Skocz do zawartości

[spodnie, skarpety] zimowe do szosy.


Pawelekgit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule potrzebuję spodni na szelkach zimowych do jazdy na szosię. Jestem dość duży gabarytowo i rozstaw guzów kości kulszowych mam 150mm, więc potrzebowałbym spodni z szeroką wkładką. Siodełko w szosie to Specialized Power Comp czyli twarde. Jeśli ma to jakieś znaczenie przy wyborze, to rzadko jeżdżę w pozycji mocno pochylonej. Chcę jeździć zimą nawet przy dużych mrozach oczywiście pod warunkiem braku śniegu i lodu na szosie. Dodatkowo proszę o doradzenie mi jakichś nakładek na buty shimano rc3. Potrzebowałbym też skarpet. 

Jeśli chodzi o budżet to nie chciałbym wydawać niewiadomo ile, ale jeśli nie kupię spodni za 300zł to wydam 500. Jeśli nic nie znajdę za 500 to wydam 700. Jednak chciałbym coś na jazdy z dwa razy w tygodniu i to nie na długie trasy tylko załóżmy takie po 50km. 

Bardzo proszę o pomoc, nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o stroje na zimę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mi na Mikołaja kupiła skarpety w lokalnym sklepie z wełny z alpak.  kosztowały chyba 8 PLN za parę.  Zakładam jakieś cienkie bawełniane i te z wełny jako drugie. Przy temperaturze  około 0 st jest OK. Przy dwóch parach bawełnianych było mi zimno w stopy zimno. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam z Deca spodnie zimowe z szelkami Triban RC500 i z czystym sumieniem mogę polecić. Jeżdżę w nich codziennie do pracy, po pracy dłuższe wycieczki 1,5-2 godz., temperatury od 0 do 3 stopni C i jest naprawdę ciepło. Jak było 5-7 stopni C to było wręcz trochę za ciepło. Nawet w dość silnym i zimnym wietrze nie przewiewają. Ja ma dość typowy rozstaw kości kulszowych i dla mnie wkładka na te 1,5-2 godz. jest o.k., wygodna ale nie jeździłem dłużej więc nie wiem jak by było dalej. Kosztowały chyba coś około 35 EUR, więc naprawdę rozsądna cena. Teraz nie widzę ich w ofercie ani w Polsce ani w Niemczech tu znalazłem, gdzieś aby tylko pokazać o które mi chodzi:

https://www.decathlon.com/products/mens-bib-tights-rc500?

Skarpetki zimowe akurat też mam z Deca, z wełną merynosa, Van Rysel 900. Kupiłem je jakoś tydzień czy dwa temu i są rewelacja - mimo, że jak je zobaczyłem to myślałem, że będą przewiwać bo przód jest dość cienki a tylko z tyłu jest grubsze frotte. Używam je jako drugą warstwę, pierwsze są zwykłe letnie rowerowe a te na wierzch i w tych temperaturach od 0 do 3 stopni C te 1,5 godz. jest mi ciepło bez zewnętrznych ochraniaczy, później zaczyna być lekko chłodno i muszę zacząć ruszać palcami (chyba sobie w końcu kupię ochraniacze). Wcześniej jako drugą warstwę używałem też jakieś z wełną merynosów, jakieś biegowe, które w dotyku wydawały się grubsze i było mi chłodniej. W tych jest naprawdę nieźle, sam jestem zaskoczony bo kosztowały tylko 14,99 EUR. Ja mam czarne ale są też neonowe żółte:

https://www.decathlon.pl/p/skarpetki-rowerowe-van-rysel-900-zimowe/_/R-p-342453?mc=8753713&c=Czarny

Ochraniaczy nie mam (jeszcze) ale ostatnio przymierzałem Shimano i Radvik i te Radvika jakoś bardziej mi podpasowały bo się łatwiej nakładały. Ale te Shimano też występują w kolorze żółtym fluorescencyjnym, więc jest większa widoczność jakby co (chociaż pewnie się łatwiej brudzą)

Edit: Te spodnie to na początku przez kilka dni testowałem, tzn. nie oderwałem metek i jak było sucho to pojechałem na wycieczkę żeby zobaczyć jak się sprawują bo miałem jeszcze jedne do testowania, też z Deca, jakieś do XC, nie pamiętam dokładnie ale chyba te, i te drugie, do XC były bardziej sztywne i je oddałem po przejażdce a te RC500 zostawiłem. Tak samo zrobiłem z zimowymi mtb: miałem Rockrider ST500 i Endura Singletrack II i po próbach oddałem Rockridery i zostawiłem Endury

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzywal ktos moze ekoi thermolite?

https://www.ekoi.com/pl/zimowe-skarpety-na-rower/11465-chaussettes-hiver-ekoi-thermolite-18-cm-carbon-fiber-3.html

Mam te z deca, na temp ok 0-5 stopni do ok 3h nawet z wiatrem w zwyklych butach sportowych bylo dla mnie OK. W tej cenie jednak (pomijajac kosz przesylki ponad 50 pln) czyli ok 60 pln zastanawiam sie czy ich nie sprawdzic. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...