Skocz do zawartości

[Amortyzator] Osłony neoprenowe Lyrik 160 mm i Super Deluxe Air


plitea

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, service.ant napisał:

Nie. Takie wynalazki mają więcej wad niż zalet, nikt tego nie stosuje bo używanie tego nie ma sensu.

Wieki temu, miałem taki wynalazek na RST Aerosa oraz damperze (nie pamiętam jakim) i dobrze to działało. Brud się nie zbierał, problemów nie było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma wyglądać, czy działać? Bo jak to drugie, to odpowiedzi są powyżej.

Kolejna sprawa to taka, że sprawny amortyzator nie puszcza zbyt dużo brudu do środka. Serwis robi się po to, żeby wymienić przepracowany olej. Oczywiście piszę o serwisie zgodnie z interwałami, a nie w momencie kiedy coś przestaje działać, bo po co serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle Koledzy teoretyzujecie :) Nie każdy jeździ po piachu. Dla mnie ważniejsze są komentarze kupujących na Ali. Szczególnie jeden z Rosji

A small size. I had to pull on to decently sit. they seem to be holding. we will look at how much enough. but it seemed that the manufacturer saves the material 30 Jun 2022 04:14"
A131e0dbc8760477c91fd2bd866601405C.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony neoprenowe to relikt z zamierzchłej epoki, który jak wyżej napisano jest do kitu. Mogę go porównać do żelowych nakładek na siodło. Zadowoleni z takich patentów najczęściej są niedzielni rowerzyści. Gumowe, oryginalne osłony to inna bajka. Neopren cały czas trze goleń, a jak dostanie się pod niego trochę piasku robi się pasta ścierna. 

Dodatkowo montaż jak na zdjęciu powyżej jest bez sensu. Przy głębokim ugięciu neopren marszczy się i wyraźnie ogranicza płynność skoku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie Panowie; wieczór jest, trzeba odsapnąć a nie się spinać 😉
Od siebie mogę dodać, że pracowałem w serwisie lata temu (niestety) kiedy neopreny stawały się modne. 

Ba, nawet założyłem kiedyś na krótko do swojego roweru choć wówczas bardziej doświadczeni koledzy mi je odradzali. Sam się przekonałem, że były do kitu. Zamiast zapobiegać, mogły zniszczyć sprzęt. Osłony z tego materiały są fajne na dolną rurę tylnego trójkąta. Ale w pewnym momencie nepreny sprzedawane były niemal na wszystko: na amortyzatory przednie, dampery, stery (sic!), dźwignie hamulcowe, etc. Na szczęście pochłonął je mrok zapomnienia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nareszcie mądra merytoryczna wypowiedź praktyka :) Krótko i na temat, bez złośliwych komentarzy :) Dzięki @Punkxtr Sam planowałem kupić neopreny, ale teraz widzę że szkoda nawet tych 5 zł :)

Natomiast wspomnieliście o gumach typu harmonijka Sa takowe https://gmoto.pl/oslony-teleskopow-lag,305/

Ale czy to ładnie wygląda w rowerze? no i te gumy mogą nieco ważyć. Do konserwacji amorka powietrznego Suntour uzywam tego smaru teflonowo-silikonowego. https://termopasty.pl/produkty/smar-tf/ I powoduje on, że nic nie rdzewieje - niedawno rozbierałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...