Skocz do zawartości
  • 0

Zakup używanego roweru Trek


Gość Eddie

Pytanie

Czołem cykliści!

Chcę zakupić pierwszą szosę rekreacyjną i będzie to używany Trek Domane Al 3. Chcę się Was poradzić co zrobić z rejestracją takiego roweru tzn. pierwszy właściciel zarejestrował rower po kupnie na stronie treka a teraz ja będę następnym właścicielem. Czy da się oficjalnie właściciela zmienić w Treku? Pytam ponieważ chce uniknąć sytuacji, że np za jakiś czas sprzedający zgłosi zagubienie/kradzież roweru. I co wtedy? Dokumentu sprzedaży pomiędzy nami przecież nie wystawiamy, a sprzedający ogłosił chęć sprzedaży roweru na olx. Jak do takich spraw formalnie podejść?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Cytat

Dokumentu sprzedaży pomiędzy nami przecież nie wystawiamy

Nie bardzo rozumiem - niby dlaczego nie mielibyście spisać umowy sprzedaży? Jeśli będzie zawierać Wasze dane jako stron umowy i dane roweru (numer ramy) to chyba trudno o lepsze zabezpieczenie przed sytuacją, której się obawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powszechna zapewne nie. Przy czym sprzedawanie roweru tylko po to, zeby następnie zgłosić jego kradzież, też raczej nie jest powszechne.

Sprzedawałem kilka swoich używanych rowerów. O sporządzenie umowy poproszono mnie raz. Nie miałem z tym problemu, i żaden uczciwy sprzedawca też chyba nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie jest to powszechna praktyka a szkoda. Może wtedy mniej było by kradzieży rowerów. Niestety sporo kupujących nie jest zainteresowana czy pochodzenie roweru jest legalne. Kupując używany rower oczekuje dowodu zakupu i w miarę możliwości książki gwarancyjnej. To samo oferuje sprzedając….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...