Skocz do zawartości

[rękawiczki] na zimę do -10st.


TLB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak w temacie, potrzebuje rękawiczek na zimę do -10st. Głównie jazda do pracy ok 6km po mieście. Nie muszą mieć membran typu Gore-Tex. Raczej zależy mi na ochronie przed wiatrem,nie deszczem. Nie chcę za bardzo zwykłego polaru, bo on raczej trzyma tylko ciepło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

Polecam https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-monterskie-016552/
Ciepłe, wygodne, tanie. 
Jedyny minus to że nie da się ich naciągnąć na rękaw, bo mają nieco krótkie "kołnierze"  

O, fajne🙂

Mogą być pod rękawem kurtki. Mnie nie przeszkadza, chodzi o to, żeby paluchy nie marzły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2022 o 15:29, akkwlsk napisał:

Polecam https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-monterskie-016552/
Ciepłe, wygodne, tanie. 
Jedyny minus to że nie da się ich naciągnąć na rękaw, bo mają nieco krótkie "kołnierze"  

Dzięki będzie testowane, ktoś mi polecił https://allegro.pl/oferta/rekawiczki-zimowe-prox-performance-aqua-touch-m-11566551939 ale zupełnie nie zdały egzaminu. Dziś przy ok. -3C palce odmarznięte po ok 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jeżeli chodzi o dłonie, to lubię miec ciepło.

A, ze do pracy dojeżdżam na elektryku 12km to ciezko mi się rozgrzać.

Co do rękawiczek to miałem kiedyś jakieś zimowe Shimano i Endura, ale dopiero po przesiadce na rekawiczki narciarskie zaczęło być w miarę ok.

Tak, czy inaczej jak jest -5 i mniej to nawet te narciarskie, a pod spodem jeszcze cienkie rękawiczki na narty biegowe i tak nie daja rady. Tzn. ogólnie jest w miarę, ale palce wskazujące, które zawsze mam na klamkach, po paru km też marzną :(

Szukałem trochę wkładów, czy rękawiczek ogrzewanych elektrycznie, ale albo totalne chinole, albo rękawiczki na moto za setki PLN. 

Że lubię zrobić coś po swojemu (nie tylko po to zeby było taniej, a wręcz często kończy sie drożej), ale przede wszystkim po to żeby się nie denerwować, że wydałem kupę kasy, a i tak nie jest tak jakbym chciał, to...

Kupiłem 3 metry przewodu grzejnego 12V (po1.5m na rekawiczkę) - wplotłem go w najzwyklejszą rękawiczkę, na którą nałożę tę narciarską - podpiąłem 2 ogniwa 18650, łącznie 7.4V, bo na 3 ogniwach 12V kabel nagrzewa się do ponad 70°C ;) i...

Jutro pierwszy test drogowy, ale już dziś wieczorem sprawdzilem idąc z psem na spacer i po paru minutach musiałem wyłączyć bo robilo się za ciepło :D

Jak projekcik będzie dopieszczony to wrzucę foty.

 

Koszt (nie licząc rękawic narciarskich na wierzch):

Rekawiczki 10 zł

Przewód grzewczy 3m 25 zł

Włączniki 12 zł

Ogniwa ok. 40 zł

Pojemniki na ogniwa trudno mi wycenić, bo robiłem sam na drukarce 3D.

Plus jakieś grosze za pezewody do połączeń i paski do przypięcia pakietów do rekawic.

Łącznie i tak ponad 100 PLN pęka, ale mam rekawiczki z 5 palcami, które nadal są wygodne, ale nie zastanawiam się czy mi to wystarczy, tylko nad tym kiedy wyłączyć, żeby mnie nie poparzyły :)

 

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja montuje na zimę osłony od motocykla enduro. Jest znaczna poprawa ponieważ już nie ma pędu powietrza, a poza tym mam element bezpieczeństwa-kolor owiewek.

https://www.legato-motocykle.pl/product-pol-102048-ZETA-Handbary-IMPACT-X2-szalki-listki-oslony-dloni-biale-komplet-MX-ENDURO.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lezia napisał:

@P62 Masz ten ocieplacz wypróbowany podczas jazdy na rowerze? Jak się w tym obsługuje hamulce?

Ja mam inny. W przypadku takich ocieplaczy ważny jest rozmiar wewnętrzny - by klamek i przerzutek można było komfortowo używać. Dodatkowo rozmiar dziury w którą wkładasz ręce- by można było szybko i sprawnie wyjmować ręce. 

Powiem, że takie rozwiązanie jest mega. Żadne rękawice nie dadzą takiego komfortu cieplnego.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanabyłem wyżej polecane https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-monterskie-016552/ i potwierdzam że rzeczywiście dobrze się spisują, na pewno lepiej od tego co testowałem do tej pory. Póki co jeżdżone w śniegu w temp. do -5C więc może nie jakiś siarczysty mróz ale palce nie marzły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 16:00, keltu napisał:

Zanabyłem wyżej polecane https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-robocze/rekawice-monterskie-016552/ i potwierdzam że rzeczywiście dobrze się spisują, na pewno lepiej od tego co testowałem do tej pory. Póki co jeżdżone w śniegu w temp. do -5C więc może nie jakiś siarczysty mróz ale palce nie marzły. :)

Kurczę no dla mnie to zupełnie nie to, nie mam tego komfortu podczas jazdy. Raczej muszę poszukać czegoś stricte do jazdy na rowerze 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...