Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

A nie myślałeś o dwóch rowerach? Np. Giant Roam 1 na dłuższe asfaltowe trasy (i nie tylko oczywiście) z odpowiednim do tego napędem + sztywna trailówka np. Rockrider AM100 HT lub FS np. https://allegro.pl/oferta/rower-ghost-kato-fs-essential-l-27-5-xcr120mm-12742300167, która chwilę temu przewinęła się w innym temacie.

Mieścisz się w budżecie i nic Cię nie ogranicza, poza miejscem na garażowanie jak mieszkasz w bloku.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bikester.pl/kona-kahuna-dl-M1013372.html

To może taki? Zajefajne niezbyt ściganckie geo, tańsze modele mają opcje montażu przedniej przerzutki, może i w tej się da. Ostatnio kupiłem inny model z tej stajni i jest wow 👍

https://konaworld.com/kahuna_dl.cfm

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest też ciekawy rower,

amor Pike, rama stalowa, do tego regulowana sztyca, grupa nx z kasetą 11-50t

https://alpkit.com/products/sonder-signal-st-nx-eagle-rockshox-pike-alpha

wygląda bardzo utylitarnie, ale jest bardzo uniwersalny jak sądzę + zalety stalowej ramy,

ja jeździłem na stalowych rowerach i jest ogromna różnica na drobnych wybojach, dziurach,

kamienistych drogach na korzyść stali względem aluminium. Aluminium jest niedorzecznie sztywne, totalnie nieresponsywne. 

Stal CRMO potrafi naprawdę zaskoczyć zachowaniem, i to wrażenie jazdy na sprężynie jest po prostu przyjemne, 

stal amortyzuje to czego reba, pike czy bomber nawet nie poczuje.

 

 

Edytowane przez pemekscreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stali cr-mo to zgoda. Sam mam w pełni cr-mo sztywnego retro chwasta ze sztywnym widelcem, jeżdżę nim wszędzie i jest bajka. A w temacie tego roweru to ht ze skokiem 130mm to kwintesencja wszystkich wad rowerów Trail i rowerów ze sztywna ramą. Fakt że waga tej ramy fajna. Niejedna firma wołająca sobie grubą kasę za rower robi cięższe ramy z alu niż ten stalowiec. Stal nie umarła i ma się dobrze. Problemem niestety jest tylko cena takich ram... 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kettler napisał:

@pemekscreenciekawy rower waga zaskakuje 12,65 kg w rozmarzę M dla stalowego roweru na kołach 29” i oponach 2,4” 🤔

Dobrze wiedzieć, że stal jeszcze nie umarła 👍

1A9DA42C-BDCC-4678-BA9B-0624F1B681E3.jpeg

Stal zdecydowanie nie umarła, ale te wagi to Ci się chyba wkleiły nie z tego modelu:

Weight: S: 2.94kg; M: 3.1kg; L: 3.17kg; XL: 3.24kg

A co do tych opowieści o amortyzowaniu stalówek z posta kolegi powyżej, to jako fan stalowych ram i obecnie posiadacz dwóch, powiadam "bullsh*t". Tłusta guma w MTB amortyzuje dużo bardziej, niż jakakolwiek rama jest w stanie wytłumić...

Edyta: chciałem usunąć cytat, bo @Kettlerjuz sprostował, ale jestem głupi i nie umiem:)

Edytowane przez Maciorra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alsew napisał:

 Niejedna firma wołająca sobie grubą kasę za rower robi cięższe ramy z alu niż ten stalowiec. Stal nie umarła i ma się dobrze. 

Tak, tak... A świstak siedzi i zawija... Na 100% błąd na stronie...

13 godzin temu, Maciorra napisał:

A co do tych opowieści o amortyzowaniu stalówek z posta kolegi powyżej, to jako fan stalowych ram i obecnie posiadacz dwóch, powiadam "bullsh*t". Tłusta guma w MTB amortyzuje dużo bardziej, niż jakakolwiek rama jest w stanie wytłumić...

Podpisuje się pod tym obydwoma rękami. Opowieści z krainy hobbitów i Kubusia Puchatka. Oczywiście fajnie mieć rower na ramie CroMo żeby przejechać na nim 100km rocznie, ale wychwalanie magicznych właściwości tychże ram to gruby farmazon. Podobnie jak tytan - dla koneserów gatunku.

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KNKS napisał:

Tak, tak... A świstak siedzi i zawija... Na 100% błąd na stronie...

Ale Ty jesteś mądry! ... 4 posty wyżej już było sprostowanie. Ale fakt że taka waga cr-mo ramy byłaby zbyt piękna. Że też nie zważyłem swojego Garego jak był goły. Ja mam cr-mo do jeżdżenia wszędzie gdzie noga pozwoli, robię nim kilka tysięcy km rocznie i go uwielbiam. Nie jest to typ sportowca bo rowery ze stali to rowery dla ludzi którzy potrafią jeździć też bez napinki. To że stal lepiej pochłania drgania jest oczywiste, stal jest bardziej elastyczna, rama bardziej pracuje i jest mniej sztywna co czuć. Efekt uboczny to większe straty energii podczas pedałowania. Jeśli kupię kiedyś gravela to tylko ze stali. (Dobrze że Gary tego nie słyszał...😜) No i wygląd takiej ramy, te spawy... Stal to stan umysłu, jak nie doświadczysz to nie zrozumiesz . 

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry ten kto uwierzył w stal lżejszą od aluminium 🙄 

Cudowna stal jest jak najbardziej na miejscu. Zwłaszcza że w tym wątku deliberujemy na temat MTB FS i alternatyw wobec tegoż.

Nie obraż się, ale możesz mi wyjaśnić jakie zalety ma gravel stalowy względem gravela karbonowego ? Ale poproszę takie merytoryczne argumenty mające poparcie w fizyce, a nie snobistyczne bzdury w stylu duszy zaklętej w rurkach Reynolds, indywidualności i obrzydzeniu względem wielkoseryjnej, karbonowej masówki itp.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KNKS napisał:

 🙄Nie obraż się, ale możesz mi wyjaśnić jakie zalety ma gravel stalowy względem gravela karbonowego ? Ale poproszę takie merytoryczne argumenty mające poparcie w fizyce, a nie snobistyczne bzdury w stylu duszy zaklętej w rurkach Reynolds, indywidualności i obrzydzeniu względem wielkoseryjnej, karbonowej masówki itp.

Mój obecny "flatbar gravel" ma ramę stalową i dobrze mi się jeździ na stali. Jak dla mnie gravel to typowy szwendacz. Jak jadę na 2h rundę to mam w pompie to że na ramię z carbonu byłbym w domu 3 minut szybciej. Do carbonu sporo trza dopłacić w porównaniu do stali... Przy wyborze takiego typu roweru ważniejsze serce niż fizyka. Prostota stalowych ram bardziej mi się podoba od przekombinowanych carbonowych wynalazków z jakimiś snobistyczne powyginanymi widelcami. Proste. Do tego sam oceniam co mi pasuje. Mam w pompie marketingowy bełkot... Dlatego 2 dni temu skończyłem składać nowy rower XC HT na kołach 27,5 z fajna progresywną geo😁 Tak wiem fizyka 29er jest "szybsze"😂. Tyle że ja kocham jazdę na rowerze, a nie rywalizację w wyścigach o złote kalesony sołtysa gminy Piczki Wielkie😋

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za rada kolegi od Gary Fishera, wybieramy sercem. Najlepszy będzie  prosty  flatbar gravel na stalowej ramie. Pomijając przekombinowany, karbonowy bełkot można mieć w pompie i nie rywalizować o coś tam... C"est tout.😆 😁

W_134_(2).jpg

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KNKS napisał:

Idąc za rada kolegi od Gary Fishera, wybieramy sercem. Najlepszy będzie  prosty  flatbar gravel na stalowej ramie. Pomijając przekombinowany, karbonowy bełkot można mieć w pompie i nie rywalizować o coś tam... C"est tout.😆 😁

W_134_(2).jpg

Wiesz są tacy co oglądają filmy dla dorosłych z paniami big big size i ich też staram się zrozumieć. Serce nie sługa 🤣

Edytowane przez Alsew
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chudzinki napisał:

@bmw750, jak po sklepowych wojażach? Co Ci ciekawego zaproponowali?

W sumie nie zaproponowali nic konkretnego, ale doszliśmy do takich samych wniosków, że trail będzie wygodniejszy od XC i przymierzyłem się do fuela ex 8 w odpowiednim rozmiarze, i jest fajny😍

Nic na siłę nie wciskali, i za 16k jest dość dobrze wyposażony 😉 Można go nabyć w innym sklepie za 15k.

Czyli wiem, że nic nie wiem, ale rower zacny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, c1ach napisał:

Jeśli był w sprincie to pewnie się dowiedział że rowery będą drożeć i bierz pan Top Fuela na Deorce, MT200 i X-Fusion/Reconie Silver za 16 koła. 🤑

No patrz prawie trafiłeś ;) 

Ale generalnie niezła komedia wyszła z tego wątku - od roweru rekreacyjnego przez xc dla amatora za 12k przez lekki trail a skończywszy na rowerze gdzieś w okolicach trail/enduro za 16k i to w Zgierzu gdzie najwyższa górka ma jakieś 16 m n.p.m.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...