Skocz do zawartości

[kolo/koła] 29" +-1000zl do lasu


MarekDe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy w granicach 1000 zl można kupić w miarę przyzwoite koła? Czy lepiej kupić sam tyl, rower ma już kilka lat (2015)więc nie chce  przesadzać z budżetem (obecne koła ledwo żyją) szukam czegoś wytrzymalego ale nie ważącego tony, 90% las korzenie i błoto jazda cały rok waga 75kg napęd na razie 3x9 w przyszłości pewnie 1x10 lub podobny

Np:

https://daveo.pl//kola_novatec_d79xdt_533d_29erchampion-1086i

Czy może samemu wybrać obręcz szprychy i piasty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem kilka budżetowych zestawów na chińskich piastach ztto oraz obręczach dartmoor tomcat. Nieco ponad 700zł. Lekkie, mocne koła, obręcz 28mm wewnętrznie. Jeden z zestawów tłucze syn od około 3m-cy w mocno targanym w terenie ścieżkowcu. Jak tak patrzę na te koła to szczerze zaczynam zapominać o swissach, których do tej pory miałem kikadziesiat już różnych kompletów. Cena robi robotę a jakość jest wystarczająca ;)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie krótkie pytanie czy warto kupić te koła? https://daveo.pl//kola_novatec_d41xdt_m442_29erpillar-1328i

Sa sporo lżejsze niż te z 1 posta tylko jak, z wytrzymałością. 

Mieszkam koło Hamburga i nie ma problemu z dostawą w de, a widzę, że trochę promocji zrobili na bike discount czy waszym zdaniem jest coś wartego uwagi? 

https://www.bike-discount.de/en/bike/bike-parts/mountain-bike-parts/wheels-mtb/wheel-29-sets/

DOKUMOSA

Składał na pewno sam nie będę kompletnie się nie znam ( dla tego pewnie zapłacę wiecej za gotówce :P) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko na myśli wskazanie, że da się jednak min przyzwoitości zrobić poniżej 1k. IMHO budżetowe obręcze dt bez X w oznaczeniu to nic specjalnego jak na taką kasę. W tych co pokazałeś na b-d nie ma nic ciekawego - problematyczne mavici, miękkie fulcrumy i customowe na upierdliwych piastach shimano.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są obręcze za 115-120zł - nie ma co wybrzydzać. Nie są klejone tylko sleave-joint - dwa pręty stalowe zaprasowane w jednym i drugim końcu obręczy. Dokładnie takie samo rozwiązanie jak w większości obręczy na rynku włączając dt swissy bez "x".

No i rzeczone koła we wspomnianym rowerze (prototyp O1 Sour 29)...

20221030_121310_resize.jpg

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

sleave-joint - dwa pręty stalowe zaprasowane w jednym i drugim końcu obręczy

Wkładka z profilu, którego zewnętrzna krawędź odpowiada krawędzi wewnętrznej obręczy, osadzona na wcisk lub na klej.

Niemniej ja uznaję tylko spawane jeśli mam wybór  😄

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...