Skocz do zawartości

[5000-6000] Jaki rower kupić? Cross, fitness może gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie. Poszukuje roweru, 70-80% jeżdżę po szosie, reszta polne czy leśne ścieżki. Wzrost 187 cm waga 108 kg (jestem wysportowany, minimalnie przypakowany). Jeżdżę raczej sporadycznie, w ciągu roku maks 1000-1100 km, zazwyczaj około 20-25 km/h. Pewnie po zakupie lepszego roweru będę jeździł więcej. Najbardziej skłaniam się ku rowerowi typu cross ale z chęcią przeczytam Wasze sugestie co do rodzaju roweru jak i dokładnego modelu. Budżet tak 5000-6000 ale jeżeli dokładając nieco więcej można kupić sprzęt o klasę wyższy to oczywiście rozważę taką możliwość. Jeżeli brakuje jakiś informacji z chęcią uzupełnię. 

BGDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w kierunku fitnessa albo gravela (chociaż zamiast gravela mogłaby być i szosa typu roa+). Wszystko zależy jakie to trasy te 70-80% po szosie. Okolica bliższa i dalsza? Jaki asfalt, w miarę równy czy dziurawy? Crossa bym odpuścił ze względu na niepotrzebne obciążenie w postaci uginacza. Fitness na pewno będzie tańszy z lepszym osprzętem bo gravele są modne i drogie. Mam fitnessa Cube SL Road, na podstawowym osprzęcie szosowym (jest też wersja z napędem GRX i wyższymi grupami szosowymi), choć producent włożył tam szersze opony z lekkim bieżnikiem i reklamuje go jako gravela z prostą kierownicą, to ja zmieniłem opony na szosowe slicki 28c i wykorzystuję go jako "szosę z prostą kierownicą". W lekkim terenie, tzn. na ubitych drogach polnych i leśnych też dają radę. Mam też takiego niby-gravela/niby-szosę czyli Tribana, z barankiem, opony 32c - wykorzystuję go jako commutera w tygodniu w miejscu pracy (pracuję poza domem) a po pracy jeżdżę nim na wycieczki po okolicy. Generalnie chyba muszę przyznać, że wygodniej mi się jeździ z barankiem niż z prostą kierownicą ze względu na więcej możliwości ułożenia rąk (mimo, że w fitnessie mam chwyty ergonomiczne z rogami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, asfalt którym jeżdżę jest raczej ok, jak siadam na rower to robię zazwyczaj 20-40km, a 3-4 razy w roku 80-100km. Czasami też jeżdżę z dzieciakami do szkoły ok 10km w jedną stronę po ścieżce z kostki brukowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitness będzie jak najbardziej odpowiednim wyborem. Cube z serii SL Road mieszczą chyba jedne z szerszych opon w tym segmencie - fabrycznie wychodzą z oponami 700x40c bodajże. Fitnessy innych firm chyba mają przeważnie 700x35c z tego co pamiętam ale wg mnie to też jest wystarczająca szerokość. Oprócz Cube SL Road popatrz też na Merida Speeder, Giant Escape, Kross Pulso czy coś w tym stylu

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przeznaczyć połowę tej kwoty i kupić crossa. Pojeździsz sezon lub dwa i wtedy będziesz wiedział czego potrzebujesz. Nie mówię, że to najlepszy pomysł, u mnie tak było, chociaz bez planowania. Wkręciłem się. Trochę pojeździłem i po dwóch sezonach stwierdziłem, że do moich zastosowań lepszy będzie gravel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi, dziś pojawiła się fajna promocja na Silexa 400 za 6400 i się skusiłem promocja trwałą chyba chwilkę bo zaraz później zmieniła się cena ale zadzwoniłem do sklepu i mówią, że wszystko ok i wyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...