Skocz do zawartości

[rama 26] Szukam nowej ramy MTB na koła 26.


pemekscreen

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowej ramy MTB na koła 26, rama ma zastąpić starą aluminiową ramę która już jeździ kilkanaście lat,

niestety wielu producentów zaprzestało produkcji ram pod 26, jasne, że mogę przejść na duże koła w ostateczności, ale koła 26 mi pasują

nie czuję potrzeby przesiadki na większe,

może nie wszystkich wartych uwagi producentów ram znam, może coś mi umknęło, najlepiej gdyby rama była stalowa, oczywiście conajmniej jakiś cro-mo, zwykłe high-ten są za ciężkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz temat umarł, stąd tylko jakieś tanie ramy się ostały, z byle jakiej stali. 

Rozumiem że szukasz klasycznej ramy XC, pod skok 100mm? 

Obawiam się że jeśli rynek wtórny nie wchodzi w grę zostają Ci jedynie ramy Kands czy Accent, bo takowe można znaleźć. Mowa oczywiście o aluminium. 

Stalowe to już tylko rynek wtórny, jedyne nowe ramy jakie kojarzę pod to koło są do rowerów dirtowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent, Force, Mosso czy Decathlon. Peak to była dobra rama, chociaż wykonana byle jak.

A jakie tam masz hamulce? Bo jeżeli rower ma kilkanaście lat, to brzmi jak V-Brake. Jeżeli tak jest, to możesz zapomnieć o kupnie ramy.

Możesz też szukać na Ali, tyle że wszystkie wymienione ramy, to będzie podstawowe aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a zapytaj w sklepie www.folta.pl Nie wiem czy jeszcze da się u nich kupić ramy na kole 26 ale jeszcze w na przełomie 2018/2019 były dostępne. Tam była fajna opcja bo pod v-brake lub tarcze. Dokładnie coś takiego złożyłem na takiej ramię i weszła tam opona 2.20 a jeszcze jest po chyba po 2-3 mm luzu po obu stronach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś zdjęcia wrzucić nie mogę przekroczony rozmiar. Szczerze startuje tym czasem w rajdach grupowych nie wyścigach i daje sobie tak samo rady dobrze jak te rowery na kole 27.5 czy 29. Tylko że tam mam troszkę lepsze komponenty jak Shimano alivio od deore m6000 się zaczyna polka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce tarczowe, przecież bardzo długo były produkowane rowery na hamulce tarczowe na koła 26,

jak go kupowałem pojawiały się chyba pierwsze 27.5 i 29, ale wszyscy traktowali to jako coś tylko i wyłącznie 

do wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni klientom, że nie miały większego sensu... jednak jak się okazało zdominowały rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale geometria zrobi się szosowa, suport będzie za nisko, widelca nie wydłużę np. podkładkami :)

Chyba skończy się na nowym rowerze za jakiś czas, ten pozostanie jako drugi rower i tyle...

Jest naprawdę zaskakująco źle z tym teraz, nie ma nic na 26, i rzeczywiście najsensowniejsza jest ta rama z decathlonu.

Gdyby do tego szukać ramy stalowej nawet na 29 to też nie jest łatwo do MTB, pełno ram gravel czy all road - wręcz zatrzęsienie,

ale xc/marathon rama z umiarkowaną długością, gdzie siodłowa nie jest za krótka - takich ram nie ma, ciekawy wydaje się Radley,

ale odstręcza ta skaterska stylistyka, i to też nie to, że pewnie za stary, 20 lat temu też mnie to drażniło, brakuje czegoś takiego jak Genesis w mtb,

jakoś sobie poradzę, zawsze mogę przemalować Radley'a, ale jest to wręcz dziwne że jak nie masz spodni z krokiem w kolanach

to ramy mtb w swoim guście nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...