Skocz do zawartości

[Okulary] Jakie wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Rafu masz fotochromy axiom w tych tripoutach endo? Przymierzalem w wirtualnej przymierzalni i endo wygladaja smiesznie na mnie - zbyt duze. Za to Force leza ok na mnie. Chyba zdecyduje sie na ich fotochromy axis z przezroczystym szklem axis sa zaj...idealnie odpowiadaja mi na szkockie warunki ze wzgledu na deszcz...

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tripouty są ogromne https://www.youtube.com/watch?v=BNYu5VT4t4I

Arctica jest spoko, możesz też zerknąć na Alpina - osobiście jeżdżę w tym, na pewno do znalezienia gdzieś taniej https://www.bikeman.pl/alpina-okulary-eye-5-shild-vl-kolor-black-matt-wh,3,17845,20816

Bardzo spoko w kwestii cena/jakość wypadają też ekoi i siroko

https://www.ekoi.com/pl/415-okulary

https://www.siroko.com/pl/c/sportowe-okulary-przeciwsloneczne-do-biegania-i-jazdy-na-rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzalem te tripoupty endo ogromne ale force juz w miare. Rafu pisal ze siroko to sie rysuja od samego patrzenia na nie i slaba jakosc wiec nie wiem juz co myslec o nich. Twoja alpina niedostepna jest na internetach za bardzo a jak jest to za cene z d..y. Ekoi sa fajne ale brakuje mi do zestawu przezroczystej szybki byloby perfekt.

Wkurza mnie to juz albo za duze okulary albo zle szkla - cos zawsze nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje sie na tifosi rail fototec i dokupie sobie soczewke przezroczysta za 9funtow, cena/jakosc mysle ze na duzy plus. Sa najwęższymi okularami 131mm szeroskosc soczewki, powinno byc ok. W innych okularach soczewki sa o wiele szersze, wiec bylyby za duze na mnie.

Edytowane przez Mateusz3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 15:51, Mateusz3211 napisał:

Rafu masz fotochromy axiom w tych tripoutach endo?

Mam tylko zwykłe szkła przyciemniane + różowe i przezroczyste. Szczerze, to fotochromów z Tripouta bym nie wziął bo to jednak taki Polski-Chińczyk, a za cenę Force ze szkłami Smart Axiom, to już dostaniesz Oakleye, a to już inna liga.

Te Tifosi wydają się fajne, oby Ci dobrze leżały :)  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 31.10.2022 o 12:29, chudzinki napisał:

Podzielę się moimi spostrzeżeniami gdyby kogoś to zainteresowało.

Zachęcony promocją wstawioną przez @Q_u oraz opiniami w różnych miejscach kupiłem Uvex 802v. Fakt - jakością wykonania biją Rockbros`a na głowę. Pierwszą próbę wykonałem na podwórku wychodząc z ciemnego pomieszczenia na słońce i odwrotnie, w jednych i drugich - zero różnicy. Drugą próbę wykonałem podczas jazdy zmieniając je podczas jazdy - zero różnicy. Mówię sobie: przecież to tak zachwalane Uvex`y, coś musi być ze mną nie tak! Wołam żonę, przymierza, testuje i co? Uvex`y pasują na nią idealnie, ale nie widzi żadnej różnicy w działaniu... Coś z nami nie tak? 🤭

 

20230422_191050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Uvex, córka Decathlon, a ja okulary korekcyjnymi soczewkami fotochromatycznymi Rodenstock za wór kasy, które mają być rekordowo szybkie. Zrobiłem test okularów trzymanych w ręku, jedne koło drugich - wygląda jakby Uvex się najszybciej ściemniał po wyjściu na słońce, Rodenstock najszybciej rozjaśniał - nie jest to jednak szokująca różnica. Przy Decathlonie była najmniejsza zmiana - ciemnawe po wyjęciu z futerału i tylko trochę ciemniejsze po czasie na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chudzinki napisał:

Podzielę się moimi spostrzeżeniami gdyby kogoś to zainteresowało.

Zachęcony promocją wstawioną przez @Q_u oraz opiniami w różnych miejscach kupiłem Uvex 802v. Fakt - jakością wykonania biją Rockbros`a na głowę. Pierwszą próbę wykonałem na podwórku wychodząc z ciemnego pomieszczenia na słońce i odwrotnie, w jednych i drugich - zero różnicy. Drugą próbę wykonałem podczas jazdy zmieniając je podczas jazdy - zero różnicy. Mówię sobie: przecież to tak zachwalane Uvex`y, coś musi być ze mną nie tak! Wołam żonę, przymierza, testuje i co? Uvex`y pasują na nią idealnie, ale nie widzi żadnej różnicy w działaniu... Coś z nami nie tak? 🤭

 

20230422_191050.jpg

Dobrze rozumiem że Uvexy i Rockbrosy w takim samym czasie się ściemniają i rozjaśniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock i Uvexy w podobnym czasie się roz i ściemniają. Jednak to co mają Uvexy to nieparującą szybę i za to je kocham. Ten link co wkleiłem zapodałem bo cena dobra, jak i wg. mnie dobra jakość okularów właśnie ze względu na to, że nie parują, a parowanie wkurzało mnie w każdych okularach jakie miałem.

Sam kupiłem drugą parę, niech leżą, za 196 zł to w mojej ocenie dobre okulary. Rocky są tandetne w mojej ocenie no i parują jak każde inne.

Ot co je wyróżnia (Uvexy). Nieparujące szkła. Tyle, tylko albo aż tyle.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one nie parują w czasie jazdy czy postoju? Bo w czasie jazdy to mi się nigdy nie zdarzyło żeby parowały ani Uvexy (nie pamiętam modelu, takie z wymiennymi szkłami) ani nawet taniochy z Deca - pęd powietrza je wystarczająco przewiewa i nie parują. Jak stawałem np. na światłach to się zdarzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja się również spytam. W kwestii okularów nie mam żadnego doświadczenia. Do tej pory korzystałem w jakichś z lidla. Czy na rower fotochromy faktycznie są niezbędne, czy takie zwykłe o stałym przyciemnieniu wystarczą?

Na początek rozważam te dwie opcje. Ktoś pisał, że Alpina jakościowo jest OK. Czy to dobry wybór na początek czy coś innego polecacie? Generalnie chciałbym na rower, na górskie wycieczki czy nad jezioro na deskę sup. Nie muszą być typowo "uvexowe" tylko na rower.

https://www.campingshop.pl/okulary-sportowe-tri-effect-2.0-white-alpina-szklo-black-clear-orange-cat.-0-3

https://www.campingshop.pl/okulary-sportowe-defey-hr-szklo-black-mirror-3-moongrey-matt-alpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno takie, ale szare. To moje pierwsze fotochromy, a zatem nie będzie to jakaś ważna opinia. Jednak ja jestem mega zadowolony. Niewiele miałem okazji by w pełnym słońcu śmigać, ale na razie dają radę. W pochmurne dni też jest ok. Ciężko mi ocenić szybkość reakcji na zmiany oświetlenia, ale w codziennym użyciu nie zauważyłem z tym problemów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Siemka, a co powiecie na ALPINA OKULARY TWIST FIVE HR VL+ kolor BLACK MATT szkło BLACK S1-3 FOGSTOP (nie chcę wklejać linku do sklepu)?

 

Na pierwszy rzut oka szkła takie same jak w moich eye-5 shield więc spoko 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, mierzyłem te Alpiny - szybki są za małe, jak dla mnie. Może mam schizę ale w zeszłym roku na zjeździe mojej żonie wpadł jakiś robal za okulary "od dołu" i ukąsił, ratowaliśmy się okładem z zimnej puszki piwa w wiejskim sklepiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...