Skocz do zawartości

[opony] Opony do triban RC500


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ta Vitoria ma wady bycia kartoflem udając szosową, i gorsze parametry antyprzebiciowe  udając taką z grupy turystycznych. Czyli ani to szybki contakt spid ani pancerny maraton

Marathony mają większy margines bezpieczeństwa i na kolec i na gorszych nawierzchniach, jesień zima…  mają też ciekawe rezultaty w tabelach oporów toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się boisz to zamów jedną oponę 1,25 jedną 1,4  taki zestaw tył przód będzie jechać całkiem fajnie, zacznij zakładanie od tej węższej, na przód przymierz, potem na tył i tam ją zostaw. Ocenisz czy chcesz dokupić 1,25 i odesłać 1,4 … ( w razie czego) .  Większy rozmiar zostawiałem na przednim kole ( jeśli nie śmigasz 45km/h  na godzinę opór powietrza można pominąć)

szosówka ma takich dwóch gumach będzie jechać komfortowo, niższe ciśnienie  i balon z przodu da poczucie komfortu, jeśli uznasz zestaw za ciężki na lato kupisz sobie leciutkie gumy np continental grand prix  szer 32  , a potem na ciemno jesień zimę wrócisz do Marathonów. 

W jakim mieście terenie asfaltach , drogach jeżdzisz? Chcesz zmienić szosę na trochę grawel to też sobie przemyśl. 

Można założyć np Cst Pika  32 na drucie, i wtedy nagle pojedziesz pętle po gorszej nawierzchni.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK. Tylko jednej nie czaje. Te opony co podałeś mają inne oznaczenie niż moja opona 700x25 przykładowo. Nie wiem jaki jest odpowiednik opony, którą chcę kupić 700x32. Wymiary są typu 28x1,25. Wiem, że 28 to średnica koła, a 1,25 szerokość w calach. Dobrze myślę?

1 godzinę temu, itr napisał:

Jeśli się boisz to zamów jedną oponę 1,25 jedną 1,4  taki zestaw tył przód będzie jechać całkiem fajnie, zacznij zakładanie od tej węższej, na przód przymierz, potem na tył i tam ją zostaw. Ocenisz czy chcesz dokupić 1,25 i odesłać 1,4 … ( w razie czego) .  Większy rozmiar zostawiałem na przednim kole ( jeśli nie śmigasz 45km/h  na godzinę opór powietrza można pominąć)

szosówka ma takich dwóch gumach będzie jechać komfortowo, niższe ciśnienie  i balon z przodu da poczucie komfortu, jeśli uznasz zestaw za ciężki na lato kupisz sobie leciutkie gumy np continental grand prix  szer 32  , a potem na ciemno jesień zimę wrócisz do Marathonów. 

W jakim mieście terenie asfaltach , drogach jeżdzisz? Chcesz zmienić szosę na trochę grawel to też sobie przemyśl. 

Można założyć np Cst Pika  32 na drucie, i wtedy nagle pojedziesz pętle po gorszej nawierzchni.

Raczej będę brał oponę 1,25 nie chcę sytuacji, że zamówiona opona nie wejdzie. Podałeś chyba trzy modele tej opony Marathon i nie wiem który będzie nalepszą opcją. To jest filmik gdzie jest pokazane jakie opony wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś link do sklepu, który nie dolicza nadania, który oznacza na stronie jak wyżej, więc dla ułatwienia piszę tak jak w prostokącikach sklepu. No już bardziej  ma tacy być nie mogło. Opony oznacza się 40-622, 700x38, 28x1,5  ( to twój typ) poznaj ten szyfr w między czasie….  
W przybliżeniu  mówimy o trzech rozmiarach ok 32 35 i 38 szerokości , proponuję zastanawiać się w nad 32 i 35  czyli   1,25 i 1,4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opony 32 czyli wejdą jeśli ta rama jest taka jak opisywane aktualnie po wpisaniu googla…  mam nadzieję że będziesz czuć się bezpiecznie , dostosuj tylko ciśnienie do wagi i umiejętności …. Pozornie opony są jak z węża ogrodowego,  ale gdy się przybombi  na flaku w krawężnik to nie wytrzymają. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę podczepię się pod temat i poproszę o wskazanie alternatywy dla opony WTB Exposure Comp 700x32 do gravela.

Myślę o wymianie na coś nieco szerszego, choć producent nie zostawił mi zbyt dużo miejsca -> frame and fork has clearance for up to 700Cx35 tires

Większość czasu spędzam na drogach utwardzonych, czasem jednak zdarza mi się zjechać do lasu albo na bardziej piaszczyste ścieżki.

Nie określam budżetu, bo zdaję sobie sprawę, że tanie rzeczy rzadko są dobre, ale nie chciałbym wydać więcej niż 200 PLN / szt.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

BTW

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post 😉

Edytowane przez tomek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...