Skocz do zawartości

[10 000zł] Szosa endurance dla niskiej kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponownie,

Po moim rowerze przyszła pora na wymianę drugiego. Szukam maksymalnie małej szosy endurance bądź gravela, preferowane to pierwsze. Wzrost użytkowniczki to 155 cm i przekrok 73 cm.
Aluminium, osprzęt minimum Tiagra, hamulce hydrauliczne z uwagi na drobne ręce i lepsze działanie niż mechaniczne. Jest w ogóle cokolwiek dostępnego na polskim rynku w tym rozmiarze?

Jedyne co mi się udało znaleźć dostępne na tą chwilę to Trek Domane AL 4 Disc. Ma ten dodatkowy plus, że zastosowane są klamkomanetki ST-4725 przystosowane do mniejszych dłoni.
Jeśli nic się nie znajdzie, to ostatecznie rozważam jeszcze customowa stalową ramę. Karambę mam niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hamulce hydrauliczne z uwagi na drobne ręce i lepsze działanie niż mechaniczne

co z tego, że hamulec teoretycznie lepiej działa skoro nie będzie się dało go zacisnąć? Hydrauliczne klamkomanetki są dużo większe od mechanicznych, jeśli hydraulika nie będzie właśnie w wersji x25 to już w ogóle możesz zapomnieć, że się to uda. Zresztą x25 w ciemno też bym nie kupował
 

BTW aluminiowy rower na tiagrze za 10k? Popatrz sobie na liv avail, za 11 masz karbonową ramę. Ciekawą opcją będzie cube axial https://www.rowerowy.pl/cube-axial-ws-race-50-lil-cza-22.html . Są też małe canyony ale tam koło 27,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie można kupić karbonowego Canyona na 105 - rozmiar 3XS powinien pasować. Tyle, że trzeba poczekać: https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-7/2735.html?dwvar_2735_pv_rahmenfarbe=R076_P02

Od czasu do czasu warto zaglądać na ich stronę, bo pojawiają się pojedyńcze sztuki z szybkim terminem np. jeśli ktoś zrezygmował z zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

co z tego, że hamulec teoretycznie lepiej działa skoro nie będzie się dało go zacisnąć? Hydrauliczne klamkomanetki są dużo większe od mechanicznych, jeśli hydraulika nie będzie właśnie w wersji x25 to już w ogóle możesz zapomnieć, że się to uda. Zresztą x25 w ciemno też bym nie kupował

Tego nie wiedziałem, dzięki za info. Muszę się przyjrzeć dokładnie.

10 tys to limit którego nie chciałbym mocno przekraczać, jeśli znajdzie się na 105 i taniej tym lepiej. Priorytetem jest dostatecznie mała rama, a i tak pewnie trzeba będzie wymienić kierownicę na coś z 36 cm szerokości.

Użytkowniczce często zdarza się odłożyć rower w sposób taki, że znajduję go później wywróconego. Karbonowa rama, która nie znosi za dobrze sił w kierunkach do których nie była projektowana, będzie ryzykowna, a jej potencjał niewykorzystany.

Godzinę temu, Chociemir napisał:

w tym budżecie można kupić karbonowego Canyona na 105 - rozmiar 3XS powinien pasować. Tyle, że trzeba poczekać: https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-7/2735.html?dwvar_2735_pv_rahmenfarbe=R076_P02

Od czasu do czasu warto zaglądać na ich stronę, bo pojawiają się pojedyńcze sztuki z szybkim terminem np. jeśli ktoś zrezygmował z zamówienia.

Na śmierć zapomniałem o Canyonie. A tak się składa, że Endurance 7 może być dostępny w relatywnie bliskiej przyszłości. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, schizo85 napisał:

Tego nie wiedziałem, dzięki za info. Muszę się przyjrzeć dokładnie

Trzeba pojechać do jakiegoś sklepu i przetestować, nie ma innego wyjścia. Generalnie jestem w podobnej sytuacji bo moja "kohabilitantka" ma 158 wzrostu i nie ma mowy o hydraulice. Wsadziłem jej nawet dodatkowo klamki przełajowe i to hamując na nich czuje się o wiele pewniej niż na klamkomanetkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customowy rower robi się, kiedy na rynku nie występuje sprzęt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom użytkownika. Tutaj użytkownik żadnego pojęcia nie ma o jeździe szosą więc robienie ramy na indywidualne zamówienie to jakiś nonsens. Jestem w sumie ciekawy czy ktokolwiek chciałby robić ramę gdzie odpowiedzi na pytania typu jakie kąty, jaki stack, jaki reach, wyprzedzenie widelca itd brzmiałyby "nie wiem" 

*tym bardziej, że pozbycie się tego w razie wtopy będzie w praktyce niemożliwe 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojeździliśmy trochę po sklepach w okolicy, szukając pasującego roweru i nie za bardzo jest wybór. Praktycznie go nie ma.

Najbardziej pasującymi klamkomanetkami są te gravelowe, GRX400 lub 600, z uwagi na wyżej umieszczony punkt obrotu. Mniejsze Tiagry też nie są złe.

Co do rowerów, to jest dostępny Scott Speedster Gravel 2023 w rozmiarze XS. Ma on teoretycznie pasować na wzrost od 152, ale komuś się chyba coś ostro pomieszało. Wysokość od ziemi do górnej rury wynosi 75 cm i żeby komfortowo stać trzeba mieć przekrok co najmniej 78, a to pewnie już powyżej 165 cm wzrostu. Najśmieszniejsze, że XS w modelu 2023 to praktycznie identyczna geometria jak w S z 2021 roku. Ktoś stwierdził, że krótszy mostek, reach kierownicy i zrobi się XS z większej ramy. Trek tymczasowo odpada, bo szukamy czegoś na GRX. W ostateczności zamieni się Tiagre na GRXa. Miększe przełożenia też się przydadzą.

@Mihau_ To jest właśnie ten przypadek, kiedy sprzęt na rynku nie występuje. W trzech sklepach, po krótkiej rozmowie, sprzedawcy polecali podjechać do Karamby bo to najlepsza opcja. W jednym sklepie, się nawet złożyło, że był na serwisie damski stalowy gravel, w rozmiarze idealnie takim jakiego szukamy. Dziewczyna miała ten sam problem z rozmiarem, stąd customowa rama, mieszanka GRX 400, 600, 800 i naprawdę przepiękne czarno-złote lakierowanie. Do tego nie sprawany, a lutowany i wyglądał kozacko. Cenowo też nie wyszedł źle. Poniżej 10k, ale lakier mocno podniósł cenę.

Edytowane przez schizo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślałeś, że odwiedzając 3 okoliczne sklepy znajdziesz szosę albo gravela na wzrost 155?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-szosa-liv-avail-ar3-rozm-xs-2020r-sora-CID767-IDS2Hvb.html

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-domane2-2023-CID767-IDRcFLU.html

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowe-trek-domane-al-3-r-44-okazja-damski-CID767-IDRjLM4.html

Niech zacznie od czegoś takiego i zdobywa doświadczenie. Nie pchaj się w customową ramę kiedy użytkownik nie zna swoich potrzeb bo się jeszcze okaże, że "szosa to nie to" i zostaniesz ze stalową dekoracją ścienną za 10k

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzech sklepach, pośród innych w których byliśmy, niezależnie od siebie polecali iść do Karamby, nie pisałem nic o ilości sklepów które odwiedziliśmy. Objechaliśmy dystrybutorów większości marek, przeważnie więcej niż jeden sklep i wszędzie mówili, że tak małe rowery to rzadkość. Nie tyle, że nie ma ich na miejscu, co nie ma ich w ogóle i dostępność W Polsce jest lub będzie żadna.

Skąd przypuszczenie, że użytkownik może stwierdzić "szosa to nie to"? Tak się składa, że jeździ już od 4 lat, na tych czy innych szosach, nie jest to pierwszy zakup.
Z tych które wrzuciłeś, odpadają na szczękach. Musi być hydraulika, z racji mniejszej siły włożonej w hamowanie, sprawdzone już ogranoleptycznie nie raz. Mimo większych klamek, nacisk potrzebny do uzyskania takiej samej siły hamowania niewspółmiernie mniejszy. Z resztą, ja mówię o minimum Tiagrze a Ty proponujesz Sorę albo Clarisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, schizo85 napisał:

Z resztą, ja mówię o minimum Tiagrze a Ty proponujesz Sorę albo Clarisa.

Avail jest do kupienia na Tiagrze, trafiają się takowe XS-ki na olxie. Ale lepiej kupić ten od @Mihau_ - 4500 do negocjacji, dobra cena. Wrzucasz pełny GRX i nadal jesteś poniżej budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...