Skocz do zawartości

[amortyzator] do Ramy Cannondale Contro-E


drizzt

Rekomendowane odpowiedzi

Zachcialo mi sie znow cos zlozyc elektrycznego. A tak, bo lubie od czasu do czasu cos popelnic:)

Nabylem nowa rame z tego roweru:

https://www.cannondalebikes.pl/o-marce/archiwum/2017-rowery-2017/e_series/contro_e/contro_e-speed-1

To ze potrzeba amor z rura 1,5 to juz wiem, to ze da sie zastapic normalna 26tka ciezko dostepnego Fattyego tez (stery z redukcja z 1,5 na 1.1/8 itd)

Ale pozostaje kwestia skoku. Headshok z tej ramy mial go 50mm - i tu pytanie. Czy skok fattyego odpowiada skokowi normalnego amora?

Jaki nabyc zeby geometrii nie spierdzielic? Bede bardzo wdzieczny za pomoc, moze ktos ogarnial podobny temat.

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego nigdy w łapach, ale znając geometrię i przybliżone wymiary takie jak średnica koła, wystarczy podstawić je pod zdjęcie roweru w jakimkolwiek programie CAD, dopasować rozmiar zdjęcia pod średnicę koła i gotowe :)

Długość widelca wychodzi z proporcji.

Nie pamiętam ile dokładnie mają długości amorki pod 26, ale o ile mi się dobrze wydaje to te ok. 470 mm ma normalny amor o skoku ok. 100 mm

 

Contro.JPG

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze w tej ramie podobno jest standard 1,5 niezgodny ze standardem 1,5 :) i ciezko bedzie cokolwiek zamontowac. 

edit: na kazdym forum sa rozbieznosci. Jedni mowia ze pasuje standardowe 1,5 od jakiegos czasu, inni ze nie.. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzic:)

Edytowane przez drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że ze srednicą sterówki nie bedzie problemu ;)

Co do nietypowych standardów to ramę i tak już masz, wiec co za problem zmierzyć średnicę suwmiarką i poszukac sterów.

W ostateczności znajdziesz jakiegos tokarza i zrobi Ci miski jakie chcesz pod kazdy amor.

Mając średnicę główki i lozyska, to projekt misek pod obrabiarkę cnc zrobi mój 8 letni syn ;)

Poza tym jezeli nawet chciałbyś pakować tam amor ze sterówką1,5, to najmniejszy znany mi dobry model to Domian z U-Turn'em. Mozna go skręcić na bodajże 115mm skoku.

Mam takiego to mogę Ci zmierzyć długość na skoku zmniejszonym do tych 115mm.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...