Skocz do zawartości

[Kask] Giro Isode Mips i Register Mips xl - który rozmiar wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru kasku, wcześniej nigdy nie posiadałem. Obwód głowy 59 cm. Mniejszy kask Isode pasuje na obwody 54-61, większy Register na 58-65. Register to tak naprawdę Isode, tyle że z daszkiem.

Przy zakładaniu mniejszego muszę go delikatnie wepchnąć na głowę (opór w okolicy nad uszami), aby wszedł na głowę. W związku z tym minimalnie, ale to minimalnie czuje go w trakcie noszenia przy czym nie sprawia to bólu. Paski układają się prawidłowo wokół uszu, nie muszę ani za mocno ściskać ani poluzowywać. Tylną regulację mogę jeszcze dokręcić (dobrze przylega do głowy). Kask nie spada, nie przemieszcza się. Generalnie to wydaje mi się, że leży prawidłowo.

Aha, i jak mielę żuchwą imitując przeżuwanie to kask się porusza właśnie za sprawą tej blisko przylegającej części nad uszami ;).

 

Ale kask chciałem też na potrzeby jazdy w jesień i zimę, do założenia na czapkę (przy czym na razie zakładam na zwykłą, w miarę cienką czapkę polarową, wsuniętą na maksa na głowę, żeby nie zostawiać materiału). I ten mniejszy Isode wyklucza noszenie czegokolwiek pod kaskiem, gdyż zatrzymuje się on na tej wspomnianej części nad uszami.

 

Z kolei ten większy właśnie najlepiej leży na głowie w czapce, nie przesuwa się wtedy.

Natomiast bez czapki - na głowę wchodzi bez żadnego oporu. Ściskam pasek regulacyjny na maksa, tylnego pokrętła już bardziej się nie da dokręcić (mogło by ono przylegać minimalnie mocniej) i mam pewien luz, że delikatnie jednak można przesunąć kask w przód/tył i na boki. Do tego na paskach, szczególnie tych przebiegających za uchem jest odrobina luzu (też zależy od tego jak ułożę głowę i szyję).

 

Nie przejadę się, żeby stwierdzić jak zachowują się w trasie, bo kaski z allegro, jeden chcę odesłać. Choć wychodzi na to, że powinienem zachować oba - jeden na jesień, gdy noszę czapkę, drugi na wiosnę, lato.

Prośba o podpowiedź, czy mieliście taki case.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj oba bo to nie twój fason. Ja ostatnio przerobiłem chyba z 15 kasków w rozmiarach M i L. U jednego producenta M ciasna L luźna u drugiego M ok ale lata na głowie u trzeciego M z zapasem na regulacji ale uwiera na skroniach a u czwartego L za mała :). Tak więc szukaj bo kształtów jest naprawdę dużo i na bank dopasujesz coś pod siebie. Przy prawidłowo dobranym kasku powinieneś o nim zapomnieć po kilku chwilach. U mnie okazało się że najlepiej leżą kaski Bell, Rockrider z Deca i Meet.

Odpadły Endury, Foxy, Abusy, Ixs i coś tam jeszcze. Z kolei żonie podbasowal Abus który dla mnie był mega niewygodny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem jeszcze coś ciekawszego.

Wiadomo, że co użytkownik to inny kształt głowy. Ja głowę mam jedną, ale 4 kaski do różnych typów rowerów i każdy z nich jest od innego producenta.

Nie napinałem się na jedną markę, bo nie byłem w stanie dopasować tylu różnych typów kasków od jednego producenta, tak aby każdy z nich był idealny.

Więc pytanie i polecanie komuś marki na podstawie własnych upodobań mija się z celem. W kasku ważne żeby był markowy i dobrze dopasowany, a nie z decathlonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...