Skocz do zawartości

[przestroga] Kross Esker 6.0 - uważajcie na specyfikację!


c1ach

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z pracy dość długo czaił się na Eskera 6.0, aż zauważył że jest już dostępny i bez zawahania zamówił, omijając wszelkie szczegóły które analizował N razy. Dopiero po fakcie wyszło, że są dwa różne Eskery 6.0 otagowane rocznikiem 2023 w identycznej cenie!! Przed kliknięciem "Kup teraz" trzeba dokładnie sprawdzić co kupujemy, inaczej można się wkurzyć bo w tej samej cenie dostaniemy gorszy rower 😠

Kolega dostał rower na korbie i suporcie Prowheel (zamiast GRX), piastach "Guli" (zamiast Tiagry) i kasecie "Road" (zamiast 105) - o których ciężko cokolwiek znaleźć w necie, do tego podmienili tarcze hamulcowe (RT-10 vs RT-30).

 

Link do gorszej specyfikacji: https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-6-0-pw-gl-ss-czarny-szary-polysk

Link do lepszej specyfikacji: https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-6-0-czarny-szary-polysk-3

 

  • +1 pomógł 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD

Przyszli, kazali podpisać, my nie czytali a tera trza płacić 

Cytat

Kolega dostał rower na korbie i suporcie Prowheel (zamiast GRX), piastach "Guli" (zamiast Tiagry) i kasecie "Road" (zamiast 105) - o których ciężko cokolwiek znaleźć w necie, do tego podmienili tarcze hamulcowe (RT-10 vs RT-30).

Dostał dokładnie to co zamówił. 

 

Cytat

Na jakiej podstawie określasz co jest lepsze a co gorsze? 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukujo i kradno złodzieje!

Ja jak zamawiam nawet drobnicę, to na koniec jeszcze raz otwieram z koszyka i sprawdzam. W rowerze rozmiar sprawdzałem kilka razy, tak samo jak specyfikację.

No ale jak ktoś jest na tyle mądry, że rower za dobre kilka tysięcy kupuje "na pałe", to gratuluję.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne reakcje chłopaki i zrobiło się, hehe - śmiesznie. Może ta przestroga komuś pomoże w zakupach, bo pomyśli dwa razy. Gdy się czeka bardzo długo na wymarzony model roweru to w emocjach można pominąć szczegóły. Nikt nie oskarża o nic firmy, ani o kradzież ani o oszustwo. 

A gdy ukradli ci rower to twoja wina a nie złodzieja, tobie ukradli a nie jemu :) 

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był sarkazm...

Kupuje się głową, a nie emocjami. Naprawdę nie rozumiem, jak można kupić coś za tyle pieniędzy, nie patrząc nawet na tabelkę.

Modele 2023 nie weszły tak dawno, więc pewnie większość "analiz" była na 2022. 

Nawet sama nazwa modelu coś sugeruje.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzył, marzył o rowerze i był wcześniej ze 100 razy na tej stronie. Rower wydał mu się ten sam. Wszedł, kliknął, zapłacił, wyszedł. I się zdziwił :) Dlatego tak jak mówisz trzeba patrzeć co się kupuje, bo wielu producentów (w tym Kross) zastawia takie pułapki podmieniając komponenty w rozpisce albo na zdjęciach - czasem nawet jedno nie zgadza się z drugim.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, clavdivs napisał:

Można, jednak ja bym chyba tego nie robił.

Zmiany są, jednak w użytkowaniu mogą okazać się kosmetyczne. Korby Prowheel nie są takie złe. Tarcze hamulcowe nie zrobią różnicy, podobnie jak piasty. 

 

 

 

Nie rozpatrywałem pod tym względem że specyfikacja może bycnpodbna jak nie ta sama tylko...

Nie chce 

Nie lubie 

Nie podoba mi się 

Nie będę na nim jeździł 

To nie to 

Gdzie są moje "piniadze "

😀😀😀😀😀

 

Że na pewno można oddać w ciągu 14 dni bez podania powodu .

A jeżeli jest ok a nawet lepiej to jak piszesz po co oddawać. Większość rzeczy i tak jest z czasem do wymianę będzie zjezdzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega padł ofiarą partactwa tej marki i tyle w temacie. Wchodząc na ten model nie jest łatwo przeklikać by wyłapać, że są dwa modele. Taki Canyon nie jest partaczem do sześcianu i jak oferował/uje ten sam model tylko na innej grupie osprzętowej to drugi model był osobno w katalogu. Tak się po prostu robi profesjonalnie w tym dla ludzi jak to często tutaj pada nieobeznanych do końca w temacie. A tak pokleili "gorszy" jednak model i łapią. Ilu się złapało a ilu by nie kupiło? To tak jak bym kupił fulla który ma być na pełnym XT a wsadzili pół rzeczy w ogóle nie od Shimano za tą samą cenę z wisienką na torcie w postaci a 2 tłoków zamiast 4. Przecież też hamuje jak te najpodlejsze tarcze. Zarabistą macie logikę, którą tłumaczy chyba choroba związana z gravelami jako takimi. Ogólnie dramat. 

Edytowane przez Tyfon79
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ogólnie dramat" to jest zrzucanie na kogoś winy za swoje roztargnienie. Idziemy w stronę usa i będziemy pozywać kawiarnię, która na kubku nie umieściła informacji,, że kawa wewnątrz jest gorąca? 

Doskonale wiem, że społeczeństwo jest coraz głupsze ale już nie róbmy sobie jaj. Jest zmiana w specyfikacji, jest inna nazwa modelu, jest osobny link do produktu? Uważasz, że ktoś się na to miał "złapać"? W jaki sposób oprócz faktu, że nawet nie sprawdził co kupuje? A może teraz każdy producent powinien wstawiać na www ogromny baner z informacją czym dany model różni się od innego, z którym potencjalnie mógłbyś go skojarzyć? Jeśli taki np trek zacznie w sezonie 2024 robić emondę sl5 na tiagrze mimo, że zawsze była na 105 to ma informacją o tym bombardować po wejściu na stronę? 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o ukrywaniu modeli osprzetu wsadzonego w rower .a autor napisale ze kross informuje w co rower jest wyposażony. Są dwie specyfikację tego samego modelu i masz wybór bierzesz ten lub ten ....

To samo jakby Canyon wypuścił rower na altusie ten sam model na xt i życzył sobie za biebte same pieniądze i masz wszystko w specyfikacji wypisane .to nie  widzę problemu masz wybór. Chcę jeździć na altusie kupuje 😀😀😀😀

Nie czytałem specyfikacji kross

 

 

Cała sprawa wygląda tak że kupujący się zgapił nie przeczytal do końca co kupuje i tyle .nie pasuje mu ma prawo oddać i po temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada oba rowery są tak ustawione na stronie żeby się nie odróżniały, to jest dziadostwo podobne do ustawiania Skyra z  Piątnicy z ceną Frutelli na półce, albo mniejszą ilości Ptaczego Mleczka w pudełku….  Tutaj mamy dwa bliżniaki kolor nazwa  cena a różnią się małym drukiem…. Cena i tak nawet z doliczeniem inflacji za taki rower wysoka, golenie baranów…. Oszczędzanie na specyfikacji groszowe dla producenta niesmak pozostaje…  uczciwie można dodać czytelny dodatek w nazwie, a nie kilka literek wydłubanych z widzimisie. Ale dwie pensje za rower tego typu … co się dzieje w naszych czasach, co lepsze już było!!! No nic jest pułapka są ofiary, jednostki sprytniejsze przetrwają , słabych zmywa fala.

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mihau_ napisał:

"ogólnie dramat" to jest zrzucanie na kogoś winy za swoje roztargnienie. Idziemy w stronę usa i będziemy pozywać kawiarnię, która na kubku nie umieściła informacji,, że kawa wewnątrz jest gorąca? 

Doskonale wiem, że społeczeństwo jest coraz głupsze ale już nie róbmy sobie jaj. Jest zmiana w specyfikacji, jest inna nazwa modelu, jest osobny link do produktu? Uważasz, że ktoś się na to miał "złapać"? W jaki sposób oprócz faktu, że nawet nie sprawdził co kupuje? A może teraz każdy producent powinien wstawiać na www ogromny baner z informacją czym dany model różni się od innego, z którym potencjalnie mógłbyś go skojarzyć? Jeśli taki np trek zacznie w sezonie 2024 robić emondę sl5 na tiagrze mimo, że zawsze była na 105 to ma informacją o tym bombardować po wejściu na stronę? 

Ale co ma do tego Srek czy inna Merida jak gadamy o tym samym modelu z rocznika 23? Nadal nie trybisz o co mi chodzi? To mi napisz dlaczego wchodząc na segment z gravelami masz Eskera 2 jako osobne modele tylko ten drugi ma napis MS? To nie można było zrobić tak samo i dać nazwę Esker 6 z nazwą a dajmy tej korby? Masz u Canyona przykładowo TYLKO dwa mullety z nazwami Spectral CF8 CLLCTV. Mogli zrobić dziadowiznę i dać jedną fotę i szukaj sobie gdzieś pod wyborem koloru, że ten drugi ma inną specyfikację. Tu różni się cena ale to nie argument bo kolega kolegi kupił zupełnie inny model, który powinien mieć swoją i tylko swoją nazwę. Co brakuje cyferek i liczb oraz szkoda zrobić osobną fotkę tym amatorom? A tak w ogóle ja się słabo poruszam po speckach graveli ale i tak na moje mgliste pojęcie w tej samej cenie pełne GRX to nie w połowie ulep, który mi nic nie mówi. Nawet jak jest tobie i innym znany. To jest tak jak byś kupował czekoladę gorzką w tej samej cenie z inną ilością wiadomo czego albo jeszcze lepiej pomniejszoną gramaturą. Sami takimi wałkami i usprawiedliwianiem kantow kręcimy na siebie bicz. "Mamy dwie ramy ale mało gratów. Tego drugiego posklejamy z tego i owego za tą samą ceną. Odnośnik walniemy gdzieś mało czytelnie zobaczymy ilu złapiemy jeleni, którzy się nie połapią kupią i machną ręką". W skrócie pod modelem Esker 6 powinien być ten model który kupił kolega kolegi i nie było by na milon % tematu ani pomyłek. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważasz pułapkę małym drukiem? Taki sam kolor rocznik cena i główny trzon nazwy,  w dodatku rower bardziej parszywy ma więcej literek, a nauczeni nazwami auta: premium,  de luxe elegance tak odbieramy dłuższą nazwę, jako walor!!!   Kupujący się pomylił, a firma traci twarz  głupotą/ tanim cwaniactwem jak z półki dyskontu…

naprawdę kupujący nie musi znać różnicy między korbami czy piastami jak każdy bywalec  tego forum. Skoro cena jest taka sama za lepszy i gorszy model 2023  i można to przegapić- to jest nie fair. 

Edytowane przez itr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście graveli widzimy że jest tylko jeden Esker 6.0 i od razu z listy można dodać rower bezpośrednio do koszyka, zaznaczając odpowiedni rozmiar ramy.

W chwili obecnej wybierając rozmiar M, automatycznie dodaje się do koszyka "Esker 6.0 PW GLS SS" zamiast "Esker 6.0". Tak można zamówić rower nie zauważając tych kilku literek, które widoczne są zanim nie klikniemy guzika "Dalej". Szczegółowej specyfikacji ani "Co oznaczają skróty?" przy takim zamawianiu nie ma ;)  Dużo nie trzeba aby "dać się nabrać" - z powodu zaufania do tej konkretnej marki, roztargnienia lub uznania tych skrótów za jakieś oznaczenie handlowe.

Dodatkowo - gdy klikniemy w miniaturkę na liście aby otworzyć szczegóły roweru w nowej karcie - otwiera się widok na pełnowartościowego Eskera :P Ale już do koszyka doda się "PW GL SS"

Uważam że Kross ma problem w organizacji swojej strony internetowej, a nie w specyfikowaniu rowerów.

 

Lista:

esker1.JPG

 

 

Koszyk:

esker2.jpg

 

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super tabelka (szkoda że klient musi się w tym orientować), tylko nawet tutaj nie ma tych wszystkich skrótów wyjaśnionych.

Gdzie "GL" i "SS"? Good Luck & Single Speed? :D 

Dodatkowo patrz mój post wyżej, on pokazuje jaki jest bałagan w działaniu ich sklepu.

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, c1ach napisał:

W chwili obecnej wybierając rozmiar M, automatycznie dodaje się do koszyka "Esker 6.0 PW GLS SS" zamiast "Esker 6.0".

Ja nie wiem. U mnie jak wkładam do koszyka S czy XL (M niedostępne) to w koszyku pojawia się Esker 6.0 bez literek... Tylko u mnie jest prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...