Skocz do zawartości

[klamkomanetka GRX ST-RX810-R] Problem z dźwignią zwalniającą


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się niedobrego dzieje się z moją gravelową klamkomanetką (ST-RX810-R), 11s. Czasami dźwignia zwalniania linki (release lever) chodzi luźno i nie przełącza przerzutki. Pod ręką czuć jakby się nie zazębiała z mechanizmem przesuwu linki. Łapie dopiero za drugim razem. Jak już złapie to chodzi po całej kasecie. Gdy przez jakiś czas nie używam przerzutki, to znów się to dzieje. :(
Efekt jest podobny, jak wtedy gdy przy wychylonej głównej dźwigni,  naciśniemy zwalniającą.
Nie jest to jeszcze jakoś uciążliwe, ale obawiam się że problem może się pogłębić. Wolałbym naprawić zanim całkowicie się rozleci, bo koszt klamkomanetki nie jest mały. Jakieś pomysły? Ktoś już to przerabiał? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka zaczyna się rwać wewnątrz klamkomanetki, prawdopodobnie linka trzyma się na kilku drucikach a reszta jest już zerwana, może być tak że kilka  drucików z linki już siedzi w trybach klamki i trzeba je wydłubać igłą. Jeżeli będzie to co piszę to zdemontuj klamkę z obejmy bez odwijania owijki tak aby obejma pozostała na kierownicy.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel Nie, nie dotyczy (pierwsza uwaga: nie powiedziałeś które masz sory) to zbieg okoliczności. Najstarsze moje działające bezproblemowo klamki (6800) które mają mechanizm na którym bazuje ten obecny w  grx'ie są bodajże z 2016 roku i mają nabite z 20x tyle co Twoje sory (druga uwaga logiczna - @JWO napisał że 4kkm temu to linki zmieniał a nie że tyle mają Jego klamki)

@JWO klamki Shimano mają kilka przypadłości które są "eksploatacyjne" a zarazem serwisowalne we własnym zakresie więc warto je znać:

Pierwsza to tężejący z czasem smar. Twój opis problemu może na to wskazywać, warto klamki czyścić i oliwić. Drugi to wycierający się plastikowy popychacz mechanizmu ale on akurat powoduje problem z wrzucaniem a nie zrzucaniem. 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to r3000 ma mechanizm prowadzący linkę na tej samej zasadzie - ale mówię raczej ten czasookres to zbieg okoliczności. Nie jeżdżę na jednym rowerze i trudno mi oceniać który ile przejechał, na dodatek ten sezon to w ogóle dla mnie głównie campa ale np. większość poprzedniego przejeździłem bezproblemowo na 105'ce z takim mechanizmem i wywalałem zimą całkowicie zdrowe linki z przebiegiem pewnie 2x takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...