Skocz do zawartości

[Rama] koła 29, hardtail z pogranicza XC / Trail do ok 2000 zł


rozk_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki pomocy forumowiczów kupiłem amortyzator, złożyłem rower i... Okazuje się, że przeszacowałem rozmiar ramy. No cóż, człowiek uczy się całe życie.

Teraz wypada mi znaleźć ramę w odpowiednim rozmiarze i nie wiem gdzie szukać. Punktem wyjścia byłby dla mnie Marin model Team Marin, jednak ramy jako oddzielny produkt wcześniej dostępne teraz już dostępne nie są. Jak dobrze rozumiem Dartmoor Primal 29 ma blizniaczą geometrię, jest dostępny i to chyba byłby mój typ. Jednak na pewno znajdzie się jakaś alternatywa. Może lżejsza?

Jeżdżone to będzie amatorsko po wretepach mazowsza, jednak kilka razy w roku zobaczy to też singletracki w górach i mam nadzieje ścieżki.

To co bym chciał to pewnie... Geometria z pogranicza XC / Trail (pewnie bardziej Trail). Hardtail pod skok amortyzatora ok 120mm. Główka tapered. Sztywne osie / boost. Rozmiar ok L. Nice to have miejsce na linkę od myk myka i  opcja na napęd 2x, chociaż dzisiaj to pewnie sfera snów.

Rama może być nowa lub używana, może być z PL lub z zagramanicy. Preferujemy aluminium, jednak stal też bedzie fajna.

Znajdzie się wśród forumowiczów jakaś rada? Co alternatywnie dla Dartmoor? Gdzie szukać itd? Bo zielony w temacie jestem zupełnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xc i trail się własciwie wykluczają a rower z pogranicza to takie markerowe mtb ;)

Bardziej poważnie - albo idziesz blisko kiedyśiejszych XC i wtedy jest szansa na ramę grubo poniżej 2kg albo trail i ramy 2,5kg. Zdecyduj się teraz, w mega uproszczeniu, czy chcesz mieć łatwiej pod górę czy wiecej feajdy z góry.

Z ram ścieżkowych obecnie bardziej niż najnowszy prinal podoba się ns eccentric evo (ew. 30% tansza bliźniacza O1 sour) albo eccentric cromo.

Z a'la xc wybór jeszcze mniejszy - accent peak boost oraz peak węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem nowej aluminiowej ramy uznanego producenta jest lipa. Dopytywałem w wielu miejscach bez skutku. Trek i Specialized mają taką ofertę, lecz ceny to jedno wielkie iks de. Tylko używki z portali ogłoszeniowych albo wymiany gwarancyjne.

Jest alternatywna ścieżka w której kupujesz rower z dobrą ramą w słabej specyfikacji, np. Cannondale Trail , części wypychasz na OLX i może wyjdzie te 2k. Czy się opłaca? Nie. Ale będziesz miał taką ramę jak chcesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Bardziej poważnie - albo idziesz blisko kiedyśiejszych XC i wtedy jest szansa na ramę grubo poniżej 2kg albo trail i ramy 2,5kg. Zdecyduj się teraz, w mega uproszczeniu, czy chcesz mieć łatwiej pod górę czy wiecej feajdy z góry.

I wygląda na to, że właśnie z tą decyzją się będę musiał przespać. (;

NS Eccentric Cro-Mo, już wcześniej zwracałem uwagę na tę ramę, gdyż jest piękna - piękna bo stalowa a do stali mam słabość. Rozumiem, że tańszej wersji czyli Octane One nie uświadczę? W jakim sklepie najtaniej szukać NS Eccentric? Jak na razie udało mi się znaleźć w centrum rowerowym.

@c1ach @Dokumosa
Reasumując z nowych ram mam szansę kupić produkty z pod marek Octane/NS, Dartmoor lub Accent. I to właściwie tyle? Względnie rynek wtórny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CR mają ostatnie sztuki małych rozmiarów stąd ta cena.

Eccentric evo kosztuje 1500 a cromo 2700 i ceny praktycznie regulowane a dostępność jest marna. Kiedyś dało się to kupić trochę taniej u właściciela marki (7anna.pl) . Paradoksalnie czasami te "polskie" ramy można kupić taniej w .uk albo .de.

O1 w stali nie widziałem. Alu różni sie lakierem kilka klas niższej jakości w O1. Mam jednego i drugiego.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dostępność tych ram jest miażdżąca. No cóż takie czasy. Także doszedłem do wniosku, że chyba bardziej opłaca mi się sprzedać szpej (xt właściwie w idealnym stanie) i poszukać całego roweru, w którym zwyczajnie wymienię amor na lepszy. 
 

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc. W najbliższym czasie pewnie wrócimy do tematu zakupu roweru w stosownym dziale. (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...