Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana na nowy - jaki?


krz_y_siek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
prosił bym o poradę w kwestii doboru kasety, przerzutki i łańcucha. Zakupiłem rower merida one twenty xt-d z 2012 roku, staruszek ale w stanie bardzo dobry z minusem i jestem na etapie przerabiania go na elektryka. Rower w oryginalnej specyfikacji, był mało jeżdżony, nawet opony są oryginalne... (w załączniku specyfikacja, niestety po francusku, innej nie znalazłem).

Do roweru włożony silnik centralny z blatem 44t, może uda mi się po zakupie adaptera zmieścić 42t.

I teraz prośba, w tej chwili jest zamontowana kaseta Shimano CS-HG62-10 11-36, widać już na niej ząb czasu i chciał bym ją wymienić, zależy mi żeby największa tarcza miała więcej zębów (celuję w 11-42t, koniecznie z wymiennymi 2 najmniejszymi zębatkami) niż oryginał więc przerzutka też do wymiany. Czy zestaw Kaseta SHIMANO Deore CS-M4100-10 + SHIMANO Deore RD-M6000 będzie OK? Czy może jednak polecicie coś innego? Czy manetka oryginalna może zostać? I jaki łańcuch, oryginalny wydaje mi się za krótki? 

Wiem że pytań masa ale jestem zielony w te klocki więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dzięki za pomoc.

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd nie jest zajechany, nic takiego nie napisałem, ma 10 lat więc chcę go wymienić. Wkładam nowy silnik z nową zębatka i z racji że z przodu będę miał tylko jeden blat 44t to chciał bym wymienić kasetę na taką z większymi przełożeniami. Naprawdę nie zależy mi na tym żeby się tu z kimkolwiek kłócić. Łańcuch oczywiście też do wymiany tak jak pisałem, chodzili mi bardziej o to że oryginalny jest trochę za krótki i nie wiem jaki wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krz_y_siek napisał:

Napęd nie jest zajechany, nic takiego nie napisałem, ma 10 lat więc chcę go wymienić.

Rower nie jest używany, więc nic się nie stane. Realistycznie, masz silnik, więc na 44/36 to Rysy podjedziesz.

Zaś w ogólności odpuść sobie wszelakie napędy z dużą kasetą gdzie przerzutka nie ma sprzęgła. Oszczędzisz sobie dużo zachodu idąc od razu w pełne deore 5100, nawet z kasetą 11-51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie silnik centralny więc łańcuch i kaseta będą obrywać po "D" dlatego muszę mieć kasetę gdzie wymienna jest zębatka 11 i najlepiej 13 też. Patrzyłem na te kasety linkglide - drogie są. Nie wiem czy warte swojej ceny. Patrzę bardziej na kasety w okolicach 200zl bo zdaje sobie sprawę że będę je wymieniać co sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rowerek.pl/product-pol-27459-Kaseta-Shimano-CS-LG400-10rz-11-43-Linkglide.html

niecale 200pln edit. można znaleźć jeszcze taniej

Jeszcze nie testowałem ale mam w sklepie i pierwsze wrażenie robi bardzo dobre. Koronki zauważalnie grubsze

Edytowane przez eloo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...