Skocz do zawartości

[do 25000 zł] Enduro/AM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zmiany obecnego roweru [TREK Fuel EX 9.7 z 2020 r. rozmiar XL] na "mocniejszy" sprzęt enduro. Cel to wyjazdy w nasze Polskie góry - Szczyrk, Kasina, Bielsko. Planuję też trans-alp. Raz na jakiś czas wypadnie także jazda wokół komina. Mam na oku kilka modeli np. Trek Slash, Specialized Stumpjuper Evo lub Enduro, Santa Cruz Megatower. Kryterium to na pewno wsparcie klienta. W przypadku, gdy coś się stanie z ramą to chciałbym mieć sensowną pomoc, a nie użerać się, że gwarancja nie uznana itd. W związku z tym, prośba o pomoc czy wybrałem dobry kierunek lub co polecacie innego.

Mam 186 cm wzrostu, waga 100 kg.

👊

Edytowane przez NiuniekKiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz dobrej gwarancji to wybór jest oczywisty - Decathlon!

 

A na poważnie to z doświadczenia znajomych wiem, że trek ma spoko politykę gwarancyjną. Jednemu pękł session to wymienili mu odrazu na nową a drugiemu pękł aluminiowy remedy, to dostał nówkę karbonową po jakiś 2 tygodniach.

No i na pierwszego właściciela slash ma gware na przedni trójkąt 3 lata a wahacz na 5.

 

Edytowane przez service.ant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym rowerem jest aluminiowy Transition Spire GX:

https://www.transitionbikes.com/Bikes_Spire.cfm

Polskim dystrybutorem Transition jest Beastie Bikes:

https://beastiebikes.pl

Powinni Ci zapewnić sensowne wsparcie i obsługę gwarancyjną. Oferują możliwość wypożyczenia sprzętu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia gwarancyjnego polecam Specialized. Wymienili mi ramę aluminiową z wadą w postaci odprysku lakieru na najnowszy model w karbonie (taki jak w S-Works) bez żadnego gadania w ciągu dwóch tygodni.

A co modelu - ja bym się pewnie zdecydował na Stumpjumpera EVO, ale mnie bardzie interesuje jazda szlakowa. A Ty jak wolisz ostre haratanie, to pozostaje model Enduro.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbek84 właśnie rozważam speca pomiędzy EVO, a Enduro. Przy Enduro jest prosta sprawa, rozmiar S4 i ogień. Co do EVO mam wątpliwości. Przy S5 jest podoba geometria do mojego Fuela, ale fajnie byłoby przejechać się na S4.

@service.ant TREKA też rozważam, ale w Warszawie w sprint rowery mają tylko M/L. Na L trzeba czekać chyba pół roku czy coś takiego. Rozumiem jakie są czasy, ale przejadę się do speca i zobaczę co jest na stanie i co powiedzą.

Macie jakieś doświadczenie z Santa Cruz? Znalazłem tylko sklep piwnicarowerowa w Krakowie, ale na stanie mają 2 Megatowery z 2021. Szkoda, bo te nowsze modele z 2022 r., mają schowek w ramie i nie ukrywam, że się przydaje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i polecam w tym jest dwóch takich u mnie , co na SC śmigają ..jeden (były zawodnik) 190 cm waga na oko 90 kg , więc sporo..roweru nie oszczędza a wszystko działa ok. Spoza listy to GT , solidne ramy i b dobra geometria. 

Ps. I lepiej się spieszyć ,bo ceny znowu pójdą w górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NiuniekKiller napisał:

właśnie rozważam speca pomiędzy EVO, a Enduro. Przy Enduro jest prosta sprawa, rozmiar S4 i ogień. Co do EVO mam wątpliwości. Przy S5 jest podoba geometria do mojego Fuela, ale fajnie byłoby przejechać się na S4.

Żona ma S4 (nie-EVO) przy 181 cm wzrostu. Przez stromą podsiodłówkę nowe Stumpjumpery są dość krótkie w pozycji siedzącej. Przy 186 cm chyba lepszym wyborem byłby S5. Na stronie Speca masz kalkulator doboru rozmiaru (Retul), który moim zdaniem jest całkiem wiarygodny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafu napisał:

Żona ma S4 (nie-EVO) przy 181 cm wzrostu. Przez stromą podsiodłówkę nowe Stumpjumpery są dość krótkie w pozycji siedzącej. Przy 186 cm chyba lepszym wyborem byłby S5. Na stronie Speca masz kalkulator doboru rozmiaru (Retul), który moim zdaniem jest całkiem wiarygodny.

No właśnie zamierzam potestować wszystko przed zakupem. A Ty jakim sprzętem jeździsz przy jakim wzroście? Pytam z ciekawości 😊 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...