Skocz do zawartości

[Napęd] Zmiana oryginalnego napędu w Kross Hexagon R3


Kopik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, więc proszę w miarę możliwości o wyrozumiałość. Prześledziłem niektóre wątki, jednak dalej do końca nie jestem przekonany czy dobrze myślę. Posiadam Kross Hexagon R3 z oryginalnym napędem: suport FP-B902, korba SR Suntour XR172 42/32/22T do tego przerzutka przód Shimano Tourney FD-TZ30, przerzutka tył Shimano Acera RD-M360, wolnobieg Shimano Tourney MF-TZ21 14-28T i planuję delikatny upgrade napędu. Myślałem o suporcie SHIMANO SM-BB52 Suport Hollowtech II Deore BSA i do tego nowa korba, ale ciężko znaleźć korbę 42/32/22T ze zintegrowaną osią. Czy mam jakieś pole manewru ze zmianą korby, np. na 44/32/22 (Korba Shimano FC-MT210 175 mm 44/32 /22)? Ewentualnie może nie ma co się pchać na siłę w korbę z zintegrowaną osią, tylko kupić coś lepszego na kwadrat i nie kombinować tylko brać jak w oryginale 42/32/22?

Edytowane przez Kopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać z tego upgerejdu? Generalnie nie z tej strony zaczynasz. Trzeba od tyłu. Pozbyć się w cholerę wolnobiegu, nowe koło pod kasetę, kaseta, nowy łańcuch. Wtedy można pomyśleć o nowych przerzutkach, korbach i t.d. chociaż ładowanie kasę w ten rower mija się z celem, wymieniać to co jest zużyte i zbierać na nowy, jeżeli coś nie pasuje w obecnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remover ma dużo  racji ale jak chcesz koniecznie zmieniać korbę ....  Możesz spokojnie dać 44-32-22 , to był taki standard MTB z lat ... 90tych , może trochę później . Te 2 zęby na największej koronce zrobią napęd odrobinę ,,twardszym " . Suport z zewnętrznymi łożyskami ma i +++ i - - - . Sam pierwszy montaż może być problematyczny bo mufę suportową trzeba by dać do ,,planowania " . Niby nie jest to konieczne , niby nie każdą trzeba ale może się okazać że jak tego nie zrobisz to łożyska zajedziesz za 3 miesiące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...