na pełnej deorce 3x10

Sam wcześniej marki nie znałem wcale; żona zakochała się w tym rowerze od pierwszego wejrzenia i chcieć nie chcieć zakup dokonany mimo że znacznie przekraczał założony budżet

Jeżeli chodzi o strone wizualną to rower wygląda jak milion dolarów (mimo chyba podstawowej wersji). Wszystko idealnie do siebie pasuje i jest przemyślane. Czuć jakość

Jedzie jak złoto, sam go wziałem na 25km przejażdżkę (ja 100kilowy gość) i nie było się do czego przyczepić. Wszystko chodzi jak żyleta, nawet te hamulce Vbrake były jak żyleta, jeszcze nigdy nie widziałem żeby szczękowy hamulec tak łapał. Nie mamy tego amora w sterach to nie wiem ile jest wart. Ale uważam że jego wysoka cena ma swoje uzasadnienie w produkcie, bo jest tak dopracowany że ciężko to przebić.

Jeżeli chodzi o wagę roweru - (ten tekst kogoś wcześniej o kiepskich stopach i ciężkiej ramie to pomijam zupełnie bo szkoda na takim poziomie dyskutować) rower jest realnie dużo lżejszy niż się wydaje. Ja byłem zdziwiony jak jest lekki mimo zapęcia i dynama w piaście. Jest też dość sztywny a przy tym nie męczący na nierównym podłożu

Ja sobie Kogi nie kupie bo mnie nie stać na takowy - jakby się kiedyś trafiła jakaś fajna używka w mega promocji to może wtedy. Ale jak kogoś stać to wg mnie nie pożałuje. Jedyny minus to zintegrowana blokada - dla mnie jest bez sensu bo waży swoje i to wozisz, a i tak musisz mieć drugie zapięcie z łańcuchem żeby go do czegoś przyczepić bo rower drogi i lekki to nawet na plecach nowego właściciela może się łatwo oddalić...

 

PS ktoś już wcześniej pisał ale autor kanału CyclingAbout objechał na Kodze cały świat i to kilka razy. Nie wiem czy to gdzieś u niego czy gdzie indziej ale trafiłem na info że Koga jest składana w całości przez jedną osobę, która potem podpisuje się na karcie gwarancyjnej, a nie przy taśmie produkcyjnej. Ile w tym prawdy - nie wiem :P, możesz spytać dytrybutora

PS2 Nawet żona boi się spuścić swojego roweru z oka, także takiej maszyny to raczej nie zostawisz nigdzie bez widoku na nią na tym firmowym zapięciu - to jest jednak spory minus. Nawet zakupy w sklepie przy dordze będziesz robił z niepokojem...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rower jest realnie dużo lżejszy niż się wydaje

😂😂😂

Chyba sam nie do końca rozumiesz co napisałeś.

 

Z ciekawości możesz też napisać z czym masz porównanie, bo jeśli

Cytat

Ja sobie Kogi nie kupie bo mnie nie stać na takowy

To obawiam się, że niewielkie masz doświadczenie w rowerach z tego segmentu

Cytat

rower drogi i lekki

Rower drogi i ciężki. Masa nie podlega interpretacji, 17kg to 17kg i tyle, wartość duża jak na rower trekingowy i to nawet w budżecie 3 razy niższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kilym Rower ma cieszyć oko właściciela, więc jak Ci się podoba to kup. Jak na rower tego typu to rzeczywiście ładnie to wygląda, powiedziałbym znacznie bardziej elegancko od innych propozycji. Nie wiem o co chodzi w tego typu sprzęcie i sam wolę co innego ale znam opinię zachwyconego użyszkodnika zeszłorocznego modelu, to może coś w tym jest. 

Ja bym tylko od razu widział tam amortyzowaną sztycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już dwa razy wspominałem argument o wadze jest fałszywy(przynajmniej biorąc pod uwagę podesłane rowery Cube i Rose od których NIE JEST CIĘŻSZY!), a nawet jakby nie był, to nie jest dla mnie na tyle istotny żeby wpłynął na decyzję.

A innych argumentów po prostu nie ma, więc nie widziałem już większego sensu w czekaniu i zamówiłem rower.

Cytat

Ja bym tylko od razu widział tam amortyzowaną sztycę.

Tak, zastanawiam się nad tym ale najpierw potestuję na tej co jest.

Jak już będę go miał i trochę pojeżdżę to podzielę się wrażeniami.

@Mihau_ nie rozumiem tego hejtu na Kogę jak ewidentnie też nie miałeś z tymi rowerami kontaktu. A zaproponowane alternatywy nawet na papierze nie były lepsze(pomijając nawet wygląd)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolb A mi się właśnie bardzo podoba ten pomysł ze zintegrowaną blokadą koła(mój obecny rower taką właśnie ma) i dodatkowo można do tej blokady dokupić zintegrowany łańcuch https://www.rowerystylowe.pl/p-14051/lancuch-koga-do-blokady-axa-victory. Nie będzie to zapewne wystarczające zabezpieczenie więc wezmę jeszcze jakiegoś dobrego U-locka.

7 minut temu, Mihau_ napisał:

Wybrałeś ten rower kierując się subiektywnymi pobudkami więc nie dziw się, że ktoś ma inne zdanie. I nie nadużywaj słowa hejt jak wiele osób w tym kraju, które nawet jego znaczenia nie rozumieją.

 

Dobrze, nie hejt, a niczym nieuzasadnione negatywne nastawienie. A co do pobudek, wybrałem rower który mi się najbardziej podobał, bo według mojej subiektywnej opinii jest najlepszym wyborem dla mnie i nikt nie był w stanie podać obiektywnych argumentów które by udowadniały że to zły wybór.

Edytowane przez Kilym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zabezpieczeniami nie ma sensu przesadzać. Jak ktoś podejdzie ze szlifierką kątową to w ciągu kilkunastu sekund przetnie wszystko. One mają służyć głównie ochronie przed przypadkowym amatorem cudzego mienia nie wyposażonym w narzędzia. Najlepsze zabezpieczenie przed "profesjonalistami" to nie zostawianie roweru tam gdzie mogą swobodnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieuzasadnione? Napisałem kilka razy. 17kg roweru z najtańszymi możliwymi hamulcami hydraulicznymi za 11 tysięcy złotych, patrząc na to z boku coś się lekko nie spina. Kupiłeś bo ci się podobał? Twoja kasa i twój wybór, po prostu nie staraj się tego zakupu racjonalizować, pogadaliście sobie w temacie we dwóch, obydwaj zakochani w Koga i tyle, cała reszta nie ma prawa mieć innego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel Zgadza się, ale łańcuch przetną nożycami w kilka sekund a rower z blokadą koła po prostu wezmą w ręcę(bo nie jest ciężki :) ) U-lock jednak wymaga tych kilkunastu-kilkudziesięciu sekund i szlifierki.

@Mihau_Ile razy mam jeszcze napisać że to 17kg to jest kit. Cube i Rose w takim samym rozmiarze i konfiguracji ważyłyby tyle samo. Cube ma lepsze hamulce ale gorszą kasetę, a Rose ma takie same hamulce i jest nawet droższy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kilym napisał:

A mi się właśnie bardzo podoba ten pomysł ze zintegrowaną blokadą koła(mój obecny rower taką właśnie ma) i dodatkowo można do tej blokady dokupić zintegrowany łańcuch https://www.rowerystylowe.pl/p-14051/lancuch-koga-do-blokady-axa-victory. Nie będzie to zapewne wystarczające zabezpieczenie więc wezmę jeszcze jakiegoś dobrego U-locka.

tego łąncucha nie widziałem, ma sens takie roziwązanie. Wtedy U-lock nie potrzebny moim zdaniem. Ważne żeby się nie dało łatwo i szybko roweru chwycić i dać z nim dyla. A jak będziesz zostawiał gdzieś na dłuzej bez nadzoru to jak się komuś komuś spodoba to czy łańcuch czy U-lock już tak nie zrobi różnicy

 

W dniu 28.02.2023 o 18:10, Mihau_ napisał:
Cytat

rower jest realnie dużo lżejszy niż się wydaje

😂😂😂

Chyba sam nie do końca rozumiesz co napisałeś.

faktycznie niefortunnie dobrałem słowa - chodziło mi o to że patrzysz na rower z toną osprzętu (dynamo, metalowe błotniki, bagażnik, podkowa). A bierzesz do ręki i faktycznie jest waży dużo mniej niż ci się wydawało że faktycznie jest

 

1 godzinę temu, Kilym napisał:
1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Wybrałeś ten rower kierując się subiektywnymi pobudkami więc nie dziw się, że ktoś ma inne zdanie. I nie nadużywaj słowa hejt jak wiele osób w tym kraju, które nawet jego znaczenia nie rozumieją.

 

Dobrze, nie hejt, a niczym nieuzasadnione negatywne nastawienie. A co do pobudek, wybrałem rower który mi się najbardziej podobał, bo według mojej subiektywnej opinii jest najlepszym wyborem dla mnie i nikt nie był w stanie podać obiektywnych argumentów które by udowadniały że to zły wybór.

tu nie ma co dyskutować, z takimi argumentami jak rama z kiepskich stopów nie wygrasz :P. Mihau wie lepiej choć pewnie nigdy Kogi w ręku nie miał, a ja się nie znam bo celuje w rowery dla biedoty :P. Daj znać po zakupie i pierwszych trasach jak się spisuje nowy nabytek i jakie są twoje wrażenia. Życze wszystkim powodzenia i nie zamierzam się wdawać w dalsze nic-nie-wnoszące dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj rower i zrobiłem testowe 11km by ocenić czy w ogólne jeździ. Wrażenia są pozytywne pomijając niestety dziwne działanie biegów. Nie wiem czy to normalne ale rower na biegach 9 i 10 wydaje dziwny dźwięk(podobny do dźwięku roweru na tradycyjne przerzutki w chwili gdy jedzie z rozpędu, bez pedałowania), poza dziwnym dźwiękiem nie chodzą one według mnie zbyt płynnie, zwłaszcza na wyższych biegach. Czy ktoś z doświadczeniem z Alfine 11 może się wypowiedzieć na ten temat? @szy pomożesz?

 

A i zważyłem rower żeby potwierdzić jak to jest z jego ogromną wagą . Mimo wspomnianego wyposażenia( błotników, amortyzatora, nóżki, bagażnika, pedałów, pełnego oświetlenia i blokady na tylne koło) waży 16,3kg w rozmiarze 60(prawie największy).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź, czy masz dobrze wyregulowaną przerzutkę? Na piaście są dwie żółte kreski - powinny idealnie do siebie pasować ułożeniem.

W naszych alfinkach nie ma żadnych takich dźwięków, a z paskiem Gates na dobrych drogach jedyne co słyszymy to "szum gum" - doskonałe wrażenie :) 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem serwisie shimano i powiedzieli mi że inne brzmienie na biegach 9 i 10 to normalna sprawa, a i problem ze zmianą biegów ustępuje i już właściwie go nie ma. Więc teoretycznie nie powinienem się martwić, ale olej chyba jakoś zaraz zmienię. Przerzutka oczywiście wyregulowana :)

Teraz moją uwagę przykuwa bardzo ciche nieregularne stukanie podczas pedałowania w dowolną stronę, ale nie do odtworzenia podczas postoju i kręcenia ręką. Albo coś z korbą albo jestem przewrażliwiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 23:05, Kilym napisał:

Kosmiczne 13.8kg w rowerze Cube wynika głównie z ramy o wysokości 46cm gdzie najmniejsza oferowana rama przez Kogę ma 50cm.

 

Różnica w wadze między rowerem S a XL to może 0,5 1 kga nie 3 .  Cała aluminiowa rama powinna poniżej 2 kilo ważyć. Ta dodatkowa waga w innych elementach musi być ukryta a nie wynika z wielkości ramy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się ale jest to jedna ze składowych różnicy. Ogólnie nie jest to w żaden sposób ustandaryzowane i producenci piszą co chcą i jak chcą.

Potwierdziłem samodzielnie że ten rower nie jest cięższy od innych więc nie jest to już istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update
Rower jeździ bardzo fajnie ale niestety mam z nim pewne problemy. Pierwszy to bardzo lekkie szumienie przy tylnym kole(nie do usłyszenia podczas jazdy) które po samodzielnej inspekcji(w serwisie by mnie chyba wyśmiali) spowodowane było minimalnym niedopasowaniem tylnej zębatki. Blaszka pod zębatką wydawała regularny szum podczas kręcenia kołem. Ale ten "problem" udało się samodzielnie naprawić.

Drugi problem to stukanie bądź grzechotanie w piaście które pojawiło się po około 250 km ale ze względu na gwarancję, brak doświadczenia i narzędzi nie podjąłem się samodzielnego badania tematu.(Wymiana oleju nie pomogła). Dźwięk objawia się tylko na biegach 1-6 przy dosyć powolnym obracaniu pedałów, nie jest zbyt głośny ale słyszalny. W serwisie shimano stwierdzili, że rzeczywiście jest to dziwne i przyjęli rower na serwis gwarancyjny, więc teraz czekam na to co stwierdzi samo Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 tysi wydane i po 250 kilometrach rower uziemiony. 

No ja bym się wściekł i dlatego kupuje to co jest prostsze w obsłudze, co ma lepszy serwis i że kosztuje mniej to z automatu ja mam mniejszy w. 

Rozumie zakup tego roweru, sercem a nie rozumem. 

Nikogo nie obrażam ;)

Ostatnio kupiłem żonie rower i miał wadę piasty. 

Przez co bębenek minimalnie falował a na nim kaseta. 

Wyczytałem że serwisy ludziom wciskają kit że to po to aby biegi łatwiej się zmieniały. 

A u mnie wymiana koła w trzy dni czekania i w tym czasie rowerem można było jeździć bo był w domu a do serwisu na 30 min aby zmienić to koło. 

I dlatego twierdzę że nie sztuką jest kupić a móc używać i bez stresu korzystać z serwisu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest baardzo prosty w obsłudze, pasek i piasta planetarna to świetnie rozwiązanie i już absolutnie wiem że nigdy nie wrócę do zewnętrznych przerzutek i łańcucha. Po prostu mam pecha i jeden z pewniejszych elementów roweru okazał się mieć wadę.

Niestety problemy się zdarzają, nawet przy rowerach za 30 tysięcy i oczywistym jest, że jeśli jest w nim wadliwy element to trzeba go wymienić korzystając z gwarancji. Gwarancja to nie jest najszybszy sposób walki z problemem ale w takich przypadkach jedyny słuszny.

A co do serwisu - w Łodzi jest, więc nie widzę problemu.

Chwalę się po prostu swoim, miejmy nadzieję, chwilowym nieszczęściem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 09:59, XC100S napisał:

No ja bym się wściekł i dlatego kupuje to co jest prostsze w obsłudze, co ma lepszy serwis i że kosztuje mniej to z automatu ja mam mniejszy w. 

Oj tam oj tam. Sytuacja jak u ludzi kupujących np. treka czy speca. Przepłaciłeś za rower względem konkurencji a do tego masz z nim problemy, ramy pękają ale za to nie robią problemów z naprawami (wkalkulowanymi w cenę roweru) więc nadal jesteś wniebowzięty i chwalisz markę😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

właśnie stwierdził że Shimano robi słaby i przepłacony sprzęt, musi tak być skoro zawsze ma racje ^^

Musisz poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków. Napisałem wyraźnie, że przepłaciłeś za rower a nie za osprzęt, taki sam osprzęt można mieć w tańszych rowerach.

Caly "problem" polega na tym, że podniecaliście się tutaj jaką to koga nie jest marką premium z tradycjami, świetnymi, przemyślanymi rozwiązaniami itd więc dlatego jest droga. Tymczasem dystrybutor tej marki "premium" wydał ci niesprawny sprzęt 

Cytat

Tylko zastanawia mnie co jest dla nich konkurencją...

Twój brak znajomości rynku jest wyłącznie twoim problemem. Swoją drogą nie wiem co jest konkurencją dla shimano w kwestii piast planetarnych bo zarówno rohloff jak i archer są po prostu lepsze

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu naginanie rzeczywistości do własnych potrzeb

Cytat

Musisz poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków. Napisałem wyraźnie, że przepłaciłeś za rower a nie za osprzęt, taki sam osprzęt można mieć w tańszych rowerach.

Alternatywy które sam wysłałeś z tym samym osprzętem nie są tańsze, to jest ta sama bądź większa cena. Nie ma alternatyw z tym samym osprzętem w niższej cenie. Ale to juz zostało powiedziane z 50x w tym temacie.

Jeśli już ktoś mnie zawiódł to Shimano nie Koga, bo rower dostałem sprawny, nie mogłem oczekiwać chyba że dystrybutor przejedzie na nim 250 km zanim mi go wyda.

Cytat

Twój brak znajomości rynku jest wyłącznie twoim problemem. Swoją drogą nie wiem co jest konkurencją dla shimano w kwestii piast planetarnych bo zarówno rohloff jak i archer są po prostu lepsze

Rohloff to już zupełnie inna półka cenowa, więc tak, dopłaciłbym jeszcze 4 tysiące to znalazłbym rower z piastą rohloffa i wtedy to bym ewidentnie przepłacił biorąc pod uwagę moje oczekiwania.

Sugerowanie że to co się dzieje nie mogło by się wydarzyć gdybym kupił rower innego producenta z tą samą piastą jest po prostu śmieszne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sugerowanie że to co się dzieje nie mogło by się wydarzyć gdybym kupił rower innego producenta z tą samą piastą jest po prostu śmieszne..

To już przekracza granicę percepcji normalnego człowieka. Zacytuj mi konkretny fragment mojej wypowiedzi, z którego to wywnioskowałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...