Skocz do zawartości
  • 0

Błotniki - pomoc w montażu


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Witam,

Kupiłem te błotniki: https://allegro.pl/oferta/topeak-blotnik-tetrafender-set-m1-m2-t-tc9662-12037134041?snapshot=MjAyMy0wMS0xNVQxNDozNzoyMy4yOTVaO2J1eWVyOzE4MzZlNjRmZjUzYTE3NGU2OTRjYTUyOWZiOTg3YmJiNzAxYTQ1MzRlZDE0OTVhNWRkZWQxNmQ2YTFkNzA4YjA%3D

Chciałoby się powiedzieć AMERYKA Na rzepy, ale napinane ciekawym mechanizmem, no super. Jakość niespotykana w błotnikach rowerowych. Tylko... ze 3h się z nimi bujam i nie mam patentu na przedni.

Tył bajka. Z przednim mam problem, bo montując go pod amortyzatorem to odległość od opony będzie może cm. Można go zamontować nad? Niby coś bym wymyślił. Jak nic nie przyjdzie mądrego do łba, to przedni sobie całkiem odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

uuu to lipa...

Nie no, po błocie to ja nie jeżdzę, chodzi o jakąś kałużę czy mokrą nawierzchnię. Faktycznie mógłby być z 5cm dłuższy. No to z tym przodem będzie jakaś lipka, Ty dlatego zrezygnowałeś z montażu przodu? Szkoda trochę, bo przyznasz, że jakość mają fenomenalną a trochę błotników w DOMANE przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam zestaw Topeaka Defender M1/XC11 do kół 29. I to działa przyzwoicie na 27,5. Do przodu nie mam zastrzeżeń, na ryj nic nie leci. Z tyłu przeważnie też nie, z naciskiem na przeważnie.

Ale mam fulla i myk-myka i błotnik mocowany na sztycy ma swoje wady, dlatego spróbowałem tego Tetrafendera. No nie sprawdza się to i tyle, XC11 jest znacznie dłuższy.

Sam przód w zasadzie jest ważniejszy, żeby nie jeść błota ;) A na tył powinien starczyć ass saver, o ile jest sztywny i nie goni za bardzo, bo tu też są kwiatki. No ale to tylko tyłek ochroni, pleców/plecaka nie.

Ostatecznie przeważnie jeżdżę w ogóle bez niczego, no chyba że wiem na 100%, że będę jeździł w deszczu/błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Sztyca odpada w tym rowerze. Cholercia, a tak je TOPEAK ładnie jakościowo wykonał... no nic, prześpię się jeszcze. Nie mogę też tej taśmy do podwieszenia go użyć, bo mi zatyka otwór w widelcu na uchwyt lampy... tiaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki w ogóle za odzew. Nieee, pewnie kałuży to ten rower nie uświadczy, ma on pewne specjalne zadanie. Ja najpewniej użyję go tylko w największe upały, do poszwędania się po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...