Skocz do zawartości

[Składanie roweru] prowadzenie wewnętrzne linek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam sobie właśnie gravela z ramą carbonda 696 i tak się zastanawiam jak zrobić wewnętrzne prowadzenie linek.

1. Mogę wewnątrz ramy puścić same linki 

2. Myślę, że dał bym radę puścić linki w pancerzu w środku ramy

Okienko rewizyjne pod suportem, jeśli miał bym puszczać pancerz to ten element plastikowy (ze zdjęcia) musiał bym usunąć.

c6bNa2h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuścić pancerze razem z linkami, przy czym założyć na nie filcowe krążki, aby się od wewnątrz nie tłukły. Gorzej jak otwory w ramie będą za małe aby to zrobić. Masz tam jakieś gumki z otworami, które możesz nawlec na pancerz i po przeciągnięciu pancerza, zamontować w ramie? Czy to jakiś inny system montażu?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej stawiałbym na pełny pancerz. :) Przerabiałem ten temat wielokrotnie i śmiem nawet twierdzić, że o wiele lepiej jest się zgodzić na okresową rozbiórkę trudnej całości, niż na wieczne cackanie się z pozacieranymi fragmentami łatwiej dostępnych pancerzy... Jakie wybajerzone by nie były, to linka prędzej czy później i tak wciągnie syf do ich środka.

EDIT:

Ostatni przykład z mojego omijania takich rozwiązań. :)

 

IMG-20221122-161755.jpg

 

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz puszczać pancerze w całości, pamiętaj o dwóch rzeczach.

1. Wytłumienie ich - tak jak wspomniał @Brombosz można użyć do tego dedykownej gąbki - https://velo.pl/czesci/pancerze-linki-i-przewody/koncowki-i-akcesoria/accent/ac-foam albo coś "podziadować".

2. Linkę, pancerz i końcówki dawać ciut lepsze - mam na myśli , że linka może być tania ale żeby była już z nierdzewki, pancerz może być podstawowy np. shimano, ale końcówki dać już jakieś lepsze np  DA-SP40 - wiem drogie ale ile ich potrzebujesz? Możesz ich użyć nawet kilka razy a naprawdę zrobią robotę - wiem z doświadczenia warsztatowego, zresztą sam ich używam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coś takiego celowałem

https://www.castorama.pl/uszczelka-silikonowa-diall-6-m-czarna-id-1093630.html

Pancerz to 

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/WO-Y60198010.html

A te metalowe końcówki mam standardowo w rowerze 😜 zupełnie przypadkiem, nawet nie wiem skąd je mam. Jeszcze kilka sztuk mam w skrzynce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko miejsce pozwoli, to pełny pancerz może być lepszy, ale widać, że tam ktoś w miarę pomyślał nad konstrukcją tej ramy (o ile ta klapka rewizyjna jest w miarę szczelna) to może nie dostawać się tam za dużo syfu.

Tak czy inaczej, jeżeli będziesz chciał coś pokombinować - zrobić coś po swojemu, ale nie koniecznie na zipach, to odezwij się, bo...

I tu przykład zaślepek, które dorabiałem klientowi po zmianie napędu na Di2:

 

20221025_101320_resized.jpg

20221025_101253_resized.jpg

20221025_101458_resized.jpg

20221025_101038_resized.jpg

20221025_101018_resized.jpg

20221025_101127_resized.jpg

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ernorator napisał:

A te metalowe końcówki mam standardowo w rowerze 😜 zupełnie przypadkiem, nawet nie wiem skąd je mam. Jeszcze kilka sztuk mam w skrzynce.

Tylko upewnij się że są uszczelniane, jeżeli Ci na tym zależy. Ja kupuję metalowe ze względów estetycznych, ale uszczelnienia w nich nie ma wcale.

Ja też bym puścił pełny pancerz. Tylko upewnij się, że się zmieści w każde miejsce. Żeby się nie okazało, że utyka chociażby gdzieś w tylnych rurkach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy pancerz jakoś się unieruchamia przy wejściu i na wyjściu z ramy? Pierwsza myśl zipka albo kilka warstw koszulki termokurczliwej.

Nie. Ma być ruchomy, tylko z zapasem, który nie spowoduje, że będzie go wyciągało po trochę z ramy. Jedynie ramę wypada zabezpieczyć przed otarciami... A czy to gumką na pancerzu, czy naklejką na ramie, czy jednym i drugim, to już według uznania i potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...