Skocz do zawartości

[wypadek] Pobicie rowerzystów i ukranie sprawców


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z fejsbuka

Wklejam pełny tekst aby łatwiej przeczytać

POST INNY NIŻ ZWYKLE😞
Latem 2020 roku dwójka naszych zawodników doświadczyła bardzo nieprzyjemnej sytuacji podczas treningu kolarskiego na Gassach🚘
Wszystko wydarzyło się na wale przy Wiśle podczas zwykłej jazdy jeden za drugim. Mocno rozpędzone auto miało problem z wyprzedzeniem naszych kolarzy (z powodu bardzo wąskiej drogi oraz zakrętów), przy pierwszej próbie musieli przerwać manewr.
Zrażeni tym niepowodzeniem kierowcy samochodu musieli ulżyć emocjom związanym z tą sytuacją. Nieco dalej wyprzedzili kolarzy, zatrzymali się kilkaset metrów przed nimi i przeszli do rękoczynów. Pierwszy kolarz jadący prawie 40 kmh został zrzucony z roweru tzw. front Kickiem, drugi został by udzielić mu pomocy. Doszło do rękoczynów🤜
Dlaczego o tym teraz piszemy?
Pewnie wielu z was doświadczyło podobnej sytuacji. Walczcie o sprawiedliwość i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców takich zdarzeń. Tak aby przestrzec innych przed bezkarnością na drodze!
Nasi zawodnicy dwa lata walczyli przed wymiarem sprawiedliwości o ukaranie sprawców zdarzenia. Wiecie... papierki, wezwania, rozmowy z prawnikami, niska szkodliwość czynu, wizyty w sądzie. Kilka dni temu uprawomocnił się wyrok skazujący kierowcę oraz pasażera samochodu
.
Poza karami finansowymi oraz naprawą szkód, zapadł wyrok skazujący na kilka miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu na dwa lata) - ten wpis w aktach będzie towarzyszył im już do końca życia.
Walczmy o nasze bezpieczeństwo!
PS. Prośba o udostępnienie 🙏

image.png

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie. Mnie autobus przycisnął do krawężnika, bo kierowca uznał że nauczy mnie jeździć.

W ostatnich latach nastała "moda" na uczenie innych i wymierzanie kary, bo coś się nie spodobało.

Swoją drogą, to kierowca musiał być wybitny, że nie był w stanie tam wyprzedzić dwóch rowerzystów. Może i jest wąsko, ale bez problemu da się to zrobić, nawet jak ktoś jedzie rowerem 40km/h.

No chyba że wcale nie jechali jeden za drugim, nie trzymając się prawej strony. Nie usprawiedliwia to takiego zachowania które jest karygodne, ale wszyscy wiemy do czego zdolni są rowerzyści, a zwłaszcza szosowcy.

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ChuChu napisał:

No chyba że wcale nie jechali jeden za drugim, nie trzymając się prawej strony.

Niestety pedalarze jeżdżący na Gassach przed wyjściem na rower i założeniem kasku na głowę wyjmują z niej mózg i zostawiają w domu... Czasami rowerem jest ich ciężko wyprzedzić, bo zajmują całą szerokość drogi drąc się do siebie i nie słysząc, co dzieje się z tyłu, a co o dopiero autem. Najgorsze są te (zde-)zorganizowane grupy, z Ośką Warszawa na czele. Co oczywiście nie znaczy, że w tym konkretnym przypadku osoby znajdujące się w aucie miały prawo do takiego zachowania. Z drugiej strony - ciekawe, czy to cała historia, czy Kuźnia "zapomniała" dopisać, że jej zawodnicy wywinęli coś więcej jak rzucanie w auto jakimiś przedmiotami czy wyzwisk w stronę kierowcy... ;) Bo jeśli było tak, że najpierw blokowali, a potem jeszcze mieli jakieś "wąty", to pewnie i mi by ciśnienie skoczyło. Zresztą miałem już dwie takie sytuacje.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW nie wiem, nie oceniam. Sąd już to zrobił.

Natomiast tak jak pisałem, jeżeli by jechali przy prawej krawędzi, jeden za drugim, to miejsca było wystarczająco dla samochodu. Dodatkowo, nie wiem kto tam widział zakręty. Miejscami jest wąsko, ale to nadal droga projektowana dla samochodów, więc nie ma 1.5 metra szerokości.

A skąd wiem że by miejsca wystarczyło? Bo tamtędy jeździłem i nawet mnie wyprzedzał samochód :P

Aha, no i to jest ta droga z zakrętami:

image.png.8b751d159f185ff45d322d2c1c9fcbfd.png 

 

No i jeszcze raz. Nie bronię tych z samochodu. Tyle że coś tak czuję, że nie byli to ani pierwsi, ani ostatni rowerzyści których minęli na tej drodze i jakoś sobie dali radę...

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w takich sytuacjach 2 strony są winne. Widziałem wielokrotnie chamstwo po jednej i drugiej stronie, a sam bardzo rzadko będąc, ale zdarzało się.

Nauczony tym wszystkim widząc że za mną jedzie jakiś bus czy inny "tirowiec" będąc na dość wąskiej drodze, to szybko wskakuje na chodnik, korona z głowy mi nie spadnie a kierowca zadowolony. Trzeba szanować się nawzajem, bo bez tego jesteśmy tylko zwierzętami. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Thomlodz napisał:

Walczcie o sprawiedliwość i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców takich zdarzeń. Tak aby przestrzec innych przed bezkarnością na drodze!

 

Godzinę temu, Thomlodz napisał:

zapadł wyrok skazujący na kilka miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu na dwa lata)

Ten wyrok to kpina jakaś. Dwa lata szlajania po sądach żeby bandyci dostali po kilka miesięcy w zawiasach. Dla takiego typowego dresa z BMW czy innej Audicy to żaden straszak, a wręcz przyzwolenie na takie akcje.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ChuChu napisał:

Aha, no i to jest ta droga z zakrętami:

A skąd wiadomo, że o ten odcinek chodziło? Od GK do Kawęczyna (Podłęcze, Dębówka...) jest faktycznie szeroko, ale już odcinek Gassy-Obórki jest naprawdę wąski i nieprzyjemny. Jak wjedzie tam spory SUV typu XC90 albo BMW X5 i mijając się z rowerzystą nie zahaczy jednym kołem pobocza, to jest bardzo ciasno i niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kierowca (nie zawodowy), a praktycznie użytkownik samochodu od zawsze staram się tak jeździć aby nie stwarzać zagrożenia, sobie a także innym użytkownikom drogi. Niech rzuci kamieniem ten co nie przeklinał pod nosem mijając autem rowerzystę ubranego na czarno, po zmroku, bez świateł i innych elementów odblaskowych… ale nie o tym.

Od kiedy jestem użytkownikiem roweru, zupełnie inaczej patrzę na rowerzystów. Nie przeszkadzają mi, a dość często zwalniam zerknąć na jakim jadą "sprzęcie" 😉

W nawiązaniu do tematu nie powinno dochodzić do samosądów i tego typu zachowania powinny być karane. Co do samego zdarzenia są organy i odpowiednie instytucje jak widać zadziałały, a że tak ślamazarnie niestety ale w takiej żyjemy rzeczywistości.  

Życzmy sobie wszyscy, abyśmy byli traktowani na drodze tak jak sami innych traktujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ChuChu napisał:

Rzeczywiście. Brałem pod uwagę tylko miejsce które wstawiłem.

@Thomlodz ja to Ci proponuję żebyś zrobił jakiś wątek zbiorczy do takich wiadomości.

To raczej niech ktoś z adminów zrobi, nie mam takich uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego każdy cyklista powinien chodzić na siłkę

No ale później po tej siłce raz, że szeroka klata jest mało aerodynamiczna, dwa, że jedyne kierownice jakie da się swobodnie trzymać to chyba tylko mtb 780 mm - zapomnij o szosach i kierownicach 420 czy nawet 440 mm, za wąskie żeby złapać. O bluzach czy kurtkach rowerowych nawet nie wspomnę bo nawet xxl jest za wąskie w barkach i szerokie jak żagiel w pasie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miało być tak na 70% żartem. Myślałem, że nie będę musiał tego tłumaczyć. ;)

Szczególnie, że cały kontekst tej siłki to sporty kontaktowe. :) Tam masa jest raczej wrogiem... Tak czy inaczej, sport to zdrowie.

PS. A stoliczek byłby obracany jeszcze wielokrotnie, jeżeli kolega @radko10 łapie o co mi chodzi. ;)

 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 10:56, Thomlodz napisał:

Latem 2020 roku

W sumie świeże, dobrze, że to nie story z 1999 roku. Jest szansa, że świadkowie jeszcze żyją, a nawet pamiętają coś. Żenada.

W dniu 21.11.2022 o 11:17, ChuChu napisał:

W ostatnich latach nastała "moda" na uczenie innych i wymierzanie kary

Patrz niżej. Ten już wie co powinno się stać:

W dniu 21.11.2022 o 11:26, Thomlodz napisał:

Taki kierowca autobusu powinien stracić prawo jazdy , przynajmniej zawodowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...