Skocz do zawartości

[klucz hollowtech] nasadka, głęboka z płaską kawędzią


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam klucza, nasadki na grzechotkę 1/2 cala. Niby prosta sprawa, ale nasadka ma spełniać 2 warunki:

  • głęboki dzwonek - chodzi o to, że nasadka ma podejść pod nakrętki na tarczach i uwzględnić end capy, 
  • płaska krawędź - klucze, które znalazłem mają zaokrąglone krawędzie i ząbki. To powoduje, że nie łapie to pewnie nakrętek na tarczach (i niektórych suportów Tokena), 

Niby znalazłem coś takiego => https://www.centrumrowerowe.pl/klucz-do-lozysk-suportu-bike-hand-hollowtech-2-yc-29bb-pd10570/

Głębokość ok. Niestety są te zaokrąglenia. 

Ktoś z forumowiczów zna klucz, który na dzień doby będzie wykończony na płasko i przy tym odpowiedni głęboki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znalazłem, bo szukałem swego czasu z podobnym założeniem, choć chodziło o suport Tokena do PF, więc problem podobny i to zaokrąglenie mi też przeszkadzało. Kupiłem taki jak z linka i okazało się, że się nie sprawdza, no ale został. W Twoim przypadku mam jedną radę, kup ten z linka, idź do warsztatu ślusarskiego i niech Ci to przetoczą na płasko, moim zdaniem to najszybsza solucja, ewentualnie szyba, kilka różnych papierów ściernych i jechane ;) U ślusarza też mogą przeszlifować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanko się kłania. Tak sobie zrobiłem nasadkę do rozbierania widelca. 

image.png.ea3be6fd33e10055f5e4ff9982ffd526.png

I mam dokładnie taką jak ta wyżej z Bitula. Narzędzi na pamiętam, raczej zgrubnie szlifierka stołowa. a potem polerowanie papierem.

Ale - zalecam ostrożność. "Punkt przyłożenia klucza" - bo nie wiem jak to inaczej nazwać, powoduje że nasadki lubią się ześlizgiwać z nakrętek tarczy. Jeśli odkręcałbyś/dokręcał zakrętarką udarową czy coś ma to sens, ale jak klasyczną grzechotką - to jest szansa że zeskoczy. Lepszego narzędzia niż pewny (czyli dobrze wykonany, szeroki, sztywny a nie blaszany) płaski klucz HTII, który przytrzymuje się w płaszczyźnie nakrętki tarczy chyba nie wymyślono. 

Nasadki używam do suportów (nieszlifowanej) ale do tarcz zawsze płaskiego klucza Bitula. Czasem jest nieporęczny ale przynajmniej można trzymać go równo z nakrętką. Dobrze mieć rękawiczki żeby jak dłoń zeskoczy na szprychy nie obetrzeć palców. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

Szukam klucza, nasadki na grzechotkę 1/2 cala. Niby prosta sprawa, ale nasadka ma spełniać 2 warunki:

  • głęboki dzwonek - chodzi o to, że nasadka ma podejść pod nakrętki na tarczach i uwzględnić end capy, 
  • płaska krawędź - klucze, które znalazłem mają zaokrąglone krawędzie i ząbki. To powoduje, że nie łapie to pewnie nakrętek na tarczach (i niektórych suportów Tokena), 

Niby znalazłem coś takiego => https://www.centrumrowerowe.pl/klucz-do-lozysk-suportu-bike-hand-hollowtech-2-yc-29bb-pd10570/

Głębokość ok. Niestety są te zaokrąglenia. 

Ktoś z forumowiczów zna klucz, który na dzień doby będzie wykończony na płasko i przy tym odpowiedni głęboki? 

Klucze będą miały "fazę", konieczność do normalnego użytku. Klucz w tym wypadku szlifujesz. 

15 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Szlifowanko się kłania. Tak sobie zrobiłem nasadkę do rozbierania widelca. 

image.png.ea3be6fd33e10055f5e4ff9982ffd526.png

I mam dokładnie taką jak ta wyżej z Bitula. Narzędzi na pamiętam, raczej zgrubnie szlifierka stołowa. a potem polerowanie papierem.

Ale - zalecam ostrożność. "Punkt przyłożenia klucza" - bo nie wiem jak to inaczej nazwać, powoduje że nasadki lubią się ześlizgiwać z nakrętek tarczy. Jeśli odkręcałbyś/dokręcał zakrętarką udarową czy coś ma to sens, ale jak klasyczną grzechotką - to jest szansa że zeskoczy. Lepszego narzędzia niż pewny (czyli dobrze wykonany, szeroki, sztywny a nie blaszany) płaski klucz HTII, który przytrzymuje się w płaszczyźnie nakrętki tarczy chyba nie wymyślono. 

Nasadki używam do suportów (nieszlifowanej) ale do tarcz zawsze płaskiego klucza Bitula. Czasem jest nieporęczny ale przynajmniej można trzymać go równo z nakrętką. Dobrze mieć rękawiczki żeby jak dłoń zeskoczy na szprychy nie obetrzeć palców. 

Klucz płaski do ht w tym przypadku- stalowych najniższych modeli nakrętek- się nie nadaje. W niektórych przypadkach są fabrycznie tak dopieprzone że bez nasadki, do tego zamocowanej do piasty , odkręcenie nie jest możliwe. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.02.2023 o 16:16, Eathan napisał:

Szukam klucza, nasadki na grzechotkę 1/2 cala. Niby prosta sprawa, ale nasadka ma spełniać 2 warunki:

  • głęboki dzwonek - chodzi o to, że nasadka ma podejść pod nakrętki na tarczach i uwzględnić end capy, 
  • płaska krawędź - klucze, które znalazłem mają zaokrąglone krawędzie i ząbki. To powoduje, że nie łapie to pewnie nakrętek na tarczach (i niektórych suportów Tokena), 

Niby znalazłem coś takiego => https://www.centrumrowerowe.pl/klucz-do-lozysk-suportu-bike-hand-hollowtech-2-yc-29bb-pd10570/

Głębokość ok. Niestety są te zaokrąglenia. 

Ktoś z forumowiczów zna klucz, który na dzień doby będzie wykończony na płasko i przy tym odpowiedni głęboki? 

Ten jest bardzo głęboki, szlifujesz rant i masz taki jak potrzeba 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do odkręcania nakrętek tarcz hamulcowych shimano (nie tych stricte pod klucz do kaset czy ht2) polecam tl-rl11

Dzięki za ten wpis, ponownie skierował on moją uwage na to narzędzie - kiedyś już szukałem czegoś takiego i myślałem zę to jest klucz do  wolnobiegu..

Kupiłem i odkręcenie cienkiej nakrętki z tarczy której nie imały się 

- YC-29BB

- klucz z decathlonu do hollowtech II

- Knipex cobra 250

powiodło się  (co prawda pokrętło było dość długie ale poszło). Przykręcone na pewno było "solidnie" - fabrycznie przez Meridę.image.thumb.jpeg.1034068fd2859cd34ed7ff973b0ee21a.jpeg

porównanie z kluczem do kaset

image.thumb.jpeg.20b3bc9957d5d77d6ff6d3834a679664.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...