Skocz do zawartości

[Sprzedaż] Cały czy na części?


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Będę wystawiał na sprzedaż swojego Gravela, Kross Esker 4.0. Zastanawiam się czy wystawiać go w całości, czy może sprzedać na części. Normalnie nie miałbym wątpliwości, ale z racji że kilka części przełożyłem do nowego roweru, musiałbym je podmienić na fabryczne/ z zapasów. Oczywiście to nic złego, ale zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem.

Specyfikacja gotowego roweru:

Rama + Widelec: Kross Esker 4.0 M 2021

Koła: Fabryczne WTB + Shimano CL

Hamulce: TRP Spyre + tarcze Shimano

Sztyca: PRO PLT 300 mm/ no name 350 mm

Mostek: PRO PLT 100 mm

Kierownica: PRO LT Gravel 420

Manetki: Tiagra 4700

Korba: Tiagra 4700 48-34

Przerzutka przód: Tiagra 4700

Przerzutka tył: GRX RX400 lub Tiagra 4700

Kaseta: Deore XT 11-36 lub HG500 11-34

Siodełko: Fizik (Nowe)

Opony: Tufo Gravel Speedero 40c

To tak z grubsza jeżeli chodzi o specyfikację. Najwięcej ma przejechana rama z widelcem, bo około 2500 km. Reszta jest już tylko "świeższa".

Ile jest warty sam Frameset ze sterami + powiedzmy sztycą i mostkiem? Frameset waży według Kross około 4kg, wykonany ze stali 4130. W środku jest pokryty czymś fabrycznie, a ja dodatkowo zabezpieczyłem woskiem.

Sam nie wiem czy w dzisiejszych czasach będzie łatwiej sprzedać całość, czy może jednak na części, zwłaszcza że trochę tego mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KSikorski napisał:

Rozebrałem na części, 95% sprzedało się w miesiąc i wyrwałem więcej kasy niż chciałem za całe rowery.

Tak zrobiłem z moim MTB po zakupie gravela.

Fakt, jest to trochę upierdliwe bo do każdego ogłoszenia jest milion zapytań, jakieś dziwne żale, niespełnieni negocjatorzy itd., jednakże finansowo jest to lepsze wyjście. Ja bym zrobił, tak jak pisze @Mihau_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fakt, jest to trochę upierdliwe bo do każdego ogłoszenia jest milion zapytań, jakieś dziwne żale, niespełnieni negocjatorzy itd.

@marcescosprzedaż szosowych gratów wygląda zupełnie inaczej. Chyba ze względu na to, że takimi rowerami dzieci nie jeżdżą. 90% tego co wystawiam sprzedaje się z automatu, czy to przez kup teraz czy przesyłkę olx, bez żadnych wiadomości czy negocjacji ceny. 

 

 

A co do sprzedaży akurat tego roweru na części - napęd i mostek/kiera pójdą szybko, koła trochę gorzej ze względu na qr a z framesetem będzie trochę bujania. Generalnie trzeba sprawdzić realną cenę każdej części (czyli najniższą na olx) i policzyć czy bez sprzedaży ramy się to jakoś spina. Jeśli wynik byłby akceptowalny to może warto pomyśleć o zostawieniu sobie framesetu, nikt nie ma pewności co mu strzeli do głowy za rok czy dwa

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...