Skocz do zawartości

[ceny] zaczynają się obniżki ?


XC100S

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ChuChu napisał:

To na co idą te pieniądze? Jeżeli jakość kuleje, to co takiego można wiecznie rozwijać w rowerze?

Można porównać do samochodów - coraz nowocześniejsze, coraz droższe i coraz mniej trwałe i bardziej awaryjne...

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że zdzierają producenci rowerowi i to potwornie jest faktem.  Ten sam olej z tej samej fabryki  zrobiony przez tego samego Helmuta  ale w buteleczce 100 ml z brandem S...o kosztuje 50zł . Ten sam olej z brandem firmy samochodowej w butli 1 litr kosztuje 20 zł .  Ze  smarami  jest tak samo  . Nawet śrubka ta sama  w sklepie motoryzacyjnym  to może z 2 zł ale już w sklepie rowerowym 10zł.  Marże w sklepach rowerowych  na takich duperelach są liczone w kilkustet  procentach. A po drodze jest hurtownia, przedstawiciel krajowy, przedstawiciel na Europę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mentos napisał:

^^^^^

"kilka pomidorków, 2 ogórki, trochę pieczarek ... 100 zł"

Kupowałem prawie to samo wczoraj i nawet 1/3 za to nie zapłaciłem. Skąd ty człowieku bierzesz te ceny, Tusko ci je opyla jak chleb za 30PLN czy cu? Idźże stąd polityczny trolu sio.  Hmm, ciekawa sprawa, tego trola nie można cytować. 

otóż to!

A co Ty taki nie miły? 

Tytułem wyjaśnienia bo może nie załapałeś... Towar ma taką cenę za jaką jest gotowy klient za niego zapłacić. Skoro producenci wystawiają rowery w tak wysokich cenach to chyba je sprzedają, jak myślisz? Produkują je aby zalegały magazyny? Przestaną się sprzedawać to albo zniżą ceny albo ogłoszą plajtę. Jak myślisz co wybiorą? Teraz może do moich pomidorów... skoro za nie tyle zapłaciłem, może były jakieś szczególne, może w supermarkecie byłoby taniej nie wiem... zapłaciłem bo tak chciałem, nikt mi tego nie wciskał, to był moja decyzja. Czy w związku z tym mam urządzić demonstrację pod sklepem że "tu mają drogo" czy coś w ty, stylu?

Co do cytowania, jesteś doświadczonym użytkownikiem forum i nie zauważyłeś że ostatnia wiadomość w temacie nie ma opcji cytuj? 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ChuChu napisał:

No jak to, cudowny sprzęt za 80k zł ma problemy z jakością? 

To na co idą te pieniądze? Jeżeli jakość kuleje, to co takiego można wiecznie rozwijać w rowerze?

A już wiem. Wloty powietrza na główce jak w Bianchi. Szkoda tylko że nic nie wnoszą.

Pianę bijesz, czy wysoka pensja kopacza piłki, artysty muzyki popularnej, czy wypromowanego malarza bohomazów artystycznych ma jakieś uzasadnienienie? Torebka w Witkacu w cenie Twoich  pięciu Orbei  ma jakieś cechy magiczne lub zegarmistrzowski kunszt?    Dziś są jeszcze odmiany rękodzieła za które warto zapłacić, patrz ramy robione ręcznie w kraju, czy torby szyte w manufakturze a nie w Chinach…. Na szczęście. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie coś jest na rzeczy. I nawet sprzedawcy to przyznają - w sumie od tego też wyszedł ten wątek. Ceny były podpompowane, ponad normę.

Podobnie było z piwem kraftowym - szał na nowości. Jak nawet najdziwniejsze pomysły zaczęły się kończyć to nadmuchany rynek trochę ochłonął. 

Aparaty w smartfonach - ktoś jeszcze pamiętam pogoń za megapikselami? Jak osiągnięto koniec możliwości, albo inny punkt zwrotny zaczęło się mnożenie obiektywów, 2,3, 5. Ciekawe co będzie dalej. A akumulatory, tak jak wytrzymywały dzień czy dwa tak dalej wytrzymują. Rewolucja nie nastąpiła, a menadżerowie chcieliby żeby zmieniać je co roku, żeby się rynek kręcił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Mentos napisał:

Kupowałem prawie to samo wczoraj i nawet 1/3 za to nie zapłaciłem. Skąd ty człowieku bierzesz te ceny, Tusko ci je opyla jak chleb za 30PLN czy cu? Idźże stąd polityczny trolu sio.  Hmm, ciekawa sprawa, tego trola nie można cytować. 

Sam kupowałem wczoraj wieczorem, w Katowickim Auchan, pomidory malinowe po 28,99 kg.  Nie to, że użalam się na to że musiałem wydać 30zł, ale jest to jawny przykład drożyzny...

20 minut temu, ChuChu napisał:

Gdybyś przeczytał to co napisałem, to byś być może zrozumiał.

Dobra... Nie chce mi się wchodzić w durne polemiki, bo zaraz znowu się obrazisz... Przyznaje, jedynym sensownym rowerem szosowym jest aluminiowy klocek, na mechanicznych hamulcach wyposażony w jedyna słuszną Tiagrę. Po co komu lepszy skoro przecież nie wykorzysta nawet tegoż. A na droższych to niech sobie jeżdza zawodowcy, pozerzy i nowobogaccy nieświadomi dążeń i potrzeb proletariatu. Każdemu po równo 😁

  Tak Filipie, jakość kuleje, drożyzna wszechobecna, ale mam lepsze rzeczy do roboty niż wylewać gorzkie żale na internetowych forach. Biorę się więc do roboty, żeby ciężko zarobionymi pieniędzmi napychać kieszenie imperialistów branży rowerowej i łykać marketing jak za Orwella.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra... Nie chce mi się wchodzić w durne polemiki, bo zaraz znowu się obrazisz... Przyznaje, jedynym sensownym rowerem szosowym jest aluminiowy klocek, na mechanicznych hamulcach wyposażony w jedyna słuszną Tiagrę

Czyli jednak masz problem z czytaniem...

Nigdzie tego nie napisałem. Napisałem że MI wystarczy do jazdy po Warszawie. Co lepsze, przy innej okazji pisałem Ci na PW że gdybym mieszkał gdzie indziej, kupiłbym zupełnie inny rower. Zapewne byłby to karbon i hydraulika, gdyby tylko w okolicy pojawiły się sensowne trasy i chociaż kawałek górki. W moim przypadku zupełnie nie ma to sensu, bo nie da się wykorzystać potencjału roweru tu gdzie mieszkam.

A co tam góry. Mieszkając pod Warszawą, byłem o krok od kupna karbonowej szosy Race. Właściwie to pakowałem się już do sklepu.

Ja piszę o czym innym, no ale nie ma co mielić tego temat po raz kolejny. Ja uważam że rowery od pewnego poziomu są przepłacone, a technologia nie pokrywa się z tym ile liczą za nie producenci. Jeżeli kogoś stać i chce, to niech kupuje. Po to są w sprzedaży.

Mimo że taka jest moja opinia, to jestem stałym bywalcem forum Weight Weenies. Na porządku dziennym są tam korby i koła w cenie przyzwoitego roweru. Uważasz że wchodzę tam żeby pluć na ekran ze złości? Nie, wchodzę bo uważam że jest to ciekawe.

Masz tendencję do bardzo wybiórczego cytowania moich opinii, a na tej podstawie budowania obrazu typa na rowerze za 3k, który pluje na wszystko co drogie. A jest dokładnie odwrotnie. Podziwiam i mnie to ineteresuje, ale nie uważam że rower był warty tyle pieniędzy. Nie dlatego że mnie nie stać, a bym taki chciał albo że mam problem że ktoś taki kupuje. Uważam że ceny są sztucznie podbijane, bo branża wyczuła że można je windować w nieskończoność, a ludzie i tak łykną marketingową papkę.

W branży rowerowej od bardzo dawna nic się nie dzieje. Non stop tylko jakaś kosmetyka, gdzie główną rolę gra marketing. Producenci za to liczą tak, jakby co rok budowali rower ze wszystkimi komponentami od nowa. Produkcja to są grosze.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, nie bierz tego do siebie, to tylko internetowa polemika. Ale jakie zabawki ma sobie kupować dorosły facet ? Wędkę i spławik ? 🤣

Zgadzam się z tobą że obecne czasy nie sprzyjają zakupom. To powszechny problem. Dotyczy Iphone za 4400zł, Dacii Duster za 105 700zł i paliwa za 6,80zł. Nawet te pomidory...😉Taka rzeczywistość...

Chyba że lud pracujący powstanie i obali zgniły kapitalizm 🤔

 

 

CHE-GUEVARA-METALOWY-SZYLD-20-30cm-08061_[8599]_1200.jpg

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Gdzieś tam wspomniałeś o CS. Tutaj akurat uważam, że trzeba być ... żeby to kupić. Korzyści są absolutnie marginalne, nie do odczucia podczas jazdy.

@KNKS ja się nie obrażam i po raz kolejny piszę. Ktoś ma kasę, niech kupuje i za 200k zł. Jego decyzja. Jestem daleki od zapuszczenia wąsa i plucia pod nosem, że złodziej nakradł.

WEDŁUG MNIE, powyżej 20-30k zaczyna się już jakieś dziwne zakrzywienie, gdzie właściwie nie dostaje się zbyt dużo, a cena rośnie dramatycznie. No i tu WEDŁUG MNIE, zaczyna się ekhm klienta.

 

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip Masz rację i nie masz racji… 😀jednocześnie.

topowe rowery nie są tak skomplikowane jak auto za taką samą cenę,  bardzo brzydko.

ktoś kupuje bardzo drogie rowery w tej cenie. Takie zjawisko.

Po Warszawie do GK możesz jechać na szosie ze starej piwnicy 2x4 i szytkach i  szosie premium 2x13 na mleku w cenie Dacia. Różnica jest niewielka. W średniej też.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalizm jest po części zgniły. 

Istnieją spekulacje cenowe, niszczenie konkurencji, monopole, duopole i tego wszystkiego konsekwencje. Jak już jedziemy z duchem kapitalizmu, niech zniosą wszelkie cła na ramy z dalekiego wschodu, sprawdźmy na ile są warte Treki i Spece.

Chuchu ma racje, ta branża stała się patologiczna, ważniejsze stało się gadzeciarstwo niz sama idea jazdy na rowerze, czy to przypadek że ustawki nie cieszą się dobrą opinią?

Obecnie gdybym chciał kupić rower szosowy z zacięciem sportowym nie mam co szukać poniżej 10k. Gdzie te czasy że topowy karbonowiec miał w aluminium taniego odpowiednika, a 105 była dostępna dla ludu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zajrzałem do katalogu ( takie papierowe grube były kiedyś w Polsce, a tam rowery części wszystko co na rynku !!!)  rok 2004 , ceny ram i amortyzatorów naprawdę wysokie nawet jak na dzisiejsze pieniądze.  
Rowery

szosowe:

Trek Madone 5,9  22.900zł Scott Tr 1 ( 6,8 kg)  20000zł

górskie

Scott genius 20000 ( full na xtr) 

Spec epic   18000  Trek fuel 100-  24000

dla porównania wtedy 6 letni Daewoo Lanos 15000, nowy mały Peżo, Fabia, itp 40 000

ile dziś kosztuje 6 letnia Dacia czy najprostrza Kia? 

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem to całe pitolenie. Jeśli coś jest topowe czyli z najwyższej półki to zawsze jest drogie. Obstawiam że jak ktoś chce sobie kupić "topowy" telewizor to zapłaci za niego podobnie jak za topowy rower. Butelka topowego wina czy szampana potrafi kosztować majątek... Wzmacniacz do kina domowego za 30 tys to też nic nadzwyczajnego... A topowe kable do sprzętu audio... Łooo Panie! Za co oni chcą tyle pieniądzorów , chyba zrzynają z ludzi kasę. I chciałbym zobaczyć rower naszego orędownika krwiożerczej branży rowerowej. Ciekawe ile tam jest XT i innych bajerów, za które oczywiście nie warto dopłacić. 😂 

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się rusza, coraz więcej tych wyprzedaży. Dla przykładu airbike odpalił z wyprzedażą, jest trochę modeli poprzecenianych - obniżki są różne, jak sprawdzałem to hardtaile Treka po 15% aż do 33% (!) na niektórych rowerach crossowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, ceny niezłe :D Ale, było to do przewidzenia. Przecież zastanawialiśmy się ma forum czy katalogowe spadną czy będą "wyprzedaże". Widząc zachowania naszego narodu stwierdzam że to drugie działa. 

A najlepszym tekstem jaki usłyszałem gdzieś na zakupach "No musi być drogo bo jest INFLACJA". 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 13:18, ChuChu napisał:

 

Ja natomiast cały czas piszę, że rowery najzwyczajniej w świecie nie są warte tych pieniędzy. To nie jest technologia kosmiczna, żeby rower kosztował 80k zł.

Przecież WSZYSCY zdają sobie z tego sprawę więc jaki sens jest powtarzania tego "cały czas"?

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...