Skocz do zawartości

[Flat Mount] Śruby


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem swój pierwszy rower szosowy z zaciskami Flat Mount. Przód jest zamontowany poprzez płaski "adapter". Z racji że lubię wiedzieć co i jak, oczywiście odkręciłem zacisk i...

Jestem w szoku jeżeli chodzi o zastosowane śruby. Zaciski to Tektro, ale spojrzałem na hydrauliczną grupę Tiagra i użyte śruby są bliźniacze. Wymiar to M5x14, gdzie realnie w widelec wchodzi 8mm.

Jak do tego doszło, że ze śrub M6 które wchodziły głęboko w widelec, mamy nagle M5 wkręcane na 8mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepiej co za rower kupiłeś.

Cytat

Jak do tego doszło, że ze śrub M6 które wchodziły głęboko w widelec, mamy nagle M5 wkręcane na 8mm? 

Bo w zupełności tyle wystarczy (a i współczynnik 1.2/1.5 tez jest zachowany). Zresztą to dość naturalna konsekwencja sekwencji zdarzeń, M6 siedziały w rowerach mtb... jeszcze od czasów IS a wiec z innym rozkładem sil, czasem naprawdę "grubych" rowerach... stamtąd migrowały do szos/cx'ow/graveli... w naturalny sposób mając spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign Orbea Avant H40-D. Dawno już rozglądałem się za szosą, bo stalowy Gravel to nie do końca była moja bajka. A że trafiła się w dobrej cenie, to zastanawiałem się zaledwie... 4 dni :P 

Bazowo może nie robi wielkiego wrażenia, ale mam trochę części na przekładkę, w tym koła + opony na których chyba zejdę kilogram z wagi. Do tego kilka mniejszych zmian i powinien wyjść sensowny Road+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja jestem z tych którzy wyżej cenią dopasowanie geometrii do przemyślanych, uczciwie określonych, własnych potrzeb niż klasę osprzętu a zwłaszcza klasę bazowych kół... co nie oznacza że bym paru rzeczy nie zmienił. ;)

Swoją drogą jeśli w to wchodzą gumy CX (a chyba tak jest) to wyjdzie dość wszechstronny rower.

PS. Ja jestem na etapie bólu głowy - wybieram rower.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, ja nigdy nie miałem jakiejś szczególnej obsesji na punkcie cyferek. Umiem dostosować się w zasadzie do każdego roweru. Gdybym nadal mieszkał w Otwocku, to prawdopodobnie szukałbym szosy Race. Tam miałem gdzie pojeździć. Natomiast do jazdy po Warszawie nie czuję jakiejś specjalnej potrzeby posiadania geometrii wyścigowej. Gdybym miał możliwość, to oczywiście miałbym dwa rowery albo i więcej. No ale jak trzeba wybierać, to chyba nie ma co na siłę pchać w pochyloną pozycję i 25c żeby zbierać plomby z chodnika.

Co do opon. Sprawdziłem "na sucho" bo wciąż czekam na adaptery pod oś 12, ale Vittoria Corsa N.ext 35c wchodzi bez problemu. Realny wymiar to jakieś 33.5 mm.

No i nie ukrywajmy @abdesign, ja jestem z tych co lubią eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 20:23, ChuChu napisał:

Gdybym nadal mieszkał w Otwocku, to prawdopodobnie szukałbym szosy Race. Tam miałem gdzie pojeździć. Natomiast do jazdy po Warszawie

Sry, za offtopic: O widzę, że przemyślałeś i wróciłeś na forum ;) Nie da się nie poznać po stylu pisania i "namiarach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zostało to już dość dawno odkryte. Nie łudziłem się zbytnio że pozostanie to w tajemnicy, bo przecież nie będę zmyślał że jeżdżę innym rowerem w innych rejonach Polski. Styl pisania także ciężko zmienić ;) 

No i nie ma co się czarować. Mimo że chyba sporo pomagałem, to się okazuje że sam pomocy potrzebuje jeszcze częściej. Im więcej się nad czymś zastanawiam, tym pojawia się więcej pytań.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...