Skocz do zawartości

[ból w łokciach] łokieć golfisty


Kettler

Rekomendowane odpowiedzi

Po intensywnych dwóch tygodniach pod koniec lipca spędzonych w Szklarskiej Porębie i jednym maratonie pojawił się u mnie i już pozostał 😢ból w zewnętrznej części łokci. 
Trochę poczytałem i wyszło na to że jest objaw stanu zapalnego przyczepów mięśni tak zwany „łokieć golfisty”. Kij golfowy miałem w ręku ze dwa razy w życiu 🤭 więc wychodzi na to, że to od roweru. 
Jeżdżę MTB na ugiętych rękach, kierownice  mam 700 mm przy wzroście 166 cm.
Pytanie co z tym dalej robić ? Medycyna za dużo opcji nie daje (leki przeciw bólowe i przeciw zapalne, okłady z lodu i odpoczynek)
Czy przejście na węższą kierownice albo szosową jest w stanie pomóc, czy jeździć na wyprostowanych rękach ?
Może, ktoś miał taki problem i czy coś pomogło ?

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To pewnie od pracy na komputerze - operowania myszą. Trzeba niestety chodzić na zabiegi - jonoforeza, laser, ultradźwieki, krioterapia. Lekarz 1 kontaktu, potem ortopeda i określenie rodzaju zabiegów. W ostatnich latach modna stała się fala uderzeniowa https://www.medonet.pl/zdrowie/rehabilitacja,fala-uderzeniowa---kto-powinien-skorzystac-z-tego-zabiegu-,artykul,53147052.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomlodz  dzięki za odpowiedź.

Po miesiącu czekania dostałem się do ortopedy, potwierdził, że to  łokieć golfisty. Spytał się czy dużo pracuje na komputerze jak potwierdziłem powiedział, że to od tego. Jak mu powiedziałem, że zaczęło mnie boleć po 2 tyg jazdy po górach to stwierdził, że to od roweru 🤔😕

Skierował mnie na rehabilitacje  szczerze mówiąc nie wierzę w żadne laser, krioterapie, ultradźwięki i inne cuda. Wysmaganie pokrzywą jest chyba skuteczniejsze mówię serio. 😀
O fali uderzeniowej trochę czytałem i zdaje się, że to działa muszę spróbować….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Falę uderzeniowe działa w 90% u dobrego fizjoterapeuty  na dobrym sprzęcie. Inny procedury działają mniej, ale u  dobrego fizjoterapeuty  na dobrym sprzęcie też mogą być skuteczne. Wszystko bardzo zależy od specjalisty(( Dlatego u różnych ortopedów jest różne doświadczenie skuteczności różnych metod.

Stretching oraz inne ćwiczenia działa. PRP (osocze) działa. Specjalnie dedykowana orteza elastyczna z silikonową wkładką działa. 
Ale wszystkie metody działają nie w 100% i pomagają nie na 100%. Dlatego na początku  zwykłe przepisane są prostszy i tańszy. Ale to zależy od trwałości choroby, stopnia bólu itp.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@kotyuk wielkie dzięki za informacje mam jeszcze pytanie na jakiej podstawie to piszesz ? (własne doświadczenie, jesteś specjalistą)

Na razie stosuje metodę najprostszą  to znaczy codzienne ćwiczenia z ciężarkiem i efekt jest całkiem niezły tyle, że trzeba być systematycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...