Skocz do zawartości

[spodenki] Martombike 521 vs 573 PRO


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, w przypadku Martombike im nowszy produkt, im w ich ocenie lepszy, tym tak naprawdę gorszy.
Mam ich krótkie spodenki sprzed kilku lat, nadal są całe i najwygodniejsze ze wszystkich jakie posiadam. Mam też nowsze jesienne i to taki szajs, że głowa mała - coś dziwnego stało się z rozmiarem, wymyślili sobie jakieś inne wkładki, materiał ślizga się po nogach, więc w czasie jazdy trzeba co kilka minut poprawiać nogawki. A napisy odpadły po pierwszych dwóch jazdach. :) Nie polecam, lepiej poszukać tańszej i lepszej alternatywy innych firm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, polecacie jakies alternatywy, attiq? przymierzałem jedne z ich tanszych spodenek, ale zwrocilem, bo kolor nie pasował do ocieplaczy. Raczej wkładka do 4h wystarczy (szosa). Wiem że to kwestia indywidualna ale ja nie mam w ogóle doświadczenia, więc warto jakbym sie chociaż dowiedział na temat jakości.

https://attiq.net/na-rower/1356-2899-meskie-spodenki-kolarskie-total-black-seria-race-pro-20-5901891988567.html#/52-rozmiar_spodenek-l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Attiq, to odzież rowerową projektują prawdopodobnie osoby, które jeździły tylko na Veturilo.:) Nieprzemyślana, niepraktyczna. Dla mnie osobiście spodenki bardzo niewygodne, "sztywny" materiał jeżdżący po udach, paski antypoślizgowe nic nie dają. Fatalnie zaprojektowane kieszonki w bluzie i koszulce, zbyt wysoko, trzeba łamać rękę w łokciu żeby coś sięgnąć. Bluza o tyle fajna, że gruba, więc nadaje się jako warstwa na zimę, ale z kolei w ogóle nie oddycha.

Quest ma podobno bardzo fajne ciuchy, chociaż osobiście nic od nich nie mam.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie od attick mam ocieplacze rowerowe na nogi ( biegałem w nich raz, są Okej, bardzo wygodne, trzymaja cie) potówke rękawiczki i bluze. w bluzie jak na razie tylko spacery pod kurtką, ale wydaje się bardzo spoko, aczkolwiek tak kieszezn dosc wysoko trzeba miec duzy zakres ruchu w barkach :D. Hmm a skąd te pozytywne opinie o Quest, jestescie w stanie polecic cos konkretnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę przeciwnie do reszty osób, ale posiadam komplet odzieży od Martombike i nie mam z nim żadnego problemu. Na lato mam spodenki model 521, mają inną (lepszą) wkładkę niż 573, inną nogawkę z dużym antislipem a materiał na plecach jest bardziej przewiewny. Też zwracam uwagę, żeby dbać o nie. Piorę w niskiej temperaturze i w siatce do delikatnych rzeczy. Po roku wyglądają jak zaraz po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat z QUEST 
https://questsport.shop/en_US/p/Cycling-Bibs-Quest-Racing-Aero-Black-Mans/125

po wejsciu na VPN pokazuja mi sie ceny w euro, co ciekawe ten sam produkt ma inne wkładki!!!!

Na stronie https://questsport.shop/en_US/c/Bibs/5 jest wkładka https://dolomiti-pads.com/project/aprica/?lang=en
a na polskiej: https://www.elasticinterface.com/cycling-pads/endurance-anatomic-road-men/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuję rynek spodenek od kilku dni, czytam opinie, ogladam filmy na yt i chyba zdecyduję się na:

https://questsport.shop/pl/p/Spodenki-Rowerowe-Endurance-Light/234

Co do martombike to dużo opinii krąży tak jak koledzy wyżej napisali. Oni robią też ciuchy dla tego Leszka prawie.pro. Kolorystka tych spodenek mi odpowiadała, ale jak zagłębiłem się w szczegóły to szkoda gadać.  Czas jazdy we wkładce podany w sklepie to 4-5 godzin, po napisaniu wiadomości odpisał, że wkładka jednak do 6 godzin. Tak sobie z sufitu chyba wziął te informację. Wkładka niby Mortirolo Cibara. Po wejściu na stronę producenta okazuję się, że ta wkłada nadaje się do jazdy na 3-4 godziny🤦‍♂️

https://dolomiti-pads.com/project/mortirolo/?lang=en#

Także ręce opadają.

A tutaj gość opowiada o tych spodenkach quest:

 

Edytowane przez Cross90
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prawiepro to taki sam farmazon jak szajsbajk czy KłulŁowełów. To są gwiazdorzy dla nastoletnich adeptów kolarstwa z dużym kieszonkowym i podstarzałych niespełnionych tatuśków, w których nagle obudził się duch sportowca. 😜 Każdy inteligentny i rozsądnie myślący człowiek po obejrzeniu losowego fragmentu stuknie się w głowę i to wyłączy. No i oczywiście "audycja zawiera lokowanie produktu". ;)

Najlepiej poszukać opinii poza stronami producentów i kolarskich celebrytów, bo mogą być i coraz częściej są moderowane lub sztucznie generowane. 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka ciuchów zarówno z martombike jak i od Leszka. Część z nich jest ze mną 2 sezon. Nic się z nimi nie dzieje, nie mam żadnych uwag co do jakości. Piorę w 30 stopniach i tyle. Mam też trochę ciuchów z Attiq ale głównie do biegania, z rowerowych mam bibsy. Są spoko, krój może nawet lepszy niż Martombike ale materiał mniej przyjemny, sztywniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW ale ja tego nie oglądam!😂 tzn. Obejrzałem kiedyś i doszedłem do takich wniosków jak Ty, a co do spodenek to po lekkim zagłębieniu się w temat marketing w słabej formie.

@PawelW84 nie twierdzę, że to są źle ciuchy, ale na pewno cena jest trochę na wyrost, przynajmniej według mnie. Mam spodenki Rogelli z wkładką do 6 godzin i one dawały radę przy jeździe przez 12 godzin. Kosztowały połowę mniej niż te prawiepro, a przynajmniej w teorii wkładka jest w nich lepsza. Co do rogelli to też dużo ludzi uważa, że to straszne g... a mnie te spodenki pasują 🙂 Także ile tyłków tyle zdań na temat wkładek😂

Edytowane przez Cross90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest wysoka. Czy za wysoka nie wiem, czy adekwatna do jakości, też nie wiem, ale fajnie że są polskie.

Mam też ciuchy Pearl Izumi, Castelli i Endura. Znajdzie się też jakieś Tyg-u, Poc, Gore i Dec z wyższych serii. Szczerze to czy to koszulki, kurtki czy bibsy nie widzę między nimi żadnych przeskoków jakościowych. Raczej stwierdzilbym, że każdej z tych marek trafiają się produkty lepiej przemyślane i dopracowane a także całkowicie beznadziejne (jak na przykład ocieplacze kolan Castelli).

Dlatego trzeba szukać pod siebie i nie ma co fiksować się na marce.

Odnośnie wkładek zawsze zastanawiało mnie jak producent określa na ile godzin projektowana jest dana wkładka? Jest na to jakaś norma ? Ja traktuje to raczej w kategorii pic na wodę fotomontaż i nie przywiązuje do tego żadnej uwagi. Powiedziałbym nawet że jak masz dobrze dobrane siodlo to nawet podstawowa wkladka spełni swoją funkcję (ale to moja opinia).

Ps. 

Popatrz może na spodenki Endury. Mam co prawda ich dwa modele bez szelek i dla mnie są bardzo wygodne

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelW84 nie wiem czy jest jakaś norma co do określania długości jazdy z daną wkładką, ale na własnej skórze odczuwam różnice. Mam spodenki do 2h, 4h i 6h. Odpowiednio 3/4 długości nogawek, długie i krótkie i odczuwam wielką różnice między tymi wkładkami. W tych do 6h mogę jechać cały dzień, a te w teorii słabsze są słabsze również w praktyce i zdecydowanie nie nadają się na jakiś maraton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo informacji nie wiadomo gdzie szukac, mam zamówiłem te:
https://www.bikester.pl/endura-fs260-pro-spodenki-na-szelkach-mezczyzni-M119382.html?vgid=G603601&_cid=21_1_-1_9_2298_603601__pla&campaign_detail=smart_shopping&gclid=Cj0KCQiAtvSdBhD0ARIsAPf8oNkOOQAc36ZDkLCZP5CBo3ptypa_8nlFnNDdIBMpV3Z130AjM8b1yVUaAkcuEALw_wcB
Bo przecena i kolor mi pasuje (ten pomaranczowy ściągacz do pomarańczowych elementów na kasku) Może będą dobre okaże sie po kilku jazdach i tak od czegoś trzeba zacząc.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem czy od Leszka nie kupić spodenek a to dlatego że idealnie mi pasują kolorystycznie do roweru, wkładka jest kolor czerwony z tych dobrych wkładek ale jak piszecie że to nie wytrzymuje chyba postawie na rogelli też w podobnej cenie. Znajomi je ma bodajże 2 lata i sobie bardzo chwali. Coś blisko 350 zł ich cena. 

IMG_20230113_094600.thumb.jpg.e06da5f8e4ef2fa2d29993897ad34728.jpg

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 22:04, TheJW napisał:

Ten prawiepro to taki sam farmazon jak szajsbajk czy KłulŁowełów. To są gwiazdorzy dla nastoletnich adeptów kolarstwa z dużym kieszonkowym i podstarzałych niespełnionych tatuśków, w których nagle obudził się duch sportowca. 😜 Każdy inteligentny i rozsądnie myślący człowiek po obejrzeniu losowego fragmentu stuknie się w głowę i to wyłączy. No i oczywiście "audycja zawiera lokowanie produktu". ;)

Najlepiej poszukać opinii poza stronami producentów i kolarskich celebrytów, bo mogą być i coraz częściej są moderowane lub sztucznie generowane. 

Witaj masz jakoś potwierdzone akurat z tych ciuchów nosząc je lub znajomi że te ciuchy od Leszka nic nie są warte? Bo jak piszesz odpadają napisy itp? Tylko że ja mam ciuchy nie tylko tego producenta a literki potrafią odpadać. Jedynie wszyte loga temu nic się nigdy nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2023 o 09:46, Thomass13 napisał:

Też myślałem czy od Leszka nie kupić spodenek a to dlatego że idealnie mi pasują kolorystycznie do roweru, wkładka jest kolor czerwony z tych dobrych wkładek ale jak piszecie że to nie wytrzymuje chyba postawie na rogelli też w podobnej cenie. Znajomi je ma bodajże 2 lata i sobie bardzo chwali. Coś blisko 350 zł ich cena. 

IMG_20230113_094600.thumb.jpg.e06da5f8e4ef2fa2d29993897ad34728.jpg

 

Póki jeszcze sezonu nie ma postanowiłem jednak przyśpieszyć zakup na nowy sezon i zakupiłem dokładnie te spodenki. Mierzone w sklepie nie kupowałem w ciemno bo potem zabawa z odsyłaniem ewentualną wymianą. Wyglądają dobrze i czuje się w nich dobrze a to jest najważniejsze :) Poza tym znajomy je posiada przejeździł cały sezon, dół nogawek się nie podwija mimo tego że nie posiadają silikonowych pasków. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...