Skocz do zawartości

[2023] Orbea Oiz


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z zobaczeniem na żywo jest taki, że u nas jeszcze nikt ich nie ma (wedle mojej wiedzy). :D 

Karbonowe korby SRAMa są od wewnętrznej strony gładkie, tak samo jak Shimano, więc nic się w nich nie schowa. 😕
Patrząc po zdjęciach rozmiarów pomiarów mocy, to nie ma szans, żeby taki Inpeak czy Stages się tam zmieścił. Zawsze można niby założyć pomiar na pająku, ale z tym Orbea miała już problemy wcześniej i też nie wszystkie się mieściły... 😅

Jak odbiorę swoją, planuję nagrać jakiś filmik z unboxingu i składania, gdzie chciałbym opisać słabe punkty widoczne na pierwszy rzut oka. Mam nadzieję, że nie będzie ich za wiele...😅 Jeśli wierzyć słowom sprzedawcy, to będę jednym z pierwszych właścicieli w kraju, także taki materiał może być przydatny.

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.01 w Bike-RS będzie krajowa premiera nowego Oiza. Będą mieli wersję M Pro w rozmiarze L i malowaniu Tanzanite Carbon. Nie wiem czy będzie też w formie transmisji online, ale jeśli ktoś jest zainteresowany i nie ma za daleko, to będzie miał możliwości przymiarki i przejażdżki na miejscu. :) Szkoda, że ja spod Warszawy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2022 o 12:59, TheJW napisał:

Jak odbiorę swoją, planuję nagrać jakiś filmik z unboxingu i składania, gdzie chciałbym opisać słabe punkty widoczne na pierwszy rzut oka.

Masz jakiś termin dostawy?

Filmik z chęcią obejrzę, bo siedzi mi ciągle nowy Oiz w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się, że sklep trochę nagiął fakty i nie będę jednym z pierwszych właścicieli... ;/ 8 innych sklepów dostanie te rowery w najbliższym czasie, natomiast termin realizacji mojego zamówienia jest nieznany. Może ktoś inny zdąży do tego czasu coś nagrać. Na pewno Harda Horda czy jakoś tak "odgrażała się", że wkrótce zamieszczą test nowego Oiza. Nie wiem tylko gdzie i w jakiej formie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafu tak właśnie jest. I takie dokumenty są dostępne dla każdego modelu. :) Zawsze ich za to szanowałem. ;) W przypadku innych producentów, jak np. wspomniany Scott, czasem nawet sprzedawcy nie mają dostępu do kompletu informacji o danym modelu... Kiedyś chciałem się dowiedzieć czegoś o swoimi Scale, to szybciej go rozebrałem i to sprawdziłem, niż sklepowi udało się ustalić z dystrybutorem. 😂

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli macie jakieś prośby czy pytania (coś sprawdzić, zmierzyć, zważyć, sfotografować...) dotyczące wersji karbonowej, na które nie znaleźliście odpowiedzi w sieci czy manualu, to śmiało, póki jeszcze nie poskładałem roweru. :)

Edytowane przez TheJW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wziąć suwmiarkę i zmierzyć przed spakowaniem roweru... :wallbash:

W każdym razie najciaśniejszym miejscem jest to zaznaczone na zdjęciu, gdzie jest maks. 4mm miejsca. Dalej (bliżej pedała) jest szerzej. Myślę, że zmieści się nawet garminowski czujnik kadencji. Od strony napędu rurka ma inny profil, więc nie ma tego problemu (nie zrobiłem zdjęcia).
Na pewno trzeba zabezpieczyć to miejsce czymś wytrzymałym jeśli ceni się walory estetyczne, bo prawdopodobnie po pierwszym wypadzie w góry pojawi się tam jakiś ubytek lakieru. ;) A ten nie wygląda na zbyt gruby...

image.thumb.png.5a78ff15a88379a748412aaa22fcfadf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem pierwszą sztukę fabrycznie spakowaną, sprzedawca dołożył tylko do pudła pedały i podbił książkę gwarancyjną. No i po rozpakowaniu tak: pęknięta kierownica przez zbyt mocno ściśniętą śrubę mostka, który dodatkowo był krzywo założony, zła długość mostka, brakujące jakieś przelotki i zaślepki, dodatkowo prawdopodobnie walnięty damper (chociaż na dokładne sprawdzenie tego już zabrakło mi cierpliwości, ale działał bardzo dziwnie i tylko na połowę niższym niż odpowiednie dla mojej wagi ciśnieniu). Złożyłem reklamację ustalając wymianę roweru na inny, otworzyli w sklepie drugą sztukę, żeby sprawdzić i poskładać. I po niedługim czasie dostałem info, że z nim praktycznie dokładnie to samo - podobne uszkodzenie kierownicy, również zły mostek, do tego niektóre komponenty inne niż w pierwszym rowerze, jak zwykła oś z dźwignią zamiast Kabolt, brak uchwytu na licznik. Kilka dni później kolegę zaczepił jakiś przypadkowy gość wyptytując o jego Luxa, bo też zamówił Oiza M Pro i dostał go z uszkodzonym (nie dopytałem o szczegóły...) tylnym trójkątem, więc odesłał i szuka innego roweru. Także coś bardzo niedobrego dzieje się w Orbei. To już nie przypadek, a statystyka. W najbliższych dniach mam otrzymać nowy rower na wymianę, zobaczymy jakie kwiatki jeszcze wyjdą.

Edytowane przez TheJW
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakieś wieści w sprawie jakości? TheJW dostałeś w końcu rower? Mocno sie zastanawiam nad Oizem, ale mnie trochę zniechęciła taka opinia.

We Wrocławiu chyba nie ma w ogóle tegorocznych modeli. Może od razu coś podpowiecie z rozmiarem 186 cm 90 długość nogi.

Wypadłem trochę z obiegu w MTB bo ostatnie lata spędziłem na szosie. Jak się mają obecne trendy? L czy pchać sie w XL? Na szosie i gravelu śmigam na 56 ze sztycą 400 mm.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muzycom finalnie dostałem nowy rower, potem dosłali mi części, które i w nim były niewłaściwe lub uszkodzone, wymieniłem samodzielnie dla spokoju. Musiałem też złożyć do Gregorio (dystrybutora Foxa) reklamację na widelec, bo ma górne golenie w różnych odcieniach, czyli powłoka jest różniej grubości... Sklep nie chciał wymienić go w całości, musiałem więc iść tą drogą. 

Poza tym rower bajka, jestem w nim mega zakochany chociaż po operacji nie mogę wykorzystać jego potencjału w górach i tłukę się tylko po Mazowszu. 

Co do rozmiaru, to w Twoim wypadku celowałbym w L, ale że to nie są tanie rzeczy, to w ciemno bym nie brał i poszukał sklepu lub kogoś, kto go posiada, żeby się przymierzyć. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...