Skocz do zawartości

[Kościerzyna] i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnych tras teraz nie rzucę, ale polecam łącząc kropki wziąć pod uwagę:
- Jezioro Gatno południowy brzeg
- Jezioro Jelenie wschodni brzeg
- Lotnisko Borsk
- Dookoła jezior Wdzydzkich
- Wieżyca i wieża widokowa
- Rezerwat Krwawe Doły

Możliwości eksploracji są nieograniczone, mam wielki sentyment do tych lasów. Począwszy od 2002 kiedy trafiłem tam jako nastolatek z Warszawy na obóz harcerski, poprzez kolejne obozy, aż w końcu przeprowadziłem się na stałe na Pomorze w 2016...

Można się też zainspirować szlakami rowerowymi opisanymi tutaj: https://www.atrakcje-kaszuby.pl/trasy/

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz auto warto poświęcić jeden dzień na wyjazd do Kartuz, skąd ruszysz czerwonym szlakiem na północ do Szczeliny Lechickiej.

Zaparkujesz przy ławce Asesora lub na parkingu leśnym przy wylotówce z Kartuz. Ruszasz szlakiem czerwonym pieszym w stronę Jeziora Białego - dotrzesz nim aż do Szczeliny Lechickiej. Trasa w kilku miejscach ma epickie widoki, jest taki jeden bajeczny zjazd po pagórkowatych łąkach, dużo polnych/szutrowych dróg i kilka jezior ukrytych w lesie. W pobliżu znajdziesz też bunkier Gryfa Pomorskiego, Groty Mirachowskie. W drodze powrotnej koniecznie jedź przez Mirachowo i skręć w stronę Rzymu (ul. Kożyczkowska) - przejedziesz przez las i trafisz na asfaltowe serpentyny :) Ta droga zaprowadzi Cię do Chmielna i wrócisz przez Kosy do Kartuz.

Czerwony szlak znajdziesz też na południe od Kartuz, jednak ja polecam północną pętlę - jest bliżej natury i ciszy (brak osiedli domków letniskowych, brak Wieżycy, Szymbarku itp. gdzie tłum turystów jedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku w lipcu byłem na 3 dni we Wdzydzach Kiszewskich, spałem na polu namiotowym. Bardzo fajna okolica. Polecam odwiedzić Lipuski Młyn w Lipuszu. Poza samym zwiedzaniem młyna można tam kupić rękodzieło lokalnych artystów. W Lipuszu w szkole akurat odbywała się wystawa makiet kolejnictwa. Fajnie to wyglądało, budynki stacji, kolejki jeżdżące. Jak prawdziwe, tylko, że w mniejszej skali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

My po naszej czerwcowej zeszłorocznej wycieczce jesteśmy bardziej sceptycznie nastawieni do szlaku wokół jeziora Wdzydze. Długie odcinki po zachodniej stronie zostały wysypane grubym żwitem, kamieniami i jazda tamtędy trekkingiem na przeciętnym profilu 1.6 naprawdę przestała być przyjemna. Przemęczyliśmy się tam wszyscy.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...