Skocz do zawartości

[Riverside 500] co podobnego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem taki rower https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-500-lf-niska-rama/_/R-p-336198 ale Decathlon ociąga się z dostawą. 

Szukam innego ale takiego roweru. 

Koła 28/29, hamulce tarczowe, jeden blat z przodu, bębenek z tyłu. 

Możliwość bagażnika i błotników. 

Cena do 2 tys + - 

Znalazłem Romet Gazela ale ma vbrake, Marin ... ale cena ponad 2500 itd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja serio odpowiadam, rowery z Decathlonu są często nie do pobicia pod względem opłacalności. I tak też jest w tym przypadku. 

Poza tym jako jedni z niewielu dają w tańszych rowerach korby jednorzędowe, sztywne widelce. Gdzieś niedaleko, z podobnym podejściem jest Marin, z też nie najgorszymi cenami. I tyle. 

Korba jednorzędowa to domena wyższych modeli, np. Trek DS3. Mowa oczywiście o rowerach crossowych, nie okołomiejskich. 

Dlatego ten model nie ma żadnej konkurencji. Zakładając zmianę korby na 1x, nawet w opcji taniej czyli korba 3x+zębatka NW z Aliexpress ciągle musisz kupić rower crossowy z tarczami za jakieś 1800zł. A to w obecnych czasach niemożliwe, no chyba że będzie to jakiś marketowy szmelc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem https://aventurasport.pl/pl/p/ROWER-MERIDA-FREEWAY-9200-DISC-LADY%2C-45CM%2C-WHITELIGHT-BLUE/256265 tylko co zrobić z przodem. 

Da się odkręcić blaty z korby ? 

Mam prowadnice od Dartmoor chyba by pasowała żeby łańcuch trzymać. 

Tak, kosztuje więcej ale do 1900 za Riverside była kasa na błotniki, stopkę, bagażnik i hamulce. 

Tutaj już wszystko jest, nawet sztyca amo... 

Tylko ta korba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida, pomijając już że kosztuje więcej (Riverside z błotnikami i bagażnikiem, jakimiś lampkami to 2150) to nieco inny typ roweru, z pozycją bliżej do Stinsona niż crossa. Korba nitowana, więc nie się nie przerobi. 

Ze sprawdzonych i solidnych rowerów crossowych - jest jeszcze Unibike Flash, dostępna np. wersja EQ https://www.unibike.pl/flasheqlds.html z dodatkami w postaci bagażnika, błotników. 2699 to cena katalogowa, idzie coś urwać u dystrybutora. Tylko kwestia wymiany korby. Ciągle robi się z tego te 2600. Sam widzisz że Riverside nie ma alternatywy - albo trzeba pogodzić się z v-kami. Tutaj ze sprawdzonych rowerów Unibike Prime+wymiana korby.

Nie rozumiem też jaki ma ona cel - wizualny? Bo sporo się traci na jednym blacie, a nic z praktycznego punktu widzenia nie zyskuje. Z drugiej strony - jak wizualny, to czemu pakowanie jakiś napinaczy łańcucha rodem z DH :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby rower miał tylko to co potrzebne. 

Jeździ pięć dni w tygodniu po około 15 kilometrów szutrem, lasem i ścieżką rowerową. 

Linki bez pancerza, 3 zębatki w korbie, przerzutka przednia, v brake, łańcuch bez spinki, to wszystko jest nie potrzebne. 

Tylko zbiera brud, kłopot z czyszczeniem itd 

Przełożenia te raczej bez skrajnych wystarczają. 

Okay, wymagania nie codzienne ale to świadomy wybór. 

Riverside 500, niska rama, spełnia oczekiwania. 

Oczywiście po dodaniu części i wymianie na hydrauliczne. 

Pozostaje czekać na Decathlon, może na dniach będzie nowy termin dostawy. 

A tak wygląda aktualny rower. 

 

Screenshot_20230122_154059_Gallery.jpg

Screenshot_20230122_154534_Photos.jpg

Screenshot_20230122_154118_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, XC100S napisał:

No właśnie, to całkiem co innego. 

Jest śnieg więc dajemy radę czekać na Riverside ale ... 

Źle że nie można zamówić roweru w Decathlon z płatnością przy odbiorze. 

Ja tylko tak zamawialam. 3 rowery ostatnio z platnoscią przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni, ofermy i oszuści z Decathlon magazyn w Łodzi, zamówili DHL i status zmienił się na wysłane. 

Od DHL dostałem info że Dec ich zamówił i że 25 dostarczą. 

Dzisiaj rano info od kuriera że nie dostarczą dzisiaj. 

Mam znajomego akurat w kurierce w Łodzi i gdzieś zadzwonił, chyba wcześniej pracował w DHL, i jest info że Dec tylko zamówił żeby status się zmienił a paczki z rowerem wcale nie było. 

To sie nie mieści w głowie, po co i z jakich powodów tak oszukują. 

Na stronie mają info że 17 sztuk tego roweru. 

Wcześniej pisali że nie mogę odebrać samemu a nie wysyłają to o co chodzi. 

Zarządałem odbioru osobistego dzisiaj, jeszcze nie odpisali. 

Pewnie odmówią. 

Chyba będę musiał zrezygnować bo to nie normalna sytuacja. 

A może Decathlon bankrutuje i nie dostanę zwrotu pieniędzy ha ha ha 

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby dzielić się wiedzą, doświadczeniem, informacją itd 

Opisuje sytuację która ma miejsce więc jak najbardziej mogę o tym pisać na forum. 

Ile razy proponowałem rower z Decathlon to były głosy że jestem opłacony aby promować Decathlon. 

Teraz odwrotna sytuacja to też źle bo nie od tego jest forum. 

Problemem Decathlon jest że ludzie tam nie myślą a wykonują to co system im każe. 

Czy to program w komputerze czy zasady postępowania. 

Totalne oderwanie od rzeczywistości, tak ich nauczyli i tak robią. 

Nic poza schemat postępowania nie zrobią. 

Tego są efekty teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówię że nie możesz. Tylko temat tyczy się zakupu roweru. Odnośnie opinii nt. sklepów jest inny.

I w przypadku pewnie każdego sklepu internetowego mogą zdarzyć się takie sytuacje. Ale żeby zaraz pisać o oszustach i ofermach? :unsure: 

Cytat

Czy to program w komputerze czy zasady postępowania. 

Totalne oderwanie od rzeczywistości, tak ich nauczyli i tak robią. 

Nic poza schemat postępowania nie zrobią. 

Słowo klucz korporacja. I schematy/zasady działania. I pełna zgoda, czasem są to absurdy, ale tu trzeba by kierować wnioski do kierownictwa, pracownicy robią swoje i za to im płacą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

Słowo klucz korporacja

Nie wiem czy tak do końca, czy raczej: słowo klucz "oto Polska właśnie". Mam przykłady zarówno z Ikea Holandia vs. Polska jak i z Decathlon Niemcy vs. Polska - tam sie jakieś rzeczy da zrobić a u nas nie bo nie. Ostatnio, akurat w Ikea, chciałem jakieś drobne śrubki, dosłownie kilka sztuk, a Pani mi na to, że cały woreczek kosztuje 20 czy 30 zł. Ja jej na to, że nie potrzebuję całego woreczka tylko 5 czy 6 sztuk - ona dalej swoje. Ja jej mówie, że w Holandii wyceniają indywidualnie w takich przypadkach lub dają za darmo, że te rzeczy z tego zakątka z przecenami (showmodele, lekko uszkodzone, podarte kartony itp.) też jeszcze przeceniają jak się pogada i robi to szeregowy pracownik a nie jakiś wyższy szczebel a ona dalej swoje. Poprosiłem więc kierownika i okazało sie, że dali mi te kilka śrubek za darmo - chyba żeby pozbyć się awanturującego się klienta 😁. To samo w Decu w DE, coś tam kupiłem, po jakimś czasie stwierdziłem, że jednak nie chcę, pojechałem oddać a gość mi mówi, że czas mi minął bo jest tylko 30 dni na oddanie i może mi zaoferować co najwyżej wymianę na coś innego. Ja mu na to jak 30 dni skoro jest 90 czy 100, a on, że tak ale dla stałych klientów z ich kartą. Ja na to, że mam ich kartę i mu ją pokazałem (polską nota bene ale działa u nich :)) i że widocznie musiałem zapomnieć ją zeskanować przy zakupie i gość przyjął zwrot bez żadnego problemu. Nawet w głupim Lidlu w Holandii np. jest 30 dni na zwrot a w Polsce 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...