Skocz do zawartości

[Opony] Challenge Stranda Bianca 40c


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz tak generalnie to poza cyclocrossem to challenge w Polsce to egzotyka, dziesiątek opinii to się nie spodziewaj. 

Ja niby mam strady (strada bianca jest po prostu szersza) no ale ja mam szytki, mam też ich treningowe szytki - elite... za to opony to mam aktualnie tylko te: https://www.challengetires.com/shop/products/grifo-5/107605 wcześniej miałem a w zasadzie jeździłem na kilku innych 33c

i tak - zakładanie ich na koła to inny wymiar masochizmu. Jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłeś - uwierz mi.

https://www.forumrowerowe.org/topic/253566-opony-montaż-demontaż-ciasnych-opon/?do=findComment&comment=2322901

PS. pojęcia nie mam jak można dojść do wniosku że z dętką będzie łatwiej założyć tą oponę. Chociaż... może "łatwiej" oznacza, że ktoś chciał tę oponę tak jak normalne zakładać z nalanym mlekiem zamiast lać przez wentyl ;) ... Ta opona jest płaska - to jest cholerny płaski kawałek gumy - taka taśma. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=lXWo9_TG0BE Janek podsunął pomysł żeby najpierw założyć je na zewnątrz obręczy z dętką i ją trochę napompować w celu lekkiego rozepchnięcia opony. Czy to działa i na ile nie wiem. Jak mnie zapytasz na wiosnę to Ci odpowiem. Oczywiście pod warunkiem że mnie szlag nie trafi podczas tej operacji :) W każdym razie nastawiam się z góry na niezłą "zabawę". Bo to nie jest jedyna opinia jaką znalazłem na temat trudności z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę 3-ci komplet Challenge Almanzo Pro Open  Tubular ( 30-33c)  - jest faktem,że pierwszy montaż jest ......nieco upierdliwy (obręcze DT łatwiej,H&S Archetype trudniej).

Najlepiej zakładać na trzy łyżki z pomocą drugiej osoby do przytrzymywania krytycznej trzeciej łyżki.

Ale to nie jest największa wada wysokich modeli Challenge : każda sztuka rozklejała się zanim uznałem,że jest już zużyta.

Poza tym doskonałe opony, super się toczą, doskonała przyczepność i nigdy nie przebiłem (mam wersje z PPS2)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowane:

Mi akurat żadne Challenge się nie rozkleiły (mam/miałem tylko modele hand made) chociaż nie miałem Almanzo (tubeless nie tubular) za to akurat Stradę przebiłem na szkle (pps). Rower ze stradami mam w piwnicy ale CX'a mam pod ręką:

received_464753935723477.jpeg

Oczywiście wiem gdzie i jak mogą się rozkleić a mi się tak kiedyś vittorie corsy cx rozlepiły.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozklejały się pod koniec drugiego sezonu jazdy.Ostatnią parę mam jeszcze na rowerze ( i jedna z poprzedniego kompletu na półce).

Temat rozklejania dotyczy tylko tych robionych ręcznie, wulkanizowanych (tansza wersja race) - nie.U mnie zawsze "open tubular" - tak nazywali clinchery ze względu na podobną charakterystykę toczenia jak szytek.

Jutro mogę zrobić zdjęcie i pokazać o co dokładnie chodzi.

A propos przebijania : niektóre Challenge mają PPS, niektóre PPSx2 i to jest różnica (czerwony pasek)

Edytowane przez Tomek21001
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek21001 Nie wiem, może dodatkowo zgrzewają teraz po prostu rant po klejeniu bo tak to trochę wygląda (gdybam sobie tylko, a nie że wiem) ale to jest na 100% klejona opona - @ChuChu masz wyżej zdjęcie z napisem grifo i "hendmajdem" - to jest to samo koło. Zresztą wulkanizowane grifo zdaje się, że są tylko całe czarne i oznaczane są jako "race". Dla kompletu informacji - zdjęcie z napisem challenge to szytka i też ma napis pro itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...