Skocz do zawartości

[Kask] na szeroką głowę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od kilku miesięcy szukam kasku dla siebie. Przymierzałem już jakieś 10 lub 12 kasków i nadal nie znalazłem takiego, który będzie odpowiadał mi idealnie. Największym problemem jest ucisk każdego kasku kilka centymetrów nad uszami, tak jakby kaski się tam zwężały (i pewnie tak jest), ale moja głowa się nie chce jeszcze zwężać. W jednych kaskach jest lepiej, a w innych gorzej ale wychodzę z założenia że skoro czuje to na "zimno" to przy dłuższej jeździe będzie tylko gorzej.

Z tego co pamiętam to mierzyłem:

-smith optics 

- Oakley aro

- Oakley drt 5

- alpina plose mips

- Uvex unbound

- Giro fixture mips

-specialized align 2

- specialized chamonix 2

I jeszcze jakiegoś Bell 

Mój obwód głowy to około 59 cm.

Czy jest jakiś kask na szeroką głowę do 350 zł który nie waży powyżej 400 gramów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kaski na szeroką głowę, nie pamiętam teraz modeli - postaram się znaleźć i tu wrzucić. Są bo też mam problem podobny do Ciebie, mimo, że mam trochę mniejszy obwód głowy bo 57 cm ale też mnie cisną z boku nad uszami wszystkie teoretycznie w moim rozmiarze. Ja po prostu kupiłem większy rozmiar, Lazer Chiru, rozm. 58-61, ale się skręca tak, że się dopasowuje idealnie i nie jest luźny. Przymierzałem kilka i inne w większych rozmiarach jak się je skręciło na maksa to i tak były luźne a ten nie. Tak więc szukaj po prostu większych oraz wpisz w wyszukiwarkę coś w stylu kask mtb wide. Kaski "wide" są właśnie bardziej okrągłe, szersze na boki, niż normalne/podłużne kaski.

Edyt: np. kask IXS Trail RS EVO jest w wersji XLW 58-62 (wide)

 

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że można wziąć większy. Mierzyłem kilka większych i albo nie mogłem skręcić żeby się trzymał albo był ogromny nieproporcjonalny do głowy, albo bardzo ciężki. Sprawdzę ten co pisałeś. On chyba nie ma mipsa ale to nie jest mus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając identyczny problem kupiłem jakiś rok temu Specialized Propero chyba model 2, w jakiejś promocji za ok. 350 pln.  Jest na tyle szeroki, że swobodnie wchodzi pod niego zimowa czapeczka czy grubszy buff. Wygodny, ma dobry ststem regulacji.  Problem ucisku w skroniach został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam szeroką głowę i w związku z tym problem z doborem kasku.
Do tej pory pasowały mi i posiadałem:

  • Met Crossover
  • Bell Drifter MIPS (jest jeszcze wersja bez daszku - Formula)
  • Giro Agilis MIPS

Obecnie jeżdżę w Abus AirBre.aker, który o dziwo też pasuje, ale to już inna półka cenowa. Mega kask, najlepszy jaki miałem.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem i spodobał mi się sposób dopasowywania do głowy polecany w sklepie motocyklowym. Kolega niech doliczy do 2cm do rozmiaru głowy i po założeniu ciut większego kasku trzęsie go w prawo w lewo, i jeśli nie bedzie czuć mniej lub bardziej na trasie się sprawdzi. No i kaski są czasem w różnych rozmiarówkach granicznych (np. rozmiat L się gdzie indziej zaczyna) albo miedzy firmami rozmiarówka rozmiarówce nierówna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

Obecnie jeżdżę w Abus... ciach 

Bo Abusy moim zdaniem generalnie są szerokie, ja mam szeroki baniak i najczęściej używam gamechanger'e ale jak jadę do pracy i w ogóle generalnie jak jest zimno i muszę wciskać dodatkowo kominiarkę to używam taniego moventora - leży obok:

 

abus.jpg

Tani i jak ktoś ma szerszą głowę - wygodny kask.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szeroką i do tego dużą głowę (63cm). Większość kasków z rozmiarówką na styk mi nie pasuje właśnie dla tego, ze cisną mnie nad uszami.

Z tego powodu odpadły kaski Fox Flux, Bontrager Quantum, Endura Hummvee.

Te mi pasowały:

  • Giro Hex
  • Bell 4Forty Mips
  • Smith Engage Mips (obecnie używam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam podobny problem jak autor tematu.

Obecnie jedyny kask jaki jest na mnie idealny to Lazer Roller w rozmiarze M, po prostu siedzi jak przyklejony ale szukam czegoś lepszego, bardziej obszernego / bezpieczniejszego (trail/enduro). Cena powiedzmy do 600-700. Dotychczas mierzyłem to co poniżej w różnych konfigach rozmiarów, S/M oraz L, niestety niektóre nawet nie weszły na głowę, a w rozmiarze L wyglądam jak grzyb. Głowa nie jest duża skoro Roller M-ka siedzi idealnie...

IXS  Trigger AM
IXS AM
POC Tectal
MET Roam MIPS
MET Terranova
Lazer Impala
Lazer Coyote
Bell Sixer
Fox Speedframe
Abus Modrop
Abus Moventor
Giro Montaro
Smith Engage
Smith Session
Endura MT500
Bell 3
Leatt AllMnt 3.0 v22
Giro Spherical
Troy Lee Designs A2

trochę tego było 🤣  jakieś propozycje ?

 

Edytowane przez mircooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem kolejne 4 kaski. Znalazłem wreszcie pasujący.

Kaski które zamówiłem to

-rudy projekt Zumy

-abus macator

-lazer roler

-bell tracker

Dwa pierwsze za wąskie. Dwa drugie pasują. Ciut lepiej Lazer ale ma mniej przyjemne paski, są bardziej szorstkie. Bell również pasuje i jest mniejszy na zewnątrz i głową nie wygląda na wielką. Także chyba go zostawię bo już nie mam pomysłu czy znajdę coś ciekawszego i jeszcze wygodniejszego. Dzięki wszystkim za pomoc.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale mój kosztował 170 zł, a ten rudy 360 więc trochę mi szkoda dokładać skoro już mam taki co mi pasuje. Gdybym nie mial to i 400 bym mógł zapłacić. Fakt twoja propozycja na pewno jest lepsza ale różnica w cenie spora. Potrzebuje do jazdy z dziećmi więc nie szaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem taki problem jak Ty przy podobnym rozmiarze głowy i przerobiłem kilka kasków, między innymi Abus gamechanger który uciskał mnie w mój kwadratowy łeb ;) w końcu trafiłem na HJC Valeco (po za budżetem chociaż na centrum rowerowym mają promocję z której sam kożystałem). Kask leżał na głowie idealnie- ale chciałem zamówić z ciekawości jeszcze HJC Atara.Ten drugi niestety jest dużo gorzej wykończony i gniótł.Finalnie zostawiłem sobie Valeco - może warto dołożyć i spróbować zamówić?Jak coś to zawsze można oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, szukam raczej kasku z daszkiem, bo nie jezdze w okularach. Kask potrzebuje do wycieczek z dziecmi wiec jednak 470 zł to dużo jak na jazde rekreacyjną. Gdybym jezdził gdzieś sam albo na co dzień przemieszczał się rowerem to co innego a tak, to chyba nie ma sensu. Co prawda odesłałem wszystkie zamówione kaski choć dwa były dla mnie dobre, ale chce jeszcze troche lepszej jakości. Moja żoba ma Giro, chyba verce z mipsem i wagą na poziomie 270g. To świetny wynik a kask kosztował 200 zł na zalando. Podoba mi się jakość tego kasku, kółko do regulacji i zapięcie. Nie znam się na tym ale mam wrażenie że wszystko było o półkę wyżej niż w moich zamówionych kaskach. Zrobię ostatnie zamówienie i jak nic nie znajde to kupie jeszcze raz Lazer Roller albo Bell tracker bo oba były dobre, a że sezon się zbliża muszę coś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...