Skocz do zawartości

[rama] Zimówkowa alternatywa dla Muirwoodsa


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha o to się nie bój, teraz jak coś to czterosuw się pojawi! :D

Zalew Sulej womana trafił na stół przeszczepów Frankensztajna, bo to za ładny Dawes był żeby go kalać solą. Dostanie biegi, błotniki, i do końca zimy dzielnie dosłuży. 

A Dahon chodził po głowie. Nadal chodzi. 

Pożyjemy, zobaczymy. 

Marin wznóf jest plug&play. Znaczy buy&ride. Są takie miejsca i momenty że bardzo się to docenia. 

1 minutę temu, itr napisał:

Mariny fajne rowery są tak generalnie

Otóż to! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie ja coraz bardziej żałuję że go sprzedałem, miałem już do niego skompletowany calusieńki napęd 1x11 ale się pozmieniały plany.. też bardzo długo nic nie zmieniałem poza siodełkiem. :)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach zamiast sprzęgła używałem kawałka płytki epoksydowej przykręconego jak krótka linijka do tyłu jak 1/3 drutu tylnego błotnika, na końcu był otworek. Guma wentylowa przywiązana do wózka przerzutki stanowiła amortyzator wstrząsów. Działała skutecznie w środkowym zakresie kasety , czyli nie dobrze przy kombinacji: nieblat /ośka  - a to na niej  najłatwiej było zgubić łańcuch na dziurach kiedy słaby naciąg krótkiego wózka nie utrzyma fal wstrząsających łańcuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale to jest patent na spadanie na oś suportu, kiedy nie ma koszyka przedniej przerzutki. pomocny w 1x przed sprzęgłami i narów uajtem. Zamiast niego stosowało się  osłony znane z tandemów na przedłużonych kominach blatowych od ramy i od nogi. Takie blato rokringi z aluminium.

Chodzi  nawałkę góra dół,  kiedy łańcuch telepie po rurce albo starej nawleczonej nań zipami dętce czy neoprenowym zarzepieniu. 😀

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Greg1 napisał:

Claris chyba nie jest w tym lepszy, też rzuca łańcuchem po ramie - mam go w Cube SL Road

Możliwe, dawno tym rowerem nie jeździłem. Ale - pamiętam z czasów jak się po jakiś większych kretówkach skakało że ówczesne rowery "do DH" często miały przerzutki Sory - z krótki wózkiem, bo trudniej go ukręcić i lepiej napinały. 

@itr ma! W życiu bym nie wpadł że tak to mogą nazwać. 

I mnie to telepanie jakoś nie przeszkadza, owinie się kawałek dętki i święto. Chociaż mam parę zwijanych, zużytych szosowych gumek, bo zbierałem je do zabezpieczania krawędzi bębnów djembe, może z dwoma zipami dałyby radę - prawie jak płetwa rekina - skoro już używamy zwierzęcych analogii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma ogarnąć? 

11-13-15-18-21-24-28-32-37-46 M4100

11-12-13-14-15-17-19-21-23-25 Tiagra

11-13-15-17-19-21-24-28 Claris

Kiedyś sam się dziwiłem czym są "dziury" w kasetach z dużym zakresem - ale teraz już wiem. A przeskok o jeden ząbek w Tiagrze, widzę że trzeba będzie spróbować :wub:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9 kę  11-23 …   Za ciasno w rowerze codziennym,  skacze się o dwa biegi. Albo wcale. Ciasne stopniowanie pomaga z mocą maksymalną  gdy czerwony zakres wysiłku na szosie . Nie wiem czy nie lepszy zakres do 28, chociaż może gdy z 38z blatu napęd to lepiej mieć Tiagrę jak wyżej, jeśli korba  do zmiany ma 46 to wolałbym mieć mniej upakowane skoki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego to robisz? Szkoda czasu na przekładki, więcej stracisz na roboczołgodziny. Dodaj błotnik,  i poczytaj książki  przy herbacie. 😀zrozumiałbym gdyby Marin był na dura Ace, ale tak? Zaraz zima skończy się, nie ma co klamotyzować Marina parchami przeszczepu, nie bąbabądź taki szkot, bądź beneficjentem gotowej konfiguracji, konsumpcyjnym oligarchą rowerowego życia, abnegatem technicznych zmian, krótkowłosą blondynką pedałowania bez idei, pedantem wzmożonej troski o nowy napęd w zimie - do wyboru 😀

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...