Skocz do zawartości

[Napęd] suport i korba Bitwin 540s


stunter420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, potrzebuję pomocy w doboru suportu do b'twin 540s ( w wersji 3x9 i damperem). Postanowiłem zrobić serwis roweru ze względu na problemy z przerzutkami i łańcuchem, suport który wyjąłem to "jile ml 3.0 fs 118k 113 5050860" szerokość mufy ( nie jestem pewnien) 73mm, średnica 35mm na kwadrat. Cena suportu nie gra roli, próbowałem poszukać to większość nie przekraczała 100zł . Korba 44/32/22. Łańcuch cienki( nie gra roli czy ze spinką). Będę użytkował rower do jakiś wheelie, manual, bhopy, małe traski z hopami, ale też do zwykłej jazdy. Widzę, że większość takich użyktowników ma jedną zębatke z przodu. Czekam na wasze propozycje suportu i korby (1 lub 3 rzędowej), łańcucha( obecny miał 114ogniw).

FB_IMG_1668462892718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport i mufę możesz zmierzyć, nawet suwmiarki do tego nie potrzeba. W przypadku suportu mierzysz długość osi, w przypadku mufy szerokość ramy w miejscu gdzie instaluje się suport. 73mm pasuje, z kolei jeśli chodzi o suport - to ciężko powiedzieć, bo jest rozmiar 113 i 118 :D 

Warto zmienić ten suport na coś lepszego, chociażby Shimano. Pod warunkiem że zostałbyś przy obecnej korbie. Nie jest to zła opcja, jeśli wszystko z nią okej, zmienić środkowy blat na niedrogi narrow-wide, 32T jeśli obecna środkowa zębatka Ci odpowiadała. Do tego nowy łańcuch i być może kaseta jak zużyta. Przednią przerzutkę demontujesz, w fullu to dobry pomysł. 

Pasowałoby tylko zmienić tylną przerzutkę na coś z mocniejszą sprężyną, ale przy 9 rzędach nie ma co wybrzydzać, można spróbować używanego XT, Deorki. Najlepiej coś ze sprzęgłem ale tutaj to chyba tylko Microshift Advent wchodzi w grę, a do takiej trzeba by zmienić także manetkę. Bo przy napędzie z jedną zębatką z przodu trzeba zadbać o odpowiednie napięcie łańcucha. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...