Skocz do zawartości

[amortyzator] Rst Vogue Air - części zamienne


LukaszOkon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć drobna część zamienną do amortyzatora Rst Vogue air?

Część nazywa się Rebound Adjust Screw M5GACB1012-01 (nie mylić z pokrętłem rebound knob) - potrzebuję śruby, której odkręcenie umożliwia rozmontowanie amortyzatora. Oryginalna śruba została uszkodzona przez serwis próbujący naprawić amortyzator. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki. 

 

Edytowane przez LukaszOkon
Uzupełnienie tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukaszOkon napisał:

Jedyny sposób jaki widzę, żeby ją wykręcić, to rozwiercić łeb. 

Daj fotę. Nawet jeżeli z sześciokąta zrobili Ci kółko, to jest jeszcze patent na torxa.

Śruba jest chyba aluminiowa, więc łatwo wejdzie i może się udać.

Jak to zrobić? Dobierasz końcówkę torxa o ciut większym rozmiarze niż imbus na jakiego była śruba.

Pewnie to był imbus 5mm, więc trochę większy torx to chyba T27.

Dobrze jakby to był torx w formie bit'a, a najlepiej taki z kwadratowym gniazdem, np. taki:

https://static.grainger.com/rp/s/is/image/Grainger/12A350_AS02?$zmmain$

Walisz młotem, żeby wszedł jak najgłębiej, możesz psiknąć jakimś penetratorem, żeby cokolwiek dostało się do gwintu, dociskając mocno klucz próbujesz odkręcić, modląc się aby się udało ;)

Jak nie zadziała - to wtedy wiercenie.

3 godziny temu, KSikorski napisał:

Części do rst sprzedaje firma velo sp. z o.o.

Tak, ale jest ich dystrybutorem i nie sprzedaje ich detalicznie.

 

3 godziny temu, Michal_288 napisał:

Weź się z nimi skontaktuj, ja odpowiedz na emaila już czekam parę miesięcy.

Mają dużo pracy :P, poza tym, jak wyżej.

My jako sklepy nie mamy większego problemu z kontaktem z nimi.

I to za pośrednictwem sklepu współpracującego z Velo @LukaszOkon, powinieneś szukać części.

Czy sklepowi do, którego się odezwiesz, będzie się chciało ogarniać taką "pierdołę"?

To zależy od sklepu i chęci pracownika🙃

Masz farta, że natknąłem się na ten wątek i coś mi się jeszcze chce ;), więc napisz do mnie priva z przypomnieniem, to jutro spróbuję się dowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek.BPrzy okazji, jak jesteś obeznany tak na velo. Sprzedają oni tylko te części co mają wystawione na stronie? Potrzebuję dokupić bieżnie zapadek do piasty aganga ( z modelu ninja) czyli po prostu author, prawdopodobnie pasuje również z sunringle. Jak się nie mylę velo to dystrybutor tych dwóch marek.

Kiedyś znany nam kacperek (znany również na grupach fb) napisał ze kupił właśnie taki pierścień z velo

Jest szansa aby tam takie coś obecnie zdobyć?

Roues, Jantes, Moyeux SUN RINGLÉ - Axoreo

Edytowane przez Michal_288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było się nie odzywać ;)

Jeżeli chodzi o taką drobnicę, to na stronie mało co da się znaleźć.

Często takich elementów nie widzimy nawet my w panelu B2B, ale nie tyle jesteśmy obeznani z Velo, co jesteśmy z tymi ludźmi na "Ty" i niekiedy da się załatwić takie pierdoły na zasadzie:

Ja:

"Hej, macie to i to"

Velo:

"Na magazynie nie ma, ale..."

Niekiedy dzięki uprzejmości i dobrej współpracy z serwisem da się sporo pochytać ;)

Tak czy inaczej o ile takie części do piast Dartmoor'a, którego są "producentem" da się ogarnąć, o tyle jeżeli to ma to być coś do piasty agang, który już trochę czasu nie istnieje, to trzeba liczyć jedynie na cud :)

Piszcie priv, to będę miał przypominajkę w postaci nie przeczytanego maila i spróbuję jakoś pomóc.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adas651 jak masz tokarza, któremu będzie się chciało bawić z taką drobnicą w normalnych pieniądzach, to podziel się kontaktem ;)

Też miałem takie "dojścia", ale tacy ludzie to niestety wymierający gatunek.

Rozmawiałem z Velo i...

@Michal_288 niestety nawet na dnie szuflady w serwisie nie znaleźli i nie znajdą, ale chęci były szczere.

@LukaszOkon w Twojej sprawie jest bardziej kolorowo - wysłałem priv.

A dla potomnych, w kwestii odkręcania - można delikatnie podgrzać opalarką, tak aby nadtopić klej do gwintów, który to trzyma, a zarazem żeby nie zdjąć lakieru z dolnych lag.

Pozdrawiam

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszOkon pokaż tą śrubkę,  (o ile już zdjętą) i trzpień na którym była może dorobienie jej jest łatwiejsze niż sie wydaje.  

@Maciek.B a kto mówi o normalnych pieniądzach (zresztą pojęcie względne) gdy niesprawny jest sprzęt wartości ok 1tys zł. 

Nie raz dorabiałem nietypowe nakrętki np: lewoskrętną kontre pedału poniżej połowy ich wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adas651 temat oryginalnej śruby mamy już wstępnie ogarnięty, ale nawet gdyby to co wykręci @LukaszOkon okazało się nie tym co mogę "załatwić", to faktycznie nie jest to jakaś kosmiczna technologia.

Dawno nie miałem takiego amora w łapach, ale o ile dobrze pamiętam to tam będzie śruba o średnicy gwintu 8mm.

O ile, inżynierowie Royal S**t Technology, nie wykombinowali niczego nietypowego i skok gwintu jest w miarę standardowy, to po najniższej linii oporu może wystarczyć zakup śruby M8 z łbem na imbus 6mm i przewiercenie jej na wylot wiertłem 3.5 - 4mm.

Ale może uda się ogarnąć oryginał - w Velo mi coś znaleźli, tylko czekam na fotki, żeby się upewnić ;)

P.S.

Ten amor nie miał wartości 1000 zł jak był nowy, a teraz ma parę lat i nie do końca jest sprawny, więc nie szalałbym z inwestowaniem w śrubkę jak czekają inne koszty do poniesienia w usprawnienie tego amora :P

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...