Skocz do zawartości

[Nowy amortyzator] na miejsce Suntour Raidon 27,5 9mm


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Suntour Raidon 27,5 zaczyna wykazywać zużycie i rozglądam się za następcą . Czytałem że Epixon właściwie się niczym nie różni od Raidona , czy Rock Shox Recon Gold pociągnie dłużej niż 2 lata? Robię 800 km miesięcznie okrągły rok przy max 97 kg wagi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon Gold pociągnie spokojnie 2 lata. Kluczowe są regularne przeglądy (harmonogram producenta zakłada "mały" serwis co 50h jazdy a "duży" co 200). Obecnie sporo przecenionych widłów pod koła 27,5 jak reba czy revelation (szczególnie w .de i .uk). Niestety u Ciebie pewnie prosta główka ramy o wymianie koła nawet nie wspominam.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ChuChu napisał:

A co się stało z Raidonem? Robiłeś serwis?

Tłumik padł i wżery coraz większe na goleniach.  Serwis tak , 2 x uszczelki i gąbki olejowe. 

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Recon Gold pociągnie spokojnie 2 lata. Kluczowe są regularne przeglądy (harmonogram producenta zakłada "mały" serwis co 50h jazdy a "duży" co 200). Obecnie sporo przecenionych widłów pod koła 27,5 jak reba czy revelation (szczególnie w .de i .uk). Niestety u Ciebie pewnie prosta główka ramy o wymianie koła nawet nie wspominam.

Właśnie ma być taperowana główka, (rama Scott Scale) ale koło faktycznie niedawno wymienianie i nie bardzo mi się widzi przesiadka na coś innego niż QR. Gdzie szukać Reby w DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sobek82 napisał:

Teren jest trudny czy nudny? Może wsadzić sztywniaka?

Ee, nie da rady bez amorka, do wstrząsów mam szosówkę z alu ale nadgarstki już nie te .😜

14 godzin temu, Dokumosa napisał:

Na bike24 po 361EUR

W .uk z kolei masz np. taką: 

https://www.wiggle.com/rockshox-reba-rl-solo-air-fork-blackorange-29-120mm

Dzięki , popatrzę😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kettler napisał:

Niestety podane amory są pod sztywną oś.

na Bike24 jest Epixon za 238 Euro

https://www.bike24.com/p2235575.html

Nie warto, bo przy obecnym kursie Euro wychodzi 1118,60 zł, a tymczasem w polskiej dystrybucji ten widelec kosztuje 1149-1229 zł:

https://activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory-suntour/epixon-xc/29-cali/89

Edytowane przez Galvatron
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2022 o 09:26, Manley napisał:

Amorek dotarł. Dla zamawiających z Wiggle informacja: Mimo, że Wiggle płaci VAT i nie ma cła dostałem plik papierów do wypełnienia, które trzeba było wysłać pocztą do Agencji celnej więc doliczyć należy 27 zł za pełnomocnictwo i 8,8 zł za polecony. Na szyjce widać jakieś nierówności, ale mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu na działanie. 

 

IMG-75e0bd640d398f9647ced6139bec5955-V.jpg

IMG-fa06694b32953a6d14a66a2367489e95-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2022 o 13:39, Manley napisał:

Amorek dotarł. Dla zamawiających z Wiggle informacja: Mimo, że Wiggle płaci VAT i nie ma cła dostałem plik papierów do wypełnienia, które trzeba było wysłać pocztą do Agencji celnej więc doliczyć należy 27 zł za pełnomocnictwo i 8,8 zł za polecony. Na szyjce widać jakieś nierówności, ale mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu na działanie. 

 

IMG-75e0bd640d398f9647ced6139bec5955-V.jpg

IMG-fa06694b32953a6d14a66a2367489e95-V.jpg

No i niestety mam Zonk. Zabrałem się za montaż, wszystko niby ok, powietrze napompowane zgodnie z instrukcją ,ciśnienie trzyma ale w trakcie jazdy zjeżdża praktycznie po kilku minutach w dół i już nie wraca :-(.  W domu powoli wraca do poziomu sprzed jazdy. Ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Manley napisał:

No i niestety mam Zonk. Zabrałem się za montaż, wszystko niby ok, powietrze napompowane zgodnie z instrukcją ,ciśnienie trzyma ale w trakcie jazdy zjeżdża praktycznie po kilku minutach w dół i już nie wraca :-(.  W domu powoli wraca do poziomu sprzed jazdy. Ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?

Jeśli jest zimno i uszczelki twardnieją to może być "przebicie" między komorami. Jeśli skok się zmniejsza to znaczy że ciśnienie wzrasta w negatywnej kosztem pozytywnej. Po podniesieniu temperatury do pokojowej uszczelki odzyskują swoje właściwości i ciśnienie wraca do ustawionej wstępnie normy. Smaru i oleju może być mało albo smar może być stary. On dodatkowo uszczelnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...