Skocz do zawartości

[bike fitting] Kolarka 62cm na wzrost 186, da radę?


MaciakPlock

Rekomendowane odpowiedzi

@Sobek82

54 rozmiar to ma mój koleszka 11cm niższy, to ja nie wiem czy to nie jest jeszcze większą skrajność niż ten 62 dlamnie, wydaje mi się że ten znowu może być za mały 😕

@kazafaza

Czyli co, mówisz że warto jednak się przejechać i się do niego przymierzyć? 

Ogólnie co wcześniej kupiłem kolarkę czy górala (rozmiar L) to znowu wydaje mi się że były za małe... 

To mój góral w rozmiarze L, i sztyce miałem wysuniętą do granicy, myślałem nawet żeby kupić inną, dłuższą. 

Również dla porównania wrzucam starą kolarkę której się już pozbyłem, niestety rozmiaru nie pamiętam, tutaj też sztyce miałem bardzo wysuniętą i w sumie jeszcze by się przydało... 

 

IMG_20230127_180029.jpg

IMG_20230127_180324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-kolarzowka-tiagra-CID767-IDQjVNk.html

Rozważałem między tymi dwoma, co sądzisz o tym? Nie wiedziałem jakie odbicie ma ten XL w centymetrach, pisałem z gościem to mówi że ma ten sam wzrost i dla niego jest ok. 

No i rocznikowo wydaje się zdecydowanie młodszy, dwie klasy niżej No i z anelinoum, a ja przy tamtym to głównie się usrałem że względu na karbon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli ma być duża to takie retro jak miałeś tak jak pisałem na początku, okolice 1990 roku kiedy piasta z tyłu jest na 130 mm i może jakieś klamkomanetki albo jeszcze na ramie. Zwróć uwagę na średnicę sztycy siodełka żeby nie trafiła się nietypowa ( do dziesiątych części mm precyzyjnie) 19 mtb są nasze nogi ma styk mam podobną budowę ciała.

zobacz rowery szosowe w deca, zobacz jak wyglądają rowery endurance z wyższą główką ramy bo dla nas w rowerach retro najgorsze jest gięcie się w dół do dolnego chwytu.

Możesz też wokół domu zapoznać się z ofertą rowerów fitnes tak naprawdę po wsunięciu krótkich rogów w stronę mostka wewnątrz od hamulców - uchwyt aero 😀  Możesz śmigać na fajnej używce z hydrauliką,  i w cenie odbiegającej od szosówek i graweli. 😀

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MaciakPlock napisał:

Czyli odpowiednik 58 to XL, a te 62 to już będzie XXL? 

Nie istnieje żadna standaryzacja rozmiarów. 

24 minuty temu, MaciakPlock napisał:

Nikt nigdy oprócz obecnego właściciela o tej marce nie słyszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciakPlock: jeśli masz czas i prąd to się możesz karnąć a czy warto kupić musisz decydować sam.  ALE.  Prawdę rzecze @itr, że to może być bomba po przejściach, prawdę inni piszą że rozmiar też może być przestrzelony, nikt tu nie da Tobie odpowiedzi na 105%.  Pozbieraj dane, wrzuć do maszyny losującej i zobacz jaki Ci z tego wyjdzie wynik.  

Moim zdaniem, wrzuć na luz, zastanów się jakie masz priorytety, budżet i preferencje wizualno-sprzętowe i dopiero ruszaj na łowy.

Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz blisko pod same pis dziś koala.

Idź, sprawdź, karnij się, poczuj flow, sobą bądź, dystans miej, się nie klej, opanuj emocje, wyprostuj się.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-rama-56-kola-28-orbea-kolarzowka-kolarka-CID767-IDNTiqS.html

Ja bym nawet na nim się przyprezentował.

Pozdrow'er wąskie kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! 

Rower kupiony padło na tego Vektora, wizualnie przy drobnych poprawkach kosmetycznych powiedział bym że jest po wystawowy. 

Dzięki wam również za wybicie z głowy tej na carbonie 62cm, wsiadając na tego 58 uważam że jest akurat, ten 62 faktycznie był by za duży. 

Mam dwa mostki, jeden jest założony 60mm a drugi oryginalny 130mm ale bike fitting i pozycja moja na nim to już sprawa na nowy temat, sprawa na za tydzień gdyż muszę się powoli zbierać na Czechy. 

 

IMG_20230129_122126.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar rozmiarowi nierówny, popatrz np. na rozmiarówkę butów czy koszul, co innego naklejka producenta a co innego miarka.  Popatrz na oznaczenia np. Treka Madone a potem na faktyczną wysokość podsiodłówki.

Tak czy siusiak, już po ptokach, wypada życzyć szczęścia i wygodnych kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie dobrze :D

Za tydzień będę się do niego przymierzać już konkretnie, założę nowy temat i będę was prosił o pomoc, dziś niestety nie dam rady, ale jak wsiadłem to wydaje mi się że będzie ok, no zobaczymy. 

Nawet jak będzie za duży, chodź nie sądzę to go puszcze dalej na ogłoszenie i kupię coś mniejszego albo ja wymianę pójdzie, więc się jakoś mocno nie przejmuje :D

Ale ten 62 to na pewno już by był gigant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...