Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Regulacja bez baryłki


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, abdesign napisał:

Ustawia się przerzutkę byle jak... bierze dwie deseczki oraz szczelinomierz...(nie bierze się bo po co go kupować - tu służy tylko ilustracji zasady) albo grubszy klin z podziałką i blokując klinem wychył przerzutki przykręca linkę tam gdzie trzeba. Wyjedzie z tego z pięć prób ale wyjdzie idealnie.

Ja sobie zrobiłem z bukowej deseczki na grubość od już ustawionej prawidłowo przerzutki. I teraz mogę rozkręcać linkę X razy i zawsze założę jak trzeba bo mam klinik :P O dziwo sam na to wpadłem jak kiedyś przyszło mi się męczyć z wychyłem, to po ustawieniu już skonstruowałem bukoklinprzerzutkowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że absolutnie nie masz możliwości wstawienia baryłki to wygodniej jest ustawić przerzutkę mogąc wychylać i blokować jej wózek dzięki "szczelinomierzowi" bo możesz go ustawiać co 0,1mm (przypominam że chodzi o sytuację w jakiej zostało Ci tylko przykręcenie linki idealnie w miejscu które nie powoduje "darcia blachy" a metoda jest "druciarska'). To po prostu metoda prób i błędów ale pozwalająca na uniknięcie powtórek:

- Ustawiasz, przykręcasz linkę - bawisz się manetkami,

poprawiasz - przykręcasz linkę - bawisz się manetkami.

powtarzasz - udało się.

Potem masz już wiedzę pozwalającą na mniejszą ilość prób albo nawet i jedną.

ps. w ogóle jak jesteś "leniwy akrobata" to można flamastrem na lince znaczki robić a podkładać kombinerki... ale klin jest wygodniejszy.

ps2. tak na dobrą sprawę jak się by człowiek zastanowi to na samej śrubie od dolnego zakresu można to zrobić... po prostu metodę prób i błędów realizować regulacją przesadnego wstępnego ograniczenia (to żeby eliminować luz linki) - chociaż klin dalej jest wygodniejszy.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz łańcuch na duży blat, przekręć korbą, potem zrzucasz na mały, przerzutka oprze się o łańcuch, który cały czas jest na dużym blacie, linka powinna się poluzować. Odkręcasz śrubę i leciutko napinasz linkę. Przykręcasz śrubkę. Na lince przy mocowaniu do przerzutki możesz z obu stron czarnym markerem ślad zrobić żebyś wiedział ile linki masz wyciągnąć w dół lub górę. 

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zaktualizować.

Zamontowałem baryłkę pod mufą suportu. Za rok gdy będę wymieniał pancerze, pomyślę nad jakimś lepszym miejscem. Chociaż prawdę mówiąc, nie widzę innego.

O zabrudzenie się nie martwię, bo jeżdżę w suchych warunkach. Na mokro tylko wtedy, kiedy coś mnie nieoczekiwanie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...