Skocz do zawartości

[GPS] Zegarek zamiast Licznika?


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w powyższym temacie:

Posiadam zegarek Garmin Forerunner 45 z GPS a na kierownicy telefon.

Aplikacja Garmina na telefonie działa poprawnie, ale w telefonie po zakończonej aktywności widać tylko podsumowanie. Nie znalazłem czegoś takiego jak tryb live z zegarka Garmin na telefon.

Na codzień używam map cz. na ekranie telefonu.

Czy jest jakaś aplikacja na telefon w stylu MAP albo LICZNIKA ROWEROWEGO łącząca się z garminem, aby pobierała PULS i GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.10.2022 o 12:52, Fuxi napisał:

Zależy jeszcze od modelu zegarka. Np. Fenixy mają dedykowany uchwyt na kierownicę. Tak naprawdę podczas jazdy to mnie osobiście nic oprócz prędkości, dystansu i kadencji nie interesuje. Skoro autor tematu nie chce zagłębiać się w cyferki, to można taki uchwyt sobie kupić, ale traci się w ten sposób puls (trzeba zakładać pas). Przykład takiego uchwytu:

https://www.eazymut.pl/uchwyty-rowerowe-garmin/2069-szybki-uchwyt-rowerowy-fenix-6s-6-6x-quatix-tactix-delta-010-13013-00.html

Ja mam akurat wąski nadgarstek, więc Fenixy są poza moim zasięgiem i dlatego preferuję Forerunnery.
Nie wiem czy mają swój odpowiednik takich uchwytów, ale jak pasek się zdejmuje, to jest taka szansa.
Trzeba by było poszukać.

Mam pytanie jakoi model forerunera posiadasz i ogólne wrażenia z użytkowania? Mam licznik garmina 530 do tego opaskę mi band 5. Ale coraz bardziej zastanawiam się nad takim zegarkiem. Tylko czy aż tak mi potrzebny jak opaska też mi pokazuje tętno. To co najbardziej mi zależy akurat w tym momencie. Za zegarkiem znow przemawia zakup bo tam włączam zapis trasy idąc i mi ją zapisuje a mi band potrzebuje dodatkowo telefonu co mnie starsznie denerwuje (drenowanie baterii telefonu) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 mam Forerunnera 45 zakupionego do treningów biegowych. Trafiłem używkę w fajnej cenie (300zł), więc się długo nie zastanawiałem.
Wcześniej miałem opaskę Huaweia, ale nie ma co porównywać nawet...
Nawet w tak niskim modelu Garmina jest łączenie z czujnikami tętna, kadencji z opcją retransmisji danych do licznika w czasie rzeczywistym.
Słabym punktem jest czas działania na baterii w stosunku do licznika, ale trasy 100km robię regularnie i wystarcza.
W warunkach zimowych zegarek musi być pod ciepłym rękawem, bo bateria pada o wiele szybciej.
Co do telefonu, nie widzę problemu, bo używam go do nawigacji i starcza na cały dzień.
Kluczem jest włączenie trybu offline i poziom baterii stoi praktycznie w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam licznika zakupiony 2 miesiące temu garmina 530. Jestem zadowolony i to bardzo bo dokładnie takie urządzenie jest dla mnie idealne. Tylko z tym zegarkiem myślę. Też nie chce powielać jednego i tego samego. Chodź na codzien chodzę w tej opasce ale to takie jajowate,bezpłciowe urządzenie i pasowało by coś z okrągłą tarcza typowe męskie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...