Skocz do zawartości

[Odblaski] bezpieczeństwo


RomanS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawia mnie czym kierują się rowerzyści jeżdżący bez oświetlenia po drodze publicznej. Nie zwracałem na to uwagi do czasu kiedy jadąc samochodem nagle wyrósł mi na drodze rower. Ja miałem porysowany zderzak a rowerzyście nie wiem co się stało bo uciekł. Teraz dużo więcej jeżdżę na rowerze. Świece się  jak choinka a mimo to kolega zwracał mi uwagę że jak wystawiam rękę przed skrętem w lewo to nic nie widać więc założyłem opaskę na nadgarstek i jest ok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są po prostu głupi. I nie mają świadomości tego że ktoś ich może rozjechać. Po tym jak uświadomi się sobie że jakiś odsetek społeczeństwa - nieistotne jaki zbytnio się nad wieloma sprawami nie zastanawia, tylko żyje żeby "jeść spać i srać" jest chyba nieco łatwiej. 

Dwa - rower jest u nas, w świadomości wielu traktowany nie jako pojazd ale jako pieszy+ - i nie wiem skąd takie podejście. Stąd jeżdżenie po chodnikach, przejściach, brak oświetlenia, i złość kierowców na dwa kółka na jezdni. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RomanS napisał:

Zastanawia mnie czym kierują się rowerzyści jeżdżący bez oświetlenia po drodze publicznej. .

Jakiej odpowiedzi na to pytanie oczekujesz zadając je na forum ? Zadaj je egzotycznym rozwozicielom z UberEats albo pracownikom/rolnikom powracającym na rowerze z roboty po dwóch piwach...

Osobiście uwielbiam jak obwieszeni lampkami jak choinki miłośnicy Masy Krytycznej ubrani w odblaskowe kamizelki, z uporem maniaka skręcają w lewo jadąc możliwe najbliżej prawej krawędzi jezdni. Wtedy nawet 10 lampek nie niweluje karczemnej głupoty.

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedno jest takie, że trzeba myśleć, a jak się nie zna zasad ruchu drogowego, to nie należy na nią wyjeżdżać.

Co do lampek, to bardziej jakość niż ilość. A dla "dojeżdżaczy" najlepsza jest kamizelka odblaskowa w fluo.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Ludzie są po prostu głupi. I nie mają świadomości tego że ktoś ich może rozjechać. Po tym jak uświadomi się sobie że jakiś odsetek społeczeństwa - nieistotne jaki zbytnio się nad wieloma sprawami nie zastanawia, tylko żyje żeby "jeść spać i srać" jest chyba nieco łatwiej. 

Dwa - rower jest u nas, w świadomości wielu traktowany nie jako pojazd ale jako pieszy+ - i nie wiem skąd takie podejście. Stąd jeżdżenie po chodnikach, przejściach, brak oświetlenia, i złość kierowców na dwa kółka na jezdni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.  Roweru nie tykam. Ma to co fabryka dała. Dwa odblaski na kołach i jeden z tyłu. Światła z tyłu i przodu po dwa. Po jednym na zapas wrazie czego...;) nabyłem w Decatlonie szelki odblaskowe i odblaskowy przeciwdeszczowy pokrowiec na plecak. Na nadgarstek lewej ręki zakładam opaskę bo nie było widać jak sygnalizowałem zamiar skrętu. Tak choinka ze mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Miałem taką sytuację - na szczęście nic się nie stało, ale nawet kierowca mnie przepraszał że nie zauważył - czarna kurtka, noc, o tragedię nie trudno. Stąd chodził mi po głowie pomysł nie tylko odblasku ale jakiejś mrugającej opaski uruchamianej zetknięciem palców czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...