Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bmw750 napisał:

Hahahahaha😉

Uwaga!!! Wybrałem....

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-team-marin-2

Dobry wybór! 👍👍👍

1 godzinę temu, KSikorski napisał:

Jedna z najlżejszych ram aluminiowych na rynku (1605g w rozmiarze M), fajny rower!

Udanej jazdy.

Kurka fajna waga! Wysoki Stack, niski przekrok 👍 Z tym mostkiem 35mm powinno ci być wygodnie. Ewentualnie kierownica do drobnej docinki bo 780mm to już niezłe wiosło. Lepiej nie mogłeś wybrać!!! Także zadowolenia i bezpiecznej jazdy życzę. 

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bmw750 napisał:

Hahahahaha😉

Uwaga!!! Wybrałem....

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-team-marin-2

Gratuluję wyboru, niech się dobrze i bezawaryjnie sprawuje! :)
To chyba bardzo fajny kompromis pomiędzy tym, cośmy tutaj wszyscy naskrobali i proponowali.

Uwaga z mojej strony - jeśli masz "cięższą" nogę, od razu wyrzuć ten plastelinowy KMC X12 do śmieci i załóż CN-M8100 (ewentualnie CN-M6100, który ktoś ze stałych bywalców chwali za stosunek cena-trwałość). 12-rzędowe łańcuchy KMC to straszliwy gównolit, momentalnie zajedziesz napęd.


Trochę szkoda, że ten wątek wkrótce umrze, bo - czytając niektórych - był to naprawdę dobry Maraton Uśmiechu. ;)

  

5 minut temu, schwinn0 napisał:

Aż kielicha walnę 🤪

Każdy powód jest dobry... 😜

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę szkoda, że ten wątek wkrótce umrze, bo - czytając niektórych - był to naprawdę dobry Maraton Uśmiechu. ;)"

Szkoda, było "ciekawie" 😉

To jeszcze polećcie jakieś lekkie platformy do tego Marina.

Edytowane przez bmw750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy czy jesteś team kompozyt czy metal, kulki czy maszyny :D Może być długi temat.

Ostatnio zakupiłem CrankBrothers Stamp 1, na black frajer kosztowały 149 PLN u bikestera i wydają się całkiem dobre do wycieczkowego XC.

Mam bezpośrednie porównanie do Rockbros 2018-12ABK i wolę w mojej trailówce pedały Rockbrosa ze względu na lepsze/mocniejsze korpusy i pewniejszy kontakt z butem. Mają więcej tarki na powierzchni. W Crankach gdyby usunąć piny but by się ślizgał a w Rockbrosie nie.

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@bmw750 i jak się sprawuje ten Marin? Zakładam, że pomimo zimy jesteś już po kilku przejażdżkach.

 

Zastanawiam się nad rowerem o podobnym zastosowaniu i w podobnych pieniądzach. W grę wchodzi jeszcze Cube Reaction C:62 Race.

Ile waży ten Marin, bo ciężko znaleźć informacje na stronie producenta?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cegla1213

Byłem tylko na jednej jeździe zapoznawczej, w dodatku krótkiej 10km, ciężko cokolwiek powiedzieć po takiej przejażdżce. Jedyne co miło mnie zaskoczyło, że bardzo fajna pozycja jest na tym rowerze.

Waga to 12,3 kg, wiem że po wymianie opon i wlaniu mleka da się zejść do 11,6.

Pooglądaj sobie kanał Mikro przygody, tam koleś jeździ na takim Marinie.

Tu masz jeden z filmików:

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry. 
Na sam koniec wątku chciałbym podziękować wszystkim się tu wypowiadającym. 
Dzięki tej dyskusji pojąłem podstawy geometrii rowerowej. 
Szczególnie dzięki postom @Alsew

 

Obecnie mam Talona 0 2018 i przeglądając geometrię ( rozmiar L) 

image.thumb.png.19b569e3ff6d1e2deae2cb976ee5abc7.png

 

Zrozumiałem że zastąpić ten model będzie mi bardzo ciężko. Uwielbiam pozycję na nim. Jedyna zmiana w geometrii to mostek 35 stopni bez wzniosu ( mam 180 cm i jestem na pograniczu rozmiarów). 

Podobnie jak @bmw750 chciałbym z czasem zmienić go na fulla - jednak jak widać z wątku, będzie to bardzo trudne zadanie - o ile nie niemożliwe. 

Jeszcze raz dziękuję za fajny - edukacyjny wątek, autorowi gratuluję wyboru, chociaż Jego nowa maszyna i tak ma mniej wygodną geometrię od Talona ;)

image.thumb.png.5a54d5dd6c556b4a7dfa47a7cbd73451.png

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...