Skocz do zawartości

[Opony] wybór szosówek 28C dla ciężkiego początkującego


DekRek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam opon 700x28C na początki przygody z szosą. Tytuł dlatego, że waga krąży około 100-110kg. Budżet 100, ewentualnie 150 zł. Zastosowanie - co najmniej 95% asfalt, lepszej i gorszej jakości. Zwykłe, nie bezdętkowe.

Wymagania:

- wytrzymałe na przebicia,

- zapewniające dobrą przyczepność na zakrętach i przy wilgotnej nawierzchni,

- dosyć lekkie, max 300g, zwijane 

W tej kolejności. 

Co dotychczas znalazłem:

- Bontrager R2 Hard-Case Lite 100 zł 

- Specialized Turbo Pro 70 zł 

- Continental GP5000 130 zł 

- VITTORIA Zaffiro Pro V 110 zł 

Które byście polecili, czy może jest coś lepszego?

 

 

 

Edytowane przez DekRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie neguję, ale znacznie przekraczają budżet, a z racji tego że i tak czekają mnie zakupy za jakiś 1000 zł, to nie chcę go naginać, bo skończy się na >1500. 

W dniu 25.01.2023 o 19:02, adas651 napisał:

Continental GP 4season - świetna przyczepność na mokrym

Jak wyżej

W dniu 25.01.2023 o 18:48, Mihau_ napisał:

Tufo comtura duo, conti grandsport

Dobre mają opinie. Lepsze będą od Pirelli P7 Sport i Bontragerów AW3 Hard Case Lite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli ważą po 310g i już z tego powodu bym ich nie brał w ogóle pod uwage. 

Ogólnie o oponach bontragera nie mam zdania, nie jeździłem na żadnych i jeździć nie zamierzam. Wychodzę z założenia, że jeśli chcesz mieć dobry produkt to trzeba go kupić od firmy, która się w danej kategorii specjalizuje. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze conti grand prix (standardowe), na jednym ze sklepów za 153zł,w innym niecałe 150zł Żeby nie było, nie miałem, nie jeździłem, wcześniej czytałem dobre opinie o niej...ale mając wcześniej gp4000 i gp5000 pewnie próbowałbym z nimi szczęścia. Nie wiem jak się rozkładają na obręczy. GP4000 25x700 na obręczy 17 rozłożyło mi się na 28, GP5000 25x700 na mleku, obręczy hookless niecałe 20mm na 25,5mm. Ogólnie z własnej doświadczenia to jeżdżąc nawet na duro hypersonic zwijanym nie łapałem kapci...choć już tutaj wieści z netu są różne. Na marginesie też całkiem fajne opony, szczególnie jak kiedyś kosztowały 69zł- no ale Tobie polecam coś ze stajni Conti.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...