Skocz do zawartości

[napęd 1x12] opinie


Adrian187

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , składam napęd 1x12 , proszę o opinie 

Przerzutka tylna m6100

Kaseta nx eagle 12s

Łańcuch m6100 , nie jestem pewny 

Przednia zębatka owalna narrow wide 36t

Korby szukam 

Manetki m6100, a może 7100 ?

Klamki też chce zmienić 6100, a może jednak 4100? Zaciski póki co zostają mt200

Kola posiadam 28 cali

Edytowane przez Adrian187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie połączenie kaseta Sunrace 11-51 i przerzutka wraz manetką Shimano xt i bo zawsze miałem Shimano i chciałem mieć lżejszą kasetę niż NX a nie chciałem kupować nowego  koła. Nie jestem zadowolony z tego rozwiązania. Drugi raz zrobiłbym albo całość w SRAM albo nowe koło na Microspline i całość Shimano.

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni wymyślili i wypromowali napędy z jednym blatem z przodu  1x11 a potem 1x12.

Jak waga nie jest problemem to spokojnie można montować  NX.

Shimano długo się opierało a potem walczyło aby nadążyć za SRAM wprowadzili nowy standard bębenka Microspline aby upchnąć zębatkę 10s. Ale nie byli na tyle łaskawi aby zrobić kasetę 12s 11-50/51 dla użytkowników poprzedniego sytemu. 😢
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze jedna uwaga, o której nikt wyżej nie wspomniał. Łańcuch Shimano nie lubi się z innymi kasetami niż Shimano. W związku z tym bierz łańcuch Sram. 

Kompletnego napędu Sram też nie ma co się obawiać. Przynajmniej w razie modernizacji wszystko do wszystkiego pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adrian187 napisał:

Czym się różnią klamki 4100 / 6100 bo, ani w aukcjach ,ani na forach nie mogę znaleźć takiego tematu 

BL-M6100 ma mechanizm servowave, którego nie ma BL-M4100.
Servowave to krzywka prowadząca popychacz tłoczka, która sprawia że w początkowym zakresie ruchu klamki przełożenie ma wyższą wartość, to jest dojście klocków do tarczy wymaga mniejszego ruchu klamki i zaczyna się z większą siłą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adrian187 napisał:

Pewnie chodziło o kasę , nowa piasta to nowy wydatek i interes się kręci , a te piasty trochę kosztują .

Do niektórych piast można było  dokupić bębenek na Microspline jak chcesz u siebie Shimano to sprawdź czy jest taka możliwość. Wtedy nie musisz wymieniać koła i możesz założyć kasetę  Shimano 12s 10-51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego problemu. Oczywiście manetka 11s.

2 godziny temu, KSikorski napisał:

BL-M6100 ma mechanizm servowave, którego nie ma BL-M4100.
Servowave to krzywka prowadząca popychacz tłoczka, która sprawia że w początkowym zakresie ruchu klamki przełożenie ma wyższą wartość, to jest dojście klocków do tarczy wymaga mniejszego ruchu klamki i zaczyna się z większą siłą.

No i zaciski przystosowane do klocków i tarcz z grup wyższych.

Jeszcze odnośnie działania 12 i 11s o dużej rozpiętości...

Kasets sunrace cmz901 oraz 903 łańcuch shimano 12s - brak płynności, zastanawia się nad zrzucaniem, czesto problem w okolicy środka kasety (trzeba zrzucić o 2 i wrzucić o 1).

Kaseta jak wyżej łańcuch kmc x12 lub sram x01 - nieco lepiej ale nadal leniwie.

Kaseta shimano 12s (m6100 i m8100) i łańcuch kmc x12 - działa poprawnie ale jest głośny.

Kassta shimano i łańcuch shimano (m6100, m8100) - zbieramy szczękę z podłogi - działanie natychmiastowe, b. miękko i cicho.

Kluczowe kwestie to właściwa dł. łancucha, prosty hak i rzecz jasna regulacja odległości kółka prowadzącego od kasety.

Co do bębenków MS to paradoksalnie każdy szanujacy się chińczyk (ztto, arc, koozer...) do swoich piast dawno to ogarnał.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą piastę i na niej  kasetę-  taniego srama,  do tego  manetkę obrotową i łańcuch ( nx?) oczywiście 12 s, szymanowa przerzutka Slx, działa miód malina.  
Z dość łopatowymi zębami 32 z mojego stalowo blatu Praxis  tylne 51 terkotało przez pierwsze 200-300 km, ale to bardzo duży przekos i krótka cięciwa.   U mnie w 148 mm bust,  korba chyba podaje blat w optymalnym miejscu teraz nie pamiętam ile mm linia łańcucha.  W momencie zakupu ludzie krytykowali tanie przerzutki sram, i kliknąłem shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...