Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2022 o 17:17, Alsew napisał:

Temat robi się nieco groteskowy. Kolega potrzebuje do bólu uniwersalnego roweru. Upiera się na współczesnego ht XC który de facto taki nie jest więc dalej idzie w jeszcze gorszą stronę w stylu full XC czy trail, a na końcu będzie 18kg aluminiowy trailowy full o skoku 130/130 żeby jeździć po lesie i 100km po asfalcie.  

Że tak sam siebie wyjątkowo zacytuję 😋

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bmw750 napisał:

Jest zagwozdka, mamy tu jakichś użytkowników Fuela ex8? 😉

Poważnie... A co chcesz się dowiedzieć jak się tym jeździ po asfalcie?? Sorry ale rozmawiamy tu o rasowych maszynach do jazdy w mniej lub bardziej trudnym terenie, a Ciebie nie interesuje to jak rower podjeżdża, jak jego stabilność na zjeździe, jak pokonuje przeszkody itd. Kup sobie tego Scalpela od którego zaczęłaś , bo to znaczy że ci się podoba, dokup mu mostek regulowany oraz amortyzowaną sztyce i będzie wygodnie i szybko na asfalcie. 🤣

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artie napisał:

No patrz prawie trafiłeś ;) 

Ale generalnie niezła komedia wyszła z tego wątku - od roweru rekreacyjnego przez xc dla amatora za 12k przez lekki trail a skończywszy na rowerze gdzieś w okolicach trail/enduro za 16k i to w Zgierzu gdzie najwyższa górka ma jakieś 16 m n.p.m.

Bez przesady, góra Wilamowska ma ponad 200 m n.p.m. 😉

18 minut temu, Alsew napisał:

Poważnie... A co chcesz się dowiedzieć jak się tym jeździ po asfalcie?? Sorry ale rozmawiamy tu o rasowych maszynach do jazdy w mniej lub bardziej trudnym terenie, a Ciebie nie interesuje to jak rower podjeżdża, jak jego stabilność na zjeździe, jak pokonuje przeszkody itd. Kup sobie tego Scalpela od którego zaczęłaś , bo to znaczy że ci się podoba, dokup mu mostek regulowany oraz amortyzowaną sztyce i będzie wygodnie i szybko na asfalcie. 🤣

Niestety już niedostępny.

10 minut temu, chudzinki napisał:

Skok 140 mm i geometria roweru XC. Myślę, że to nie jest to czego wcześniej szukałeś.

To co byś polecił?

Ogólnie to ja już nic nie rozumiem, mówicie, że ten rower nie będzie ok, a niektórzy polecają Rockridera który moim zdaniem jest, jeszcze mniej odpowiedni.

 

Edytowane przez bmw750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematy dowiedziałem się wierutnych bzdur w stylu że najlepsze mtb xc to stalowy gravel z płaską kierownicą  😁 na ramie z rocznika 1984 za 150 złociszy . Jak nie ma różnicy to po co przepłacać . No i że rower wybieramy sercem i liczy się wolność i wiatr we włosach 😁

Edytowane przez Tomek595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki

1.Dwa rowery nie wchodzą w grę, musi być jeden maksymalnie uniwersalny, ale z większym nastawieniem na teren.

2. To będzie krok wstecz w stosunku do tego co mam obecnie, i wąska opona nie ma racji bytu w moim przypadku.

3. Jest już niedostępny.

4. Jakieś propozycje?

Edytowane przez bmw750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego Marina, którego wkleił @chudzinki to akurat może być bardzo dobry wybór dla potrzeb OP:) Rama przyjmie wg producenta opony 2.1, pytanie jak z widelcem. Fabryczne 45c czyli pewnie coś koło 1.7 cala będzie akurat na jeżdżenie po lasach koło Zgierza. Jedyne co bym w nim poprawił do kulania się po płaskopolsce to pewnie wymiana napędu na jakieś 2x zamiast 1x... Ale skoro @bmw750 masz taką alergię na słowo "gravel" to kup sobie jakiegoś rekreacyjnego MTB i tłucz kilometry. Fulla sobie odpuść, bo nie jest Ci do niczego potrzebny, poza tym, w większości fulli nie włożysz dużej zębatki z przodu i zostaniesz z zębatką 30-32z. Na płaskim asfalcie zakręcisz się na śmierć, a z tego co napisałeś po tym asfalcie jednak sporo jeździsz...

Edytowane przez Maciorra
litrówka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bmw750 napisał:

1.Dwa rowery nie wchodzą w grę, musi być jeden maksymalnie uniwersalny, ale z większym nastawieniem na teren.

2. To będzie krok wstecz w stosunku do tego co mam obecnie, i wąska opona nie ma racji bytu w moim przypadku.

3. Jest już niedostępny.

4. Jakieś propozycje?

ad. 2. Zaproponowałem, bo napisałeś na początku:  

W dniu 9.11.2022 o 20:08, bmw750 napisał:

Czy rower z taką geometrią, będzie ok na dłuższe przejażdżki 70-120 km w różnym terenie (asfalt, piasek, las, górki)

a do tego Marina można wg producenta założyć oponę do 2.1, więc teoretycznie jeszcze trochę szerszą i masz duże pole manewru jeżeli chodzi o korbę. Co do osprzętu - myślę, że cena jest odpowiednia.

ad. 4. Nie orientuję się w rynku tak drogich rowerów, więc propozycjami sypał nie będę. Coś tam staram się porównać, ale to wszystko.

Sam mam fulle i jestem bardzo zadowolony, ale u mnie asfalt jest traktowany tylko jako dojazd do lasu, no chyba, że jedziemy z rodzinką, ale to też baaardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciorra napisał:

Odnośnie tego Marina, którego wkleił @chudzinki to akurat może być bardzo dobry wybór dla potrzeb OP:) Rama przyjmie wg producenta opony 2.1, pytanie jak z widelcem. Fabryczne 45c czyli pewnie coś koło 1.7 cala będzie akurat na jeżdżenie po lasach koło Zgierza. Jedyne co bym w nim poprawił do kulania się po płaskopolsce to pewnie wymiana napędu na jakieś 2x zamiast 1x... Ale skoro @bmw750 masz taką alergię na słowo "gravel" to kup sobie jakiegoś rekreakycjnego MTB i tłucz kilometry. Fulla sobie odpuść, bo nie jest Ci do niczego potrzebny, poza tym, w większości fulli nie włożysz dużej zębatki z przodu i zostaniesz z zębatką 30-32z. Na płaskim asfalcie zakręcisz się na śmierć, a z tego co napisałeś po tym asfalcie jednak sporo jeździsz...

Tutaj kolejna dla mnie nie zrozumiała rzecz, mój znajomy z którym kręcę większość kilometrów, kupił w tamtym roku Trek Caliber 7 właśnie na zębatce 30T i do 40 km/h nie ma żadnego problemu z kręceniem. Włożył tam mostek ergotec i wygodniejszego roweru nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bmw750, jeżeli lubisz  jeździć po prostej zjeżdżać górek z kadencją ok. 95 obr./min. 🤣 (zakładam kasetę od 10t) to nie musisz w ogóle zwracać uwagi na napęd. 

Swoją drogą to gratuluję koledze formy, no chyba, że to prędkość chwilowa, np. z górki.

 

Pokreślałem, bo głupoty popisałem. Gdzie na takim rowerze 40 km/h...

Edytowane przez chudzinki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chudzinki napisał:

@bmw750, jeżeli lubisz  jeździć po prostej zjeżdżać górek z kadencją ok. 95 obr./min. 🤣 (zakładam kasetę od 10t) to nie musisz w ogóle zwracać uwagi na napęd. 

Swoją drogą to gratuluję koledze formy, no chyba, że to prędkość chwilowa, np. z górki.

 

Pokreślałem, bo głupoty popisałem. Gdzie na takim rowerze 40 km/h...

Normalna prędkość do zrobienia po płaskim, chwilowa prędkość z górki to 60 km/h.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta. Jeździsz dużo na asfalcie, ale czasem odbijesz w teren- bierz gravela. Ważniejszy jest na ciebie teren, ale np. musisz tam dojechać i masz w okolicy górki, do tego po prostu podoba Ci się mtb- bierz lekkiego hardtaila. Z kolei jak jeździsz głównie w terenie i to bardziej poważnie, tj hopki, konkretne zjazdy no to do rozważenia rower jak wspomniany Trek Fuel. Nie ma specjalnie nad czym dywagować, wszystko powinno determinować styl jazdy i teren jaki masz do dyspozycji. Nie kupuj chłopie czołgu jak jeździsz powiedzmy 40 % asfalt, 60 % teren, nawet jeśli podoba Ci się.

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-team-marin-2

ten marin ma wygodną, a przy tym nowoczesną geometrię. No i piękny

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bmw750 napisał:

kupił w tamtym roku Trek Caliber 7 właśnie na zębatce 30T i do 40 km/h nie ma żadnego problemu z kręceniem

Kalkulator pokazuje niecałe 38 km/h przy kadencji 100 obr/min także troszkę wyolbrzymiasz, nie mówiąc już o totalnym braku sensu takiego zastosowania roweru. Na szczęście w kasecie Shimano można wymieniać dwie małe zębatki 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o ten brak sensu mi chodzi, jeżdżę z nim bardzo często nie narzeka, wręcz przeciwnie jest bardzo zadowolony z tego roweru, najdłuższa nasza wycieczka to ponad 130 km, w tym 50% asfalt. Jechała z nami dziewczyna, też na Treku z zębatką 30T, i też zadowolona.

Więc tak sobie myślę, że nie ma sensu aż tak rygorystycznie trzymać się tego do czego jest rower. Bo Twoim zdaniem po takim tripie, powinni paść. A wszyscy zadowoleni. Dodam, że średnia nam wyszła w okolicach 19 km/h. Momentami jechaliśmy ponad 40 km/h.

Cyferki swoje, rzeczywistość swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...