Skocz do zawartości

[Opony] Gravel 45/47c


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam opon w rozmiarze około 45/47c z bieżnikiem nadającym się do jazdy w teren. Ideałem by była opona w rodzaju MTB Race King, ale niestety nie jest dostępna w rozmiarze jakiego potrzebuję. 

Budżet? Im niżej, tym lepiej, ale z zachowaniem rozsądku. Chińszczyzna czy taniocha typu Kenda mnie nie interesuje. Waga też nie jest jakoś bardzo istotna, bo to ma być rower weekendowy, a nie do regularnej jazdy.

To co dotychczas znalazłem:

Schwalbe Smart Sam 28x1.75

Tufo Gravel Thundero 44c

Znalazłem jeszcze Pirelli, ale są absolutnie poza budżetem.

Jakieś inne propozycje? Najchętniej bym wsadził Race King 2.0, ale nie jestem w 100% czy wejdą z odpowiednim zapasem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thundero mam ale 40c. Zadowolonym bardzo ale na dętkach. Na mleku wyszło, że są delikatne. W piachu i błocie to dobrze nie jest ale za to opory toczenia są bardzo niskie, coś za coś. Na dzień dzisiejszy następne też bym je kupił.

Smart Sama mam ale 2,6 cala w fullu więc trochę inna bajka ;) Z racji bieżnika będą bardziej terenowe na czymś sypkim ale rower zrobi się strasznie mułowaty.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia terenu, ja u siebie mam wszędzie twardo i tu problemu nie ma. Kamienie i korzenie też są twarde ;) Jak się wpakowałem do piachu w Borach Tucholskich czy innej Jurze albo Puszczy Noteckiej to tak różowo nie było. Walczyć się da ale nie ma lekko. Błota to bywało, że nawet nie próbowałem atakować, bo już mi się zdarzało utknąć. 

Tylko jak miałbym się potem wkurzać, że to "nie jedzie" to tez będzie irytujące. 

Ciekawiło by mnie jak sobie Vittoria Terreno Wet radzi, bo ma najwyżej 38c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leejoonidas napisał:

CONTINENTAL AT RIDE 700x42C 

IMG_20230116_224615.jpg

42c trochę mało. Continental na dodatek oszukuje i opony zawsze są węższe. Szukam czegoś bliżej tych 48mm, niż 40 mm.

 

7 godzin temu, Chociemir napisał:

Skoro "na mleku wyszło, że sa delikatne" to tym bardziej"wyjdzie" na dętkach...

Może Vredestein Aventura 44 mm ?

Kandydat dobry, cena już mniej. Zapamiętam.

 

8 godzin temu, kipcior napisał:

Kwestia terenu, ja u siebie mam wszędzie twardo i tu problemu nie ma. Kamienie i korzenie też są twarde ;) Jak się wpakowałem do piachu w Borach Tucholskich czy innej Jurze albo Puszczy Noteckiej to tak różowo nie było. Walczyć się da ale nie ma lekko. Błota to bywało, że nawet nie próbowałem atakować, bo już mi się zdarzało utknąć. 

Tylko jak miałbym się potem wkurzać, że to "nie jedzie" to tez będzie irytujące. 

Ciekawiło by mnie jak sobie Vittoria Terreno Wet radzi, bo ma najwyżej 38c.

Może i tak. Bardzo mocno zależy mi na objętości, żeby zejść z ciśnieniem. Speedero 40c mają realnie 42mm na obręczy 22.5 mm. Ciekawe ile by miały Thundero 44c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych dorzucę jeszcze pod rozwagę CST Convoy np. https://allegro.pl/oferta/opona-29x2-0-50-622-cst-convoy-szosa-zwir-gravel-13108816307

Waga realnie ok. 600-620g. U mnie na obręczach o szer. wewn. 20mm osiągają szerokość ok. 47-48mm. Opony na twardą nawierzchnię, idealne na szutry. Bieżnik bardzo minimalistyczny. Jak na rozmiar i fakt, że to drutówki, to waga całkiem niezła.

Inne warte rozważenia "budżetówki" to Schwalbe Hurricane np. https://www.sbike.pl/schwalbe-opona-schwalbe-hurricane-29x2.00-performance-addix-drutowa-o_l_15089.html

Tu ważna jest jej wersja bo są różne a performance nie ma paska odblaskowego i jest lżejsza, wg producenta 650g. Opona z zupełnie gładkim paskiem centralnie, cicha i szybka na twardych nawierzchniach.

Z nowości ciekawą oponę wypuścił Continental tj Terra Hardpack w rozmiarze 700x50c np. https://sprint-rowery.pl/opona-terra-hardpack-sw-50-622-czarna-zwij-615g?gclid=Cj0KCQiAt66eBhCnARIsAKf3ZNE3v7EnDWfEAFEYQAr44X-JHpnpoqmlcxRmiaZZnZZgoxDDGRi-iUsaAgxxEALw_wcB

Wygląda na szybką oponę szutrową. Zwijana. Wagowo zbliżona co Convoya od CST.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

Tylko wiecie, gdybym miał pewność że mi wejdzie 50c, to bym zamówił RK 2.0. Cały czas myślę jak to sprawdzić ale obawiam się, że bez kupna opony się nie obędzie. Gorzej jak zamontuję, a okaże się że jednak nie wchodzi. Nie zawsze udaje się zamontować tak, żeby nie było widać śladów.

Widełki mierzyłem, no ale jednak nie jestem pewny gdzie wypadnie najgrubsze miejsce opony. W jednym miejscu mam 60 mm, a kawałek dalej już tylko 55 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Michelin Power Gravel: https://www.michelinman.com/bicycle/tires/michelin-power-gravel#sizes

i Vittoria Mezcal 44 mm: https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/vittoria-mezcal-tnt-graphene-2.0-700-składana-składana-opona-żwirowa/138246543/p

Te drugie trudniej jest znaleźć. Z czego to wynika nie wiem, być może wycofali je z oferty.

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj po rzece bluzgów, zamontowałem Tufo Gravel Thundero 44c.

Wcześniej miałem model Speedero 40c, realnie mierzący 42mm. Thundero 44c ma realnie 45mm, więc dużej różnicy nie ma. Za to jest ogromna różnica w wysokości opony. Nie mierzyłem dokładnie, ale przykładając suwmiarkę wyszło mniej więcej 5mm różnicy. Balon jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...