Skocz do zawartości

[5500] Gravel pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje gravela, w kwocie do 5500 zł. Mam 188 cm wzrostu oraz ważę 77kg. Rower będzie użytkowany głównie w mieście 70% oraz 30% jazda po lesie (piach, szuter). Jeśli chodzi o jazdę w mieście będzie ona bardziej sportowa (szybka), po lesie rekreacyjnie. 

W tej cenie znalazłem interesujące mnie rowery:

- Cannondale Topstone 3

- Marin Gestalt 2 

- Marin Lombard 2 

- Giant Revolt 2

Proszę o informacje co najlepiej z tego wystawienia wybrać lub o ewentualne inne propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A odnosząc się do wyżej wymienionych przeze mnie?

W sumie nawet nie wiem jak się do tego odnosić bo w porównaniu do rometa, który budżet ci przewala tylko o 5 stów (a pewnie coś się uda wynegocjować) są one po prostu słabe. "Dobry gravel" powinien mieć sensowny do takiego roweru napęd, hydrauliczne hamulce i sztywne osie. Wszystkim twoim typom brakuje przede wszystkim hydrauliki, która jest w tym temacie najdroższa.

Romet aspre 2 jest najtańszym "wszystkomającym" gravelem, płacisz 6k a technicznie odpowiada revoltowi 1 za 8200, topstone 2 za 8500 czy gestaltowi 2,5 za 7500

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sebamindpl napisał:

Dziękuje za odpowiedź. A odnosząc się do wyżej wymienionych przeze mnie? Nie chciałbym już zwiększać budżetu do rometa.

Jak nie chcesz zwiększać budżetu, to kup sobie coś z prostą kierownicą. W mieście i tak baranka nie wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy po mieście hydraulika jest mocno wskazana. Na gravelu będziesz jeździł ciut szybciej a co za tym idzie zdarzać się będą częściej nieprzewidziane sytuacje wymagające gwałtownego hamowania. Da się oczywiście jeździć bez niej ale wtedy musisz ciągle brać poprawkę na słabe hamulce.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale w Warszawie zdarzają mi się sytuacje w których rowerzysta z naprzeciwka wyprzedza "na trzeciego" co grozi czołowym zderzeniem. Wtedy często jedynym ratunkiem są skuteczne hamulce bo nie ma gdzie uciec.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismelakurat również w Warszawie. Podjadę obejrzeć tego Rometa. Gdzieś wyczytałem iż w tym sezonie również będzie na rynku konkurent w tym segmencie czyli Kross Esker 5.0. Subiektywnie niestety względem zdjęć nie podoba mi się Romet aczkolwiek jeżeli jest tak polecany i uważacie, że odczuje znaczną różnice w jeździe względem Cannondale to warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdzieś wyczytałem iż w tym sezonie również będzie na rynku konkurent w tym segmencie czyli Kross Esker 5.0.

Pokazali go w czerwcu, normalnie rowery na obecny sezon powinny być w sklepach już od +/- października a tutaj ani widu ani słychu mimo, że mamy końcówkę stycznia

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że w tym segmencie cenowym trzeba pójść na kompromisy. Jest jeszcze Giant Revolt i Contend.. wybór duży ale według tego co czytam z opinii innych to wszyscy uważają, że korba na kwadrat, hamulce mechaniczne, na tym się nie da jeździć itp… czy dla osoby która wcześniej jeździła na MTB będzie to znaczące? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stalowego Marina:

https://primal.pl/pl/p/Gravel-MARIN-NICASIO-2-2022/913

Jest nawet Twój rozmiar :)

Co do Lombarda i Gestalta - szukaj po sklepach, bo są znaczne różnice w cenach, względem oficjalnego cennika. Nie jestem na bieżąco ale po sklepach (także stacjonarnych) stoi trochę rowerów z poprzednich roczników z takimi cenami.

Gestalt 2,5 oraz Lombard 2 są na hydraulikach, z tym że Lombard występuje rzadko w przyrodzie.

Mam Gestalta 2 na mechanikach, zjeżdżałem nim i z Przełęczy Jugowskiej i Tąpadły i przeżyłem bez hydraulików ;) Typowo po mieście nie jeżdżę ale do jazy poza, w terenie pagórkowatym i górzystym - dają radę.

Oczywiście jak możesz lekko napiąć budżet to lepiej celować w coś wszystkomającego, wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Ten za mały ale dopytaj sprzedawcy, może coś wyczaruje:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-marin-lombard-2-czarny-rozmiar-58cm-nowy-CID767-IDQvGjV.html

W każdym razie nie sugeruj się cenami ze strony Marina (na rok modelowy 2023), bo można znaleźć rowery przecenione z kolekcji na 2022 a nawet starsze, tylko trzeba poszukać.

Ja kupiłem na koniec grudnia Rift Zone 2 za kwotę, jaka dziś widnieje przy Rift Zone 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś na Marinie Gestalt 2, Nicasio 2 oraz Four Corners. Wybrałem Gestalta do moich potrzeb będzie dobry. Różnica pomiędzy hamulcami hydraulicznymi ( w Gestalt)  oraz mechanicznymi ( w Nicasio) nie okazały się dla mnie aż tak istotne. Aspre 2 również oglądałem lecz zwyczajnie nie podobał mi się stylistyką. Ostatecznie zapłaciłem 5000 zł równe, więc za tą cenę jestem zadowolony. Dziękuje za odpowiedzi. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...